donate

We must never forget these brave men and women

From 2001 to the present - 228 of Georgia's Soldiers have fallen

3/23/03 Army Spc Jamaal R. Addison, 22 y.o. Lithonia, GA
3/29/03 Army Pfc Michael R. Creighton Weldon, 20 y.o. Conyers, GA
3/29/03 Army Pfc Diego Fernando Rincon, 19 y.o. Conyers, GA
4/03/03 Army Cpt Edward J. Korn, 31 y.o. Savannah, GA
5/14/03 Army Spc David T. Nutt, 32 y.o. Blackshear, GA
6/12/03 Army Spc John K. Klinesmith, 25 y.o. Stockbridge, GA
7/14/03 Army Sgt Michael T. Crockett, 27 y.o. Soperton, GA
7/28/03 Army Sgt Nathaniel Hart Jr., 29 y.o. Valdosta, GA
8/20/03 Army Staff Sgt Bobby C. Franklin, 38 y.o. Mineral Bluff, GA
10/13/03 Army Pvt 2 Benjamin L. Freeman, 19 y.o. Valdosta, GA
11/23/03 Army Comm Sgt Maj Jerry L. Wilson, 45 y.o. Thomson, GA
12/11/03 Army Spc Marshall L. Edgerton, 27 y.o. Rocky Face, GA
12/17/03 Army Spc Christopher J. Holland, 26 y.o. Brunswick, GA
1/08/04 Army Spc Nathaniel H. Johnson, 22 y.o. Augusta, GA
1/12/04 Army Staff Sgt Ricky L. Crockett, 37 y.o. Broxton, GA
3/15/04 Army Sgt William J. Normandy, 42 y.o. Augusta, GA
3/16/04 Army Master Sgt Thomas R. Thigpen Sr., 52 y.o. Augusta, GA
4/02/04 Army Pfc William R. Strange, 19 y.o. Adrian, GA
4/10/04 Army Spc Justin W. Johnson, 22 y.o. Rome, GA
4/10/04 Air Force Airman 1st Class Antoine J. Holt, 20 y.o. Kennesaw, GA
4/17/04 Army Spc Marvin A. Campo Siles, 25y.o. Austell, GA
4/27/04 Army Pfc Marquis A. Whitaker, 20 y.o. Columbus, GA
4/30/04 Navy Equip. Op. 3rd Class Christopher M. Dickerson, 33 y.o. Eastman, GA
6/21/04 Marine Lance Cpl Juan Lopez, 22 y.o. Whitfield, GA
9/16/04 Army 1st Lt Tyler H. Brown, 26 y.o. Atlanta, GA
9/16/04 Army Sgt Foster Pinkston, 47 y.o. Warrenton, GA
9/20/04 Army SOF Sgt Robert S. Goodwin, 35 y.o. Albany, GA
10/30/04 Marine Sgt Kelley L. Courtney, 28 y.o. Macon, GA
10/30/04 Marine Lance Cpl Michael P. Scarborough, 28 y.o. Washington, GA
11/10/04 Marine 1st Lt Dan T. Malcom Jr., 25 y.o. Brinson, GA
11/12/04 Army Sgt Jonathan B. Shields, 25 y.o. Atlanta, GA
12/12/04 Marine Lance Cpl Jeffrey S. Blanton, 23 y.o. Fayetteville, GA
1/04/05 Army Sgt Bennie Washington, 25 y.o. Atlanta, GA
1/17/05 Army Pfc Jesus Fonseca Jr., 19 y.o. Marietta, GA
1/26/05 Marine Lance Cpl Darrell J. Schumann, 25 y.o. Flowery Branch, GA  
2/14/05 Army Sgt 1st Class David J. Salie, 34 y.o. Columbus, GA
4/12/05 Army Cpl Taylor J. Dickens, 20 y.o. Columbus, GA
5/02/05 Army Sgt John E. McGee, 36 y.o. Columbus, GA
5/14/05 Army Sgt Charles C. Gillican III, 35 y.o. Brunswick, GA
6/18/05 Army Cpl William A. Long, 26 y.o. Lilburn, GA
6/18/05 Army 1st Lt Noah Harris, 23 y.o. Ellijay, GA
6/30/05 Army Sgt Chad M. Mercer, 25 y.o. Waycross, GA
7/21/05 Navy Hosp. Corp. 3rd Class Travis L. Youngblood, 26 y.o. Surrency, GA
7/24/05 Army Sgt John F. Thomas, 33 y.o. Valdosta, GA
7/24/05 Army Sgt James O. Kinlow, 35 y.o. Thomson, GA
7/24/05 Army Staff Sgt Carl R. Fuller, 44 y.o. Covington, GA
7/24/05 Army Spc Jacques E. Brunson, 30 y.o. Americus, GA
7/27/05 Army Spc Benyahmin B. Yahudah, 24 y.o. Bogart, GA
7/30/05 Army Sgt 1st Class Victor A. Anderson, 39 y.o. Ellaville, GA
7/30/05 Army Sgt Ronnie L. Shelley, 34 y.o. Valdosta, GA
7/30/05 Army Staff Sgt David R. Jones Sr., 45 y.o. Augusta, GA
7/30/05 Army Sgt Jonathon C. Haggin, 26 y.o. Kingsland, GA
8/03/05 Army Spc Mathew V. Gibbs, 21 y.o. Ambrose, GA
8/03/05 Army Sgt 1st Class Charles H. Warren, 36 y.o. Duluth, GA
8/03/05 Army Spc Jerry L. Ganey Jr., 29 y.o. Folkston, GA
8/04/05 Army Pvt John M. Henderson, 21 y.o. Columbus, GA
8/11/05 Army Capt. Jeremy A. Chandler, 28 y.o. Richmond Hill, GA
8/15/05 Army Spc Joshua P. Dingler, 19 y.o. Hiram, GA
8/15/05 Army Sgt Paul A. Saylor, 21 y.o. Norcross, GA
8/15/05 Army Sgt Thomas J. Strickland, 27 y.o. Douglasville, GA
8/16/05 Army Sgt Michael J. Stokely, 23 y.o. Sharpsburg/Loganville, GA
8/29/05 Army Chief Warrant Officer 2 Dennis P. Hay, 32 y.o. Valdosta, GA
9/01/05 Army Sgt George R. Draughn Jr., 29 y.o. Decatur, GA
9/01/05 Army Staff Sgt Robert L. Hollar Jr., 35 y.o. Griffin, GA
10/20/05 Army Staff Sgt Dennis P. Merck, 38 y.o. Evans, GA
10/30/05 Marine Staff Sgt Joel P. Dameron, 27 y.o. Ellabell, GA
11/11/05 Army Sgt Tyrone L. Chisholm, 27 y.o. Savannah, GA
11/20/05 Navy Steel Worker 3rd Class Emory J. Turpin, 23 y.o. Dahlonega, GA
11/30/05 Marine Cpl William G. Taylor, 26 y.o. Macon, GA
12/02/05 Army Sgt Philip A. Dodson, 42 y.o. Forsyth, GA
12/02/05 Army Spc Marcus S. Futrell, 20 y.o. Macon, GA
12/02/05 Army Staff Sgt Philip L. Travis, 41 y.o. Snellville, GA
12/15/05 Army Spc Joseph A. Lucas, 23 y.o. Augusta, GA
12/26/05 Army Sgt Dominic R. Coles, 25 y.o. Jesup, GA
1/13/06 Navy Ops. 1st Class Michael A. Jordon, 35 y.o. Augusta, GA
1/20/06 Army Staff Sgt Rickey Scott, 30 y.o. Columbus, GA
1/23/06 Marine Lance Cpl Joshua A. Scott, 24 y.o. Tunnel Hill, GA
2/17/06 Marine Lance Cpl Samuel W. Large, 21 y.o. Villa Rica, GA
2/17/06 Army Sgt 1st Class Amos C. Edwards Jr., 41 y.o. Savannah, GA
4/02/06 Marine Lance Cpl Kun Y. Kim, 20 y.o. Atlanta, GA
4/09/06 Army Spc David S. Collins, 24 y.o. Jasper, GA
5/15/06 Army Staff Sgt Marion Flint Jr., 29 y.o. Athens, GA
6/09/06 Navy Hospitalman Zachary M. Alday, 22 y.o. Donaldsonville, GA
6/23/06 Army Spc Channing G. Singletary, 30 y.o. Sylvester, GA
9/19/06 Army 1st Lt Ashley Henderson Huff, 23 y.o. Savannah, GA
9/23/06 Army Pfc Kenneth E. Kincaid IV, 25 y.o. Lilburn, GA
9/23/06 Army Staff Sgt Carlos Dominguez, 57 y.o. Savannah, GA
9/28/06 Marine Lance Cpl James Chamroeun, 20 y.o. Union City, GA
10/02/06 Army Staff Sgt James D. Ellis, 25 y.o. Valdosta, GA
10/02/06 Army Spc Justin R. Jarrett, 21 y.o. Jonesboro, GA
10/06/06 Marine Lance Cpl Stephen F. Johnson, 20 y.o. Marietta, GA
11/09/06 Marine Lance Cpl Kristopher C. Warren, 19 y.o. Resaca, GA
11/13/06 Army Pfc Daniel J. Allman II, 20 y.o. Canon, GA
11/21/06 Army Command Sgt Maj Donovan E. Watts, 46 y.o. Atlanta, GA
12/25/06 Army Sgt 1st Class Dexter E. Wheelous, 37 y.o. Winder, GA
12/25/06 Army Capt Hayes Clayton, 29 y.o. Georgia
1/20/07 Army Cpl Victor M. Langarica, 29 y.o. Decatur, GA
2/01/07 Marine Cpl Richard O. Quill III, 22 y.o. Roswell, GA
2/17/07 Army Spc Christopher K. Boone, 34 y.o. Augusta, GA
3/11/07 Army Spc Jonathon K. Smith, 19 y.o. Atlanta, GA
3/14/07 Army Cpl Brian L. Chevalier, 21 y.o. Athens, GA
3/15/07 Army Staff Sgt Blake M. Harris, 27 y.o. Hampton, GA
4/06/07 Navy EOD 1st Class Diver Joseph A. McSween, 26 y.o. Valdosta, GA
4/23/07 Army Sgt Randell T. Marshall, 22 y.o. Fitzgerald, GA
4/23/07 Army Spc Jerry R. King, 19 y.o. Royston, GA
4/28/07 Army Staff Sgt Michael R. Hullender, 29 y.o. Lilburn GA
5/06/07 Army Sgt Jason R. Harkins, 25 y.o. Cleveland, GA
5/14/07 Marine Cpl Jeffrey D. Walker, 21 y.o. Macon, GA
5/21/07 Army Sgt Brian D. Ardron, 32 y.o. Kennesaw, GA
5/22/07 Army Pfc Robert A. Worthington, 19 y.o. Jackson, GA
6/02/07 Army Sgt Shawn E. Dressler, 22 y.o. Commerce, GA
6/11/07 Air Force Lt Col Glade L. Felix, 52 y.o. Lake Park, GA
6/20/07 Army Staff Sgt Darren P. Hubbell, 38 y.o. Tifton, GA
6/20/07 Marine Staff Sgt Stephen J. Wilson, 28 y.o. Duluth, GA
6/23/07 Air Force Airman 1st Class Jason D. Nathan, 22 y.o. Macon, GA
7/01/07 Marine Lance Cpl William C. Chambers, 20 y.o. Ringgold, GA
7/06/07 Army Sgt Gene L. Lamie, 25 y.o. Homerville, GA
7/07/07 Army Sgt Jerry L. Deloach, 45 y.o. Jackson, GA
7/15/07 Army Sgt Benjamin B. Bartlett Jr., 25 y.o. Manchester, GA
7/18/07 Army Spc Daniel E. Gomez, 21 y.o. Warner Robins, GA
8/02/07 Army Spc Cristian Rojas-Gallego, 24 y.o. Loganville, GA
8/22/07 Army Spc Edger E. Cardenas, 34 y.o. Lilburn, GA
8/22/07 Army Capt Corry P. Tyler, 29 y.o. Woodbine, GA
8/29/07 Marine Cpl John C. Tanner, 21 y.o. Columbus, GA
9/01/07 Army Spc Christopher G. Patton, 21 y.o. Lawranceville, GA
9/10/07 Army Sgt Michael C. Hardegree, 21 y.o. Villa Rica, GA
9/21/07 Army Spc John J. Young, 24 y.o. Savannah, GA
9/22/07 Army Cpl Joshua H. Reeves, 26 y.o. Watkinsville, GA
10/22/07 Navy Master-at-Arms Seaman Genesia M. Gresham, 19 y.o. Lithonia, GA
12/11/07 Army Staff Sgt Gregory L. Elam, 39 y.o. Columbus, GA
1/02/08 Navy Info Syst Tech 2nd class Menelek M. Brown, 24 y.o. East Point, GA
1/19/08 Marine Lance Cpl James M. Gluff, 20 y.o. Tunnel Hill, GA
1/28/08 Army Cpl Evan A. Marshall, 21 y.o. Athens, GA
2/05/08 Army Cpl Miguel A. Baez, 32 y.o. Bonaire, GA
2/05/08 Army Staff Sgt Donald T. Tabb, 29 y.o. Norcross, GA
2/10/08 Army Sgt Corey E. Spates, 21 y.o. La Grange, GA
4/15/08 Marine 1st Sgt Luke J. Mercardante, 35 y.o. Athens, GA
4/24/08 Army Staff Sgt Shaun J. Whitehead, 24 y.o. Commerce, GA
5/18/08 Army Master Sgt Davy N. Weaver, 39 y.o. Barnesville, GA
6/10/08 Army Sgt Steve A. McCoy, 23 y.o. Moultrie, GA
7/13/08 Army Cpl Jonathon R. Ayers, 24 y.o. Snellville, GA
7/13/08 Army SOF Master Sgt Mitchell W. Young, 39 y.o. Jonesboro, GA
7/13/08 Army Cpl Matthew B. Phillips, 27 y.o. Jasper, GA
9/20/08 Navy Crypt. Tech 3rd Class Matthew J. O'Bryant, 22 y.o. Duluth, GA
11/06/08 Army Pfc Theron V. Hobbs, 22 y.o. Albany, GA
11/21/08 Army 1st Lt William K. Jernigan, 35 y.o. Doraville, GA
12/16/08 Army Pvt Colman J. Meadows III, 19 y.o. Senioa, GA
4/24/09 Army Command Sgt Maj Benjamin Moore Jr., 43 y.o. Waycross, GA
5/01/09 Army Spc Ryan C. King, 22 y.o. Dallas, GA
5/29/09 Army Pvt Thomas E. Lee III, 20 y.o. Dalton, GA
6/04/09 Army Sgt Jeffrey W. Jordon, 21 y.o. Rome, GA
6/04/09 Army Sgt 1st Class John C. Beale, 39 y.o. Riverdale, GA
6/04/09 Army Maj Kevin M. Jenrette, 37 y.o. Lula, GA
6/06/09 Spc Matthew W. Ward, 23 y.o. Gainesville, GA
 
6/20/09 Army 1sgt John D. Blair, 38 y.o. Calhoun, GA
7/02/09 Marine Lance Cpl Charles S. Sharp, 20 y.o. Adairsville, GA
7/06/09 Army Spc Issac L. Johnson, 24 y.o. Columbus, GA
7/06/09 Army Sgt Brock H. Chavers, 25 y.o. Bulloch, GA
7/20/09 Army Spc Anthony M. Lightfoot, 20 y.o. Riverdale, GA
7/21/09 Army Spc Raymundo P. Morales, 34 y.o. Dalton, GA
8/07/09 Marine Capt Matthew C. Freeman, 29 y.o. Richmond Hill, GA
9/08/09 Air Force 1st Lt Joseph D. Helton, 24 y.o. Monroe, GA
9/08/09 Marine Gunnery Sgt Edwin W. Johnson, 31 y.o. Columbus, GA
9/08/09 Marine Staff Sgt Aaron M. Kenefick, 30 y.o. Roswell, GA
9/16/09 Army SOF Sgt 1st Class Shawn P. McCloskey, 33 y.o. Peachtree, GA
9/30/09 Army Staff Sgt Alex French IV, 31 y.o. Milledgeville, GA
10/03/09 Army Staff Sgt Vernon W. Martin, 25 y.o. Savannah, GA
10/26/09 Army Chief Warrant Officer 4 Michael P. Montgomery 36 y.o. Savannah, GA
11/22/09 Army Sgt Briand T. Williams, 25 y.o. Sparks, GA
12/11/09 Army Pfc Jaiciae L. Pauley, 29 y.o. Austell, GA
1/1/10 Army Spc Brushaun X. Anderson, 20 y.o. Columbus, GA
2/15/10 Marine Pfc. Jason H. Estopinal, 21 y.o. Dallas, GA
3/1/10 Army Spc Matthew D. Huston, 24 y.o. Athens, GA
3/8/10 Army Sgt Lakeshia M. Bailey 23 y.o. Columbus, GA
4/7/2010 Army 1st LT Robert W. Collins, 24 y.o. Tyrone, GA
4/18/10 Army Staff Sgt James R. Patton, 23 y.o. Fort Benning, GA
6/1/10 Army Jonathan K. Peney, 22 y.o. Marietta, GA
6/26/2010 Marine Lance Cpl. William T. Richards, 20 y.o. Trenton, GA
6/26/2010 Army Spc. David A. Holmes, 34 y.o. Tennille, GA

7/2/10 Army Sgt Johnny W. Lumpkin, 38 y.o. Columbus, GA

7/3/10 Army Pfc Jacob A. Dennis, 22 y.o. Powder Springs, GA

7/13/10 Army Staff Sgt Sheldon L. Tate, 27 y.o. Hinesville, GA
8/17/10 Army Sgt 1st Class Edgar N. Roberts, 39 y.o. Hinesville, GA 8/27/10 Army Pfc Chad D. Coleman, 20 y.o. Moreland, GA
9/01/10 Marine Lance Cpl Christopher B. Rodgers, 20 y.o. Griffin, GA

9/17/10 Marine 1st Lt Scott J. Fleming, 24 y.o. Marietta, GA

9/21/2010 Air Force Senior Airman Michael J. Buras, 23 y.o. Fitzgerald, GA

9/21/2010 Navy Senior Chief Crypt. Tech David B. McLendon, 30 y.o. Thomasville, GA

10/06/10 Marine Cpl Stephen C. Sockalosky, 21 y.o. Cordele, GA 10/13/10 Marine Lance Cpl Raymon L.A. Johnson, 22 y.o. Midland, GA
11/12/10 Army Spc Shannon Chihuahua, 25 y.o. Thomasville, GA 11/29/10 Army Pfc Austin G. Staggs, 19 y.o. Senoia, GA
1/07/11 Marine Lance Cpl J. Ryan Giese, 24 y.o. Winder, GA 3/29/11 Army Pvt Jeremy P. Falkner, 23 y.o. Griffin, GA
4/05/11 Army Spc Gary L. Nelson III, 20 y.o. Woodstock, GA 4/15/11 Army Spc Cynthia R. Taylor, 39 y.o. Columbus, GA
6/29/11 Army Spc Robert G. Tenney, 29 y.o. Warner Robins, GA 7/31/11 Army Pfc Brice M. Scott, 22 y.o. Columbus, GA
8/05/2011 Army Spc Mark J. Downer, 23 y.o. Warner Robins, GA 9/10/11 Army Staff Sgt Keith F. Rudd, 36 y.o. Tucker, GA
9/28/11 Marine Lance Cpl John R. Wimpey Cagle, 19 y.o. Tucker, GA 9/29/11 Army Spc Adrian G. Mills, 23 y.o. Newnan, GA
10/13/11 Marine Lance Cpl Scott D. Harper, 21 y.o. Winston, GA  2/18/12 Air Force Capt Nicholas S. Whitlock, 29 y.o. Newnan, GA
3/29/12 Army Pfc Johnathon F. Davis, 20 y.o. Griffin, GA 4/22/12 Army 1st Lt Jonathon P. Walsh, 28 y.o. Kennesaw, GA
5/26/12 Marine Lance Cpl Steven G. Sutton, 24 y.o. Leesburg, GA 5/31/12 Army Staff Sgt Alexander G. Povilaitis Jr., 47 y.o. Dawsonville, GA
6/07/12 Army Pfc Brandon D. Goodine, 20 y.o. Luthersville, GA 7/08/12 Army Spc Erica P. Alecksen, 21 y.o. Eatonton, GA
8/08/12 Air Force Maj W. David Gray, 38 y.o. Conyers, GA 10/12/12 Army Spc Matthew T. Cox, 21 y.o. Lawrenceville, GA

7/02/13 Army Spc Hilda I. Clayton, 22 y.o. Augusta, GA

7/23/13 Army Sgt Stefan M. Smith, 24 y.o. Glennville, GA

7/27/13 Army Sgt Eric T. Lawson, 30 y.o. Stockbridge, GA

8/31/13 Army Staff Sgt Joshua Bowden, 28 y.o. Villa Rica, GA

9/21/13 Army Spc Joshua J. Strickland, 23 y.o. Woodstock, GA

12/17/2013 Army Sgt 1st Class Omar W. Forde, 28 y.o. Marietta, GA 

6//09/14 Army Staff Sgt Jason A. McDonald, 28 y.o. Butler, GA  

6/12/2015 Army Pfc Monterrious T. Daniel, 19 y.o. Griffin, GA 

7/17/2015 Marine Lance Cpl Squire ‘Skip’ Wells, 21 y.o. Marietta, GA

9/22/2015 Army Spc Kyle E. Gilbert, 24 y.o. Buford, GA

10/02/2015 Air Force Airman 1st Class Kcey E. Ruiz, 21 y.o. McDonough, GA

 12/21/2015 Air Force Staff Sgt Chester J. McBride Jr., 30 y.o. Statesboro, GA
5K Results 2011 PDF Print E-mail

Fallen Heroes of Georgia 2011 3.1 Mi

5K Course Certification # - GA11016WC

Age Group Results

March 19, 2011


Results By Dirty Spokes Productions, LLC


Men: 0- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Kristin Aziz Duluth GA

38

45

11

21:46.5

21:46.5

7:01/M

Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Ty Nelson Decatur GA

596

17

1

17:11.6

17:11.6

5:33/M

Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Becky Thompson Gainesville GA

844

43

35

23:43.9

23:43.9

7:39/M

Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Mark Woommavovah Elizabethtown KY

921

44

3

19:28.1

19:28.1

6:17/M

Top

Overall Female Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Barbara Quail Monroe GA

678

52

177

28:55.9

28:55.9

9:20/M

Top

Overall Male Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Keith Johnson Marietta GA

448

50

9

20:55.8

20:55.8

6:45/M

Top

Female 9 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Shirley Cadie Flowery Branch GA

935

9

516

38:21.4

38:21.4

12:22/M

2

Andrea Howell Lexington SC

425

7

605

42:51.0

42:51.0

13:49/M

3

Madison Ford Winder GA

310

0

673

47:57.1

47:57.1

15:28/M

4

Devan Stanek Lawrenceville GA

809

8

784

58:21.3

58:21.3

18:49/M

5

Catherine Owen Buford GA

625

7

799

59:41.8

59:41.8

19:15/M

Top

Male 9 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Ked Crossett Flowery Branch GA

212

9

104

26:49.1

26:49.1

8:39/M

2

Unknown Partic. 933

933

133

27:48.9

27:48.9

8:58/M

3

Cooper Rock Dacula GA

714

9

228

30:20.2

30:20.2

9:47/M

4

William Niederhauser Norcross GA

599

9

231

30:29.8

30:29.8

9:50/M

5

Cody Jones Auburn GA

454

8

439

35:51.0

35:51.0

11:34/M

6

Ethan Cook Flowery Branch GA

196

9

488

37:08.0

37:08.0

11:59/M

7

Unknown Partic. 932

932

495

37:29.0

37:29.0

12:05/M

8

Taylor Dobson Buford GA

248

6

642

44:50.1

44:50.1

14:28/M

9

Jack Anderson Athens GA

14

8

699

50:09.5

50:09.5

16:11/M

Top

Female 10 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Holly Gunder Snellville GA

369

14

71

25:40.8

25:40.8

8:17/M

2

Jessica Nix Clermont GA

604

11

108

26:55.0

26:55.0

8:41/M

3

Alexis Carter Lawrenceville GA

152

13

123

27:21.3

27:21.3

8:49/M

4

Taylor Kay Buford GA

462

14

125

27:25.1

27:25.1

8:51/M

5

Cassady Fulbright Eastanollee GA

323

13

129

27:37.6

27:37.6

8:55/M

6

Amanda Sherman Flowery Branch GA

756

14

130

27:39.3

27:39.3

8:55/M

7

Nicole Peterson Buford GA

656

14

137

27:51.2

27:51.2

8:59/M

8

Christana Landress Buford GA

484

14

202

29:22.5

29:22.5

9:28/M

9

Keely Rembe Hoschton GA

696

13

225

30:11.6

30:11.6

9:44/M

10

Caitlin Donahue Suwanee GA

254

12

244

30:47.0

30:47.0

9:56/M

11

Kiana Redden Snellville GA

685

12

251

30:59.2

30:59.2

10:00/M

12

Lauraanne Branson Dawsonville GA

95

13

276

31:46.4

31:46.4

10:15/M

13

Lauren Buchanan Hoschton GA

119

12

314

32:43.6

32:43.6

10:33/M

14

Cailey Vining Buford GA

868

13

328

33:03.9

33:03.9

10:40/M

15

Mallory Whitten Hoschton GA

895

13

334

33:09.6

33:09.6

10:42/M

16

Ashley Canup Alto GA

145

12

342

33:20.3

33:20.3

10:45/M

17

Madison Russell Tampa FL

729

14

357

33:38.6

33:38.6

10:51/M

18

Maddie Jones Auburn GA

453

12

391

34:26.2

34:26.2

11:06/M

19

Kylie Thompson Cumming GA

840

11

489

37:08.4

37:08.4

11:59/M

20

Gabbi Cook Flowery Branch GA

195

14

492

37:17.6

37:17.6

12:02/M

21

Lola Sewo Lawrenceville GA

747

13

541

39:14.7

39:14.7

12:39/M

22

Erin Stanek Lawrenceville GA

808

14

701

50:19.8

50:19.8

16:14/M

23

Jocelyn Papageorge Snellville GA

632

13

723

51:58.8

51:58.8

16:46/M

24

Rachel Thompson Snellville GA

842

13

724

51:58.9

51:58.9

16:46/M

25

Madison McCollough Sugar Hill GA

548

10

762

55:24.3

55:24.3

17:52/M

26

Sharon Collins Tyrone GA

180

11

835

1:20:24.6

1:20:24.6

25:56/M

Top

Male 10 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Noah Doherty Dunwoody GA

252

14

30

23:17.8

23:17.8

7:31/M

2

Jake McCallum Flowery Branch GA

543

14

31

23:18.2

23:18.2

7:31/M

3

Cameron Shirley Flowery Branch GA

761

11

61

25:15.7

25:15.7

8:09/M

4

Avery Rylee Maysville GA

730

13

150

28:13.4

28:13.4

9:06/M

5

Cameron Smith Jefferson GA

778

10

167

28:39.2

28:39.2

9:15/M

6

Bailey Spake Monroe GA

793

11

272

31:40.9

31:40.9

10:13/M

7

Ryan Bruzan Sugar Hill GA

114

14

279

31:48.8

31:48.8

10:15/M

8

Joshua Tew Cumming GA

834

10

329

33:05.1

33:05.1

10:40/M

9

Cooper Barnard Dacula GA

45

12

412

35:09.0

35:09.0

11:20/M

10

Dante Moore Decatur GA

576

11

466

36:36.4

36:36.4

11:48/M

11

Eli Cook Flowery Branch GA

192

12

476

36:59.1

36:59.1

11:56/M

12

Benjamin Perry Flowery Branch GA

651

11

506

37:44.1

37:44.1

12:10/M

13

Koby Mumpower Flowery Branch GA

588

11

507

37:44.9

37:44.9

12:10/M

14

Rodney Hughes Winder GA

427

13

518

38:22.8

38:22.8

12:23/M

15

Brodie McAlister Buford GA

541

11

579

40:58.1

40:58.1

13:13/M

16

Adam Fauteux Roswell GA

299

11

608

42:56.1

42:56.1

13:51/M

17

Justin Drummond Roswell GA

262

11

609

42:57.4

42:57.4

13:51/M

18

Abe Cheung Lawrenceville GA

164

13

638

44:45.0

44:45.0

14:26/M

19

Savannah Williams Conyers GA

910

14

685

49:01.0

49:01.0

15:49/M

20

Carter Hammett Braselton GA

372

12

692

49:28.5

49:28.5

15:57/M

21

Sean Anderson Athens GA

15

13

712

50:53.8

50:53.8

16:25/M

Top

Female 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Amy Patterson Jefferson GA

642

17

18

22:18.7

22:18.7

7:12/M

2

Kennedy Ayers Toccoa GA

35

17

110

26:57.9

26:57.9

8:42/M

3

Amber Sitton Buford GA

768

18

186

29:06.6

29:06.6

9:23/M

4

Evelyn Stempinski Madison GA

813

15

271

31:40.3

31:40.3

10:13/M

5

Ashley Shadburn Flowery Branch GA

751

17

293

32:12.7

32:12.7

10:23/M

6

Leahi Akao Fort Stewart GA

5

15

316

32:46.1

32:46.1

10:34/M

7

Bethany Pritchett Commerce GA

666

17

344

33:24.4

33:24.4

10:46/M

8

Hollyann Philpott Snellville GA

658

17

380

34:14.4

34:14.4

11:03/M

9

Maggie Holly Cumming GA

413

16

398

34:47.6

34:47.6

11:13/M

10

Erin Thompson Clarkesville GA

843

15

429

35:28.6

35:28.6

11:26/M

11

Tori Brown Oakwood GA

104

17

509

37:53.4

37:53.4

12:13/M

12

Tiffany Townsend Gainesville GA

852

17

519

38:25.6

38:25.6

12:24/M

13

Laura McCranie Lawrenceville GA

552

18

545

39:24.4

39:24.4

12:43/M

14

Alexis Gerdts Flowery Branch GA

345

15

622

43:42.4

43:42.4

14:06/M

15

Kelly Allen Lawrenceville GA

11

19

697

49:55.4

49:55.4

16:06/M

16

Brooke Thompson Cumming GA

839

16

732

52:26.5

52:26.5

16:55/M

17

Katrice Newby Conyers GA

597

16

735

53:17.9

53:17.9

17:11/M

18

Brianna McBride-Cook Braselton GA

542

16

765

55:46.3

55:46.3

17:59/M

19

Michaela Smith Flowery Branch GA

775

16

792

58:53.9

58:53.9

19:00/M

Top

Male 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Aaron Parker Oakwood GA

636

16

20

22:19.8

22:19.8

7:12/M

2

Jordan Carroll Flowery Branch GA

149

16

33

23:35.4

23:35.4

7:36/M

3

Ben Sitton Buford GA

770

18

73

25:48.5

25:48.5

8:19/M

4

George Kudyba Buford GA

480

17

82

26:02.1

26:02.1

8:24/M

5

Blake Bergeson Buford GA

63

19

87

26:21.5

26:21.5

8:30/M

6

John Branson Dawsonville GA

96

18

169

28:41.8

28:41.8

9:15/M

7

Chase Coffee Kennesaw GA

179

17

178

28:57.8

28:57.8

9:20/M

8

Jeff Harden Oakwood GA

379

18

205

29:27.4

29:27.4

9:30/M

9

Kenny Housel Dawsonville GA

420

18

220

29:57.2

29:57.2

9:40/M

10

Zach McClure Buford GA

545

19

250

30:58.3

30:58.3

9:59/M

11

Bristol Archer Jefferson GA

24

15

277

31:46.8

31:46.8

10:15/M

12

Thomas Wilson Suwanee GA

911

16

500

37:32.5

37:32.5

12:06/M

13

Matt Stanek Lawrenceville GA

807

17

530

38:57.7

38:57.7

12:34/M

14

Chase Garner Gainesville GA

335

15

687

49:09.7

49:09.7

15:51/M

15

Harrison Ellis Cumming GA

282

18

725

52:04.2

52:04.2

16:48/M

16

Ben Sparks Canton GA

797

19

770

56:20.8

56:20.8

18:10/M

17

Bailey Perry Flowery Branch GA

652

16

787

58:38.6

58:38.6

18:55/M

18

David Owen Buford GA

624

18

801

59:43.1

59:43.1

19:16/M

Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Katie Patterson Jefferson GA

641

20

19

22:18.7

22:18.7

7:12/M

2

Mindy Smith Newnan GA

781

21

88

26:21.8

26:21.8

8:30/M

3

A. Sasseman Powder Springs GA

736

23

141

27:53.1

27:53.1

9:00/M

4

Frantereb Hailey Murrayville GA

937

20

149

28:13.1

28:13.1

9:06/M

5

Bnanna Bryant Hoschton GA

116

21

162

28:36.3

28:36.3

9:14/M

6

Kali Brown Roswell GA

110

24

193

29:15.8

29:15.8

9:26/M

7

Lauren Mier Atlanta GA

567

22

247

30:53.3

30:53.3

9:58/M

8

Samantha Finch Lawrenceville GA

304

21

284

31:58.0

31:58.0

10:19/M

9

Brigitte Autran Cumming GA

33

21

294

32:12.7

32:12.7

10:23/M

10

Katy Ellis Cumming GA

283

21

298

32:18.7

32:18.7

10:25/M

11

Crystal Deal Dacula GA

238

24

304

32:29.9

32:29.9

10:29/M

12

Brittney Vasina Kennesaw GA

864

23

320

32:50.7

32:50.7

10:35/M

13

Krista Clark Bowersville GA

168

24

341

33:20.0

33:20.0

10:45/M

14

Ashley Driskell Buford GA

259

22

396

34:46.6

34:46.6

11:13/M

15

Megan Beaumont Buford GA

54

22

401

34:49.0

34:49.0

11:14/M

16

Sarah Pulley Buford GA

673

24

414

35:11.8

35:11.8

11:21/M

17

Samantha Blahut Buford GA

74

24

440

35:53.0

35:53.0

11:35/M

18

Kelly Ashley Hinesville GA

30

21

459

36:23.4

36:23.4

11:44/M

19

Jenna Adams Dawsonville GA

1

24

464

36:35.7

36:35.7

11:48/M

20

Burnett Erin Peachtree City GA

940

24

474

36:56.2

36:56.2

11:55/M

21

Felicia Pressley Calhoun GA

664

24

478

37:01.1

37:01.1

11:56/M

22

Marissa Rabenold Suwanee GA

680

24

546

39:25.1

39:25.1

12:43/M

23

Megan Cyr Duluth GA

217

22

554

39:45.3

39:45.3

12:49/M

24

Abigail Lee Tyrone GA

498

21

560

40:04.8

40:04.8

12:55/M

25

Ashley Spake Monroe GA

794

22

593

41:48.1

41:48.1

13:29/M

26

Bianca Chickesh Sandy Springs GA

165

24

631

44:13.9

44:13.9

14:16/M

27

Christina Fox Alpharetta GA

315

24

645

44:53.5

44:53.5

14:29/M

28

Lauren Gore Mount Airy GA

353

22

678

48:19.6

48:19.6

15:35/M

29

Brittney Pugh Duluth GA

672

23

684

48:34.0

48:34.0

15:40/M

30

Samantha Croy Winder GA

213

24

689

49:17.4

49:17.4

15:54/M

31

Shannon Conley Woodstock GA

185

23

703

50:24.8

50:24.8

16:15/M

32

Amanda Bulley Gainesville GA

121

22

727

52:22.3

52:22.3

16:54/M

33

Molly Moore Gainesville GA

577

23

758

55:14.4

55:14.4

17:49/M

34

Heather Furrow Dawsonville GA

327

23

779

58:02.6

58:02.6

18:43/M

35

Daisy Holloway Buford GA

412

21

821

1:06:05.9

1:06:05.9

21:19/M

36

Brittany Banister Villa Rica GA

40

22

823

1:06:26.0

1:06:26.0

21:26/M

37

Rachael Speer Buford GA

798

21

833

1:19:27.6

1:19:27.6

25:38/M

38

Leslie Rock Lawrenceville GA

712

21

834

1:19:27.7

1:19:27.7

25:38/M

Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Pomrenke Jeff Oakwood GA

945

22

14

22:05.9

22:05.9

7:07/M

2

John Barnett Lawrenceville GA

48

23

46

24:42.6

24:42.6

7:58/M

3

Chris Hall Lilburn GA

370

20

53

24:57.8

24:57.8

8:03/M

4

Sam Whitney Gainesville GA

894

24

59

25:09.2

25:09.2

8:07/M

5

Scott Toney Marietta GA

849

24

91

26:24.4

26:24.4

8:31/M

6

Andy Etris Gainesville GA

290

20

118

27:13.7

27:13.7

8:47/M

7

Akin Jay Marietta GA

938

20

148

28:12.9

28:12.9

9:06/M

8

Troy Neal Acworth GA

594

24

164

28:36.7

28:36.7

9:14/M

9

Jerrod Davis Lawrenceville GA

234

21

166

28:39.0

28:39.0

9:15/M

10

Raymond Parr Commerce GA

638

23

172

28:48.1

28:48.1

9:17/M

11

Karl Kudyba Buford GA

481

21

175

28:52.8

28:52.8

9:19/M

12

Campbell Jacob Alpharetta GA

942

22

189

29:08.9

29:08.9

9:24/M

13

John Childs Loganville GA

166

20

190

29:10.4

29:10.4

9:25/M

14

Will Mayfield Dahlonega GA

538

22

243

30:46.5

30:46.5

9:55/M

15

Philip Pamel Gainesville GA

631

21

324

32:56.6

32:56.6

10:37/M

16

Matthew Rowland Conyers GA

721

24

336

33:11.7

33:11.7

10:42/M

17

Michael Scholl Sugar Hill GA

744

24

353

33:35.0

33:35.0

10:50/M

18

Max Hodson Tucker GA

408

20

409

35:06.3

35:06.3

11:19/M

19

Benjamin Bonaccorso Duluth GA

83

23

553

39:45.2

39:45.2

12:49/M

20

Aaron Blender Gainesville GA

78

21

595

42:11.0

42:11.0

13:36/M

21

Seth Troutman Alpharetta GA

854

23

650

45:30.3

45:30.3

14:41/M

22

Donald Owen Buford GA

623

21

797

59:40.9

59:40.9

19:15/M

23

Matthew Garrett Buford GA

337

21

820

1:06:05.8

1:06:05.8

21:19/M

Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Jessica Flowers Flowery Branch GA

308

27

63

25:19.9

25:19.9

8:10/M

2

Lilian Sattler Athens GA

737

29

64

25:21.5

25:21.5

8:11/M

3

Shauna Weekly Cumming GA

886

28

99

26:43.9

26:43.9

8:37/M

4

Alecia Rider Norcross GA

707

28

132

27:48.6

27:48.6

8:58/M

5

Micah Savage Marietta GA

738

27

152

28:15.3

28:15.3

9:07/M

6

Jessica Hungerford Marietta GA

428

28

161

28:36.0

28:36.0

9:14/M

7

Jennifer Williams Winder GA

907

25

171

28:47.2

28:47.2

9:17/M

8

Monique Wilson Grayson GA

914

28

185

29:02.7

29:02.7

9:22/M

9

Angela Fortner Dawsonville GA

313

26

187

29:08.0

29:08.0

9:24/M

10

Brea Runyan Atlanta GA

725

27

194

29:16.2

29:16.2

9:26/M

11

Jasmin Brown Alpharetta GA

111

27

195

29:16.3

29:16.3

9:26/M

12

Lara Mercer Waycross GA

565

25

201

29:21.8

29:21.8

9:28/M

13

Megan Wood Flowery Branch GA

918

25

206

29:27.7

29:27.7

9:30/M

14

Rohr Stephanie Atlanta GA

941

29

218

29:52.6

29:52.6

9:38/M

15

Barbara Davenport Alpharetta GA

226

27

219

29:55.5

29:55.5

9:39/M

16

Cassie Berryman Hoschton GA

64

25

238

30:34.7

30:34.7

9:52/M

17

Jocelyn Clapper Gainesville GA

167

28

240

30:38.6

30:38.6

9:53/M

18

Kayla Atkins Marietta GA

32

27

273

31:42.3

31:42.3

10:14/M

19

Alice Marshall Watkinsville GA

527

27

295

32:14.2

32:14.2

10:24/M

20

Laura Larose Flowery Branch GA

490

27

296

32:16.8

32:16.8

10:25/M

21

Kelly Mayfield Buford GA

539

28

311

32:38.3

32:38.3

10:32/M

22

Hilarie Cook Bremen GA

188

26

327

33:02.5

33:02.5

10:39/M

23

Kathryn Bourke Atlanta GA

87

25

339

33:16.3

33:16.3

10:44/M

24

Lanita Cash Monroe GA

157

29

340

33:19.7

33:19.7

10:45/M

25

Amanda Powell Demorest GA

662

29

343

33:21.4

33:21.4

10:45/M

26

Elise Huffman Richmond Hill GA

426

26

356

33:37.5

33:37.5

10:51/M

27

Alyson Hombroek Lawrenceville GA

418

29

361

33:49.2

33:49.2

10:55/M

28

Megan Agerton Lawrenceville GA

2

26

363

33:51.8

33:51.8

10:55/M

29

Jirah Dupaul Lawrenceville GA

269

28

367

33:57.3

33:57.3

10:57/M

30

Maranda Capitano Monroe GA

146

29

368

34:07.6

34:07.6

11:00/M

31

Jodie Deppa Lowery Branch GA

241

29

369

34:07.8

34:07.8

11:00/M

32

Allison Brown Atlanta GA

109

29

374

34:10.5

34:10.5

11:01/M

33

Nicole Richie Atlanta GA

705

28

375

34:10.5

34:10.5

11:01/M

34

Terilyn Walton Atlanta GA

873

27

377

34:12.4

34:12.4

11:02/M

35

Kathryn Cason Snellville GA

158

27

382

34:14.7

34:14.7

11:03/M

36

Stephanie Tysinger Jefferson GA

858

29

442

35:53.2

35:53.2

11:35/M

37

Hope Lord Gainesville GA

514

26

445

35:54.8

35:54.8

11:35/M

38

Andrea Stockinger Duluth GA

815

25

447

35:58.3

35:58.3

11:36/M

39

Hillary Tharpe Woodstock GA

836

28

452

36:07.5

36:07.5

11:39/M

40

Amanda Mooney Duluth GA

575

26

463

36:31.5

36:31.5

11:47/M

41

Jennifer Byars Grayson GA

136

25

465

36:36.0

36:36.0

11:48/M

42

Chessie Archer Jefferson GA

23

26

483

37:03.3

37:03.3

11:57/M

43

Lori Reed Lilburn GA

690

28

485

37:04.9

37:04.9

11:57/M

44

Natalie Jarvis Gainesville GA

445

27

491

37:11.8

37:11.8

12:00/M

45

Pamela Garrison Dawsonville GA

338

29

496

37:29.1

37:29.1

12:05/M

46

Heather Boory Duluth GA

85

28

502

37:39.3

37:39.3

12:09/M

47

Ashley Pritchett Canton GA

668

26

504

37:42.8

37:42.8

12:10/M

48

Shannon Blasick Cumming GA

77

28

510

37:54.1

37:54.1

12:14/M

49

Hollie Davis Cumming GA

232

29

535

39:05.6

39:05.6

12:36/M

50

Katrina Clay Gainesville GA

175

27

538

39:09.7

39:09.7

12:38/M

51

Kelly Prater Flowery Branch GA

663

27

542

39:15.8

39:15.8

12:40/M

52

Jessica Eten Gainesville GA

289

26

567

40:22.1

40:22.1

13:01/M

53

Lauren Heustess Lawrenceville GA

399

28

570

40:27.8

40:27.8

13:03/M

54

Cara Whiting Gainesville GA

891

26

576

40:50.3

40:50.3

13:10/M

55

Lindsay Bojalad Viera FL

81

25

586

41:22.5

41:22.5

13:21/M

56

Rebekah Snider Marietta GA

788

27

607

42:55.6

42:55.6

13:51/M

57

Ashley Youngblood Flowery Branch GA

927

25

619

43:31.0

43:31.0

14:02/M

58

Valerie Butler Atlanta GA

132

29

651

45:58.8

45:58.8

14:50/M

59

Erin Clark Winder GA

173

25

668

47:45.8

47:45.8

15:24/M

60

Jessica Skrobot Winder GA

773

28

681

48:28.2

48:28.2

15:38/M

61

Erin Skrobot Winder GA

774

25

682

48:28.2

48:28.2

15:38/M

62

Jessica Willford Bogart GA

897

25

683

48:33.2

48:33.2

15:40/M

63

Stephanie Hewes Lilburn GA

400

25

696

49:55.2

49:55.2

16:06/M

64

Melissa Holcombe Buford GA

410

29

706

50:39.0

50:39.0

16:20/M

65

Jennifer Owens Flowery Branch GA

626

25

716

51:04.6

51:04.6

16:28/M

66

Kimberly Blount Lawrenceville GA

79

25

731

52:26.0

52:26.0

16:55/M

67

Hannah Marcus Alto GA

526

25

768

56:08.5

56:08.5

18:06/M

68

Kat Furrow Buford GA

328

27

780

58:02.9

58:02.9

18:43/M

69

Sarah Donnahoo Dacula GA

256

25

807

1:00:36.7

1:00:36.7

19:33/M

70

Melissa Tate Temple GA

827

25

822

1:06:26.0

1:06:26.0

21:26/M

71

Victoria Taylor Yulee FL

829

27

832

1:14:22.9

1:14:22.9

23:59/M

72

Catherine Bortz Loganville GA

86

27

840

1:22:30.9

1:22:30.9

26:37/M

73

Patricia Williams Loganville GA

905

29

841

1:23:08.5

1:23:08.5

26:49/M

Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Juan Soto Oakwood GA

792

25

2

17:40.7

17:40.7

5:42/M

2

Kevin Doherty Fort Gordon GA

253

27

5

20:04.3

20:04.3

6:28/M

3

Dale Barrett Auburn GA

50

25

7

20:42.1

20:42.1

6:41/M

4

Chad Stewart Atlanta GA

814

26

12

22:00.3

22:00.3

7:06/M

5

Paul Byars Grayson GA

135

25

15

22:08.5

22:08.5

7:08/M

6

Scott Cheek Charleston SC

163

26

50

24:50.1

24:50.1

8:01/M

7

Robert Allen Winder GA

10

27

65

25:22.9

25:22.9

8:11/M

8

Nick P Nigro Dahlonega GA

603

26

74

25:52.2

25:52.2

8:21/M

9

Jeremy Pearson Lavonia GA

649

25

76

25:53.9

25:53.9

8:21/M

10

Justin Cash Monroe GA

156

27

89

26:23.8

26:23.8

8:31/M

11

Jordan Rowe Monroe GA

720

26

93

26:26.8

26:26.8

8:32/M

12

Jacob Strong Auburn GA

820

28

115

27:11.1

27:11.1

8:46/M

13

Patrick Brewer Jefferson GA

97

29

120

27:18.6

27:18.6

8:48/M

14

Aaron Holt Conyers GA

416

29

121

27:19.3

27:19.3

8:49/M

15

Trey Mayfield Buford GA

540

28

147

28:12.5

28:12.5

9:06/M

16

Robert Ramey Buford GA

682

28

170

28:43.4

28:43.4

9:16/M

17

Michael Whiting Gainesville GA

890

26

200

29:21.0

29:21.0

9:28/M

18

Patrick Larose Flowery Branch GA

489

27

204

29:23.8

29:23.8

9:29/M

19

Kyle Waldon Cornelia GA

1745

25

212

29:41.3

29:41.3

9:35/M

20

Jeff Matthews Jefferson GA

535

27

257

31:07.1

31:07.1

10:02/M

21

Joseph Laird Jefferson GA

483

27

282

31:54.7

31:54.7

10:17/M

22

Michael Blair Canton GA

75

26

286

31:58.6

31:58.6

10:19/M

23

Jonathon Rodat Buford GA

715

28

351

33:33.8

33:33.8

10:49/M

24

Laurentius Joseph Duluth GA

459

26

366

33:56.4

33:56.4

10:57/M

25

Greg Roth Monroe GA

717

29

370

34:08.6

34:08.6

11:01/M

26

Jeffery Jackson Suwanee GA

440

28

379

34:13.0

34:13.0

11:02/M

27

Bruce Beaumont Dacula GA

55

27

400

34:48.8

34:48.8

11:14/M

28

John Tysinger Jefferson GA

859

28

443

35:53.2

35:53.2

11:35/M

29

Andrew Burt Duluth GA

128

27

446

35:58.2

35:58.2

11:36/M

30

Wesley Reed Lilburn GA

691

27

486

37:05.9

37:05.9

11:58/M

31

Brandon Cox Suwanee GA

204

26

499

37:31.8

37:31.8

12:06/M

32

Stephen Cabe Buford GA

137

26

540

39:13.7

39:13.7

12:39/M

33

Weldon Davis Buford GA

230

28

550

39:40.9

39:40.9

12:48/M

34

Jeffrey Vickery Atlanta GA

865

26

585

41:21.3

41:21.3

13:20/M

35

Kenneth Turpin Dahlonega GA

856

25

665

47:40.5

47:40.5

15:23/M

36

Jarrod Rowe Monroe GA

718

28

676

48:17.0

48:17.0

15:35/M

37

Andrew Zoffmann Toccoa GA

930

25

769

56:09.1

56:09.1

18:07/M

38

William Singley Good Hope GA

767

27

839

1:22:30.6

1:22:30.6

26:37/M

Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Jenifer Andrade Lawrenceville GA

17

31

52

24:54.6

24:54.6

8:02/M

2

Lezelle Bezuidenhout Cumming GA

68

34

90

26:23.9

26:23.9

8:31/M

3

Sara Smith Oakwood GA

786

34

106

26:53.7

26:53.7

8:40/M

4

Robin Watson Maysville GA

884

33

109

26:57.8

26:57.8

8:42/M

5

Kelly Boyer Acworth GA

92

31

111

27:02.2

27:02.2

8:43/M

6

Mariah Tidwell Buford GA

848

31

134

27:49.1

27:49.1

8:58/M

7

Lisa Clarke Buford GA

174

31

183

29:01.4

29:01.4

9:22/M

8

Megan Ivie Cornelia GA

439

33

211

29:41.2

29:41.2

9:35/M

9

Teresa Wright Cumming GA

922

34

221

30:00.3

30:00.3

9:41/M

10

Alyson Chaffin Gainesville GA

161

30

236

30:33.5

30:33.5

9:51/M

11

Aimee Stover Loganville GA

818

31

249

30:54.6

30:54.6

9:58/M

12

Kathy Rotella-Hyder Buford GA

716

33

261

31:16.2

31:16.2

10:05/M

13

Natasha Wohlrab Buford GA

916

32

263

31:22.8

31:22.8

10:07/M

14

Amy Murphy Buford GA

590

33

301

32:25.0

32:25.0

10:27/M

15

Victoria Boone Suwanee GA

84

32

335

33:10.2

33:10.2

10:42/M

16

Nikita Hammond Duluth GA

375

33

337

33:12.7

33:12.7

10:43/M

17

Rattikan Crockett Braselton GA

210

33

347

33:30.5

33:30.5

10:48/M

18

Jennifer Sargent Clermont GA

735

31

349

33:31.2

33:31.2

10:49/M

19

Melissa Benefield Cumming GA

61

34

350

33:33.6

33:33.6

10:49/M

20

Wendy Jones Gainesville GA

456

31

352

33:34.4

33:34.4

10:50/M

21

Michelle Canup Alto GA

144

34

359

33:45.9

33:45.9

10:53/M

22

Lauren Bell Gainesville GA

57

31

362

33:50.7

33:50.7

10:55/M

23

Jamila Leavell Duluth GA

496

30

376

34:11.3

34:11.3

11:02/M

24

Sally Rupert Buford GA

727

34

387

34:16.8

34:16.8

11:03/M

25

Amanda Lepper Lawrenceville GA

503

32

390

34:23.6

34:23.6

11:05/M

26

Sylvia Davila Lula GA

227

30

394

34:41.1

34:41.1

11:11/M

27

Presence Lupton Norcross GA

518

30

395

34:43.6

34:43.6

11:12/M

28

Susan Hodges Sugar Hill GA

407

34

403

34:55.2

34:55.2

11:16/M

29

Laura Rowe Monroe GA

719

30

404

34:55.3

34:55.3

11:16/M

30

Jeanne Rhea Athens GA

700

30

406

35:00.4

35:00.4

11:17/M

31

Michelle Allison Cumming GA

12

32

407

35:01.7

35:01.7

11:18/M

32

Susie Fitzgerald Flowery Branch GA

306

31

416

35:16.5

35:16.5

11:23/M

33

Julia Strange Hoschton GA

819

30

427

35:27.4

35:27.4

11:26/M

34

Noel Opitz Cumming GA

617

31

431

35:35.5

35:35.5

11:29/M

35

Kim Ottaway Lawrenceville GA

619

34

434

35:44.1

35:44.1

11:32/M

36

Melissa Reynolds Buford GA

699

34

461

36:26.3

36:26.3

11:45/M

37

Kathryn Brown Roswell GA

108

32

498

37:30.4

37:30.4

12:06/M

38

Jennifer Speights Cumming GA

800

34

501

37:32.9

37:32.9

12:06/M

39

Mandy Campbell Atlanta GA

143

33

503

37:42.0

37:42.0

12:10/M

40

Teigha Snowden Duluth GA

789

30

505

37:43.9

37:43.9

12:10/M

41

Clara Shirley Flowery Branch GA

760

32

522

38:39.1

38:39.1

12:28/M

42

Jill Ingram Gainesville GA

435

33

526

38:54.6

38:54.6

12:33/M

43

Alana Frazier Snellville GA

317

32

531

38:57.8

38:57.8

12:34/M

44

Christina Groff Snellville GA

364

33

537

39:06.4

39:06.4

12:37/M

45

Diana Etris Gainesville GA

291

30

543

39:15.8

39:15.8

12:40/M

46

Ashley Davis Buford GA

231

30

551

39:41.1

39:41.1

12:48/M

47

Christie Hardy Sugar Hill GA

380

30

575

40:43.5

40:43.5

13:08/M

48

Andrea Pritchett Canton GA

669

30

581

41:03.3

41:03.3

13:15/M

49

Mary Rhame-Minor Alpharetta GA

1662

32

583

41:07.5

41:07.5

13:16/M

50

Jennifer Green Lilburn GA

360

32

588

41:31.4

41:31.4

13:24/M

51

Christy Ayers Baldwin GA

36

34

591

41:40.8

41:40.8

13:26/M

52

April Drotleff Jefferson GA

260

30

603

42:49.4

42:49.4

13:49/M

53

Lauren Tuten Lawrenceville GA

857

30

606

42:52.2

42:52.2

13:50/M

54

Christine Lemerond Buford GA

501

31

610

43:12.5

43:12.5

13:56/M

55

Kimberly Keene Buford GA

463

33

615

43:29.4

43:29.4

14:02/M

56

Ingrid Mosquera Buford GA

583

33

629

44:08.4

44:08.4

14:14/M

57

Christen Haussig Lilburn GA

385

30

632

44:14.9

44:14.9

14:16/M

58

Sarah Castellano Hoschton GA

159

34

635

44:23.3

44:23.3

14:19/M

59

Stephanie Broquist Hoschton GA

103

34

647

45:04.4

45:04.4

14:32/M

60

Brooke Greenlee Braselton GA

361

33

669

47:50.5

47:50.5

15:26/M

61

Celeste Richards Forsyth GA

701

30

679

48:23.7

48:23.7

15:36/M

62

Robyn Stanley Flowery Branch GA

810

34

690

49:22.0

49:22.0

15:55/M

63

Natalie Frye Stone Mountain GA

322

30

707

50:39.0

50:39.0

16:20/M

64

Brooke Burnett Dacula GA

126

34

753

55:01.9

55:01.9

17:45/M

65

Niya Hollis Fayetteville GA

411

31

754

55:02.5

55:02.5

17:45/M

66

Kandie York Toccoa GA

926

33

767

56:08.0

56:08.0

18:06/M

67

Jessica Frye Dacula GA

320

33

771

56:21.9

56:21.9

18:11/M

68

Meredith Wynn Buford GA

924

33

791

58:53.8

58:53.8

19:00/M

69

Amy Myers Braselton GA

592

31

810

1:00:39.0

1:00:39.0

19:34/M

70

Tracia Salzer Flowery Branch GA

731

32

815

1:03:44.6

1:03:44.6

20:34/M

71

Courtney Thorn Lawrenceville GA

845

31

819

1:04:41.3

1:04:41.3

20:52/M

72

Michael Lauf Atlanta GA

493

33

826

1:10:30.9

1:10:30.9

22:45/M

Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Derrick Dixon Winder GA

246

30

8

20:52.8

20:52.8

6:44/M

2

Jason Cox Dawsonville GA

203

32

17

22:15.7

22:15.7

7:11/M

3

Mark Robertson Marietta GA

710

34

22

22:30.0

22:30.0

7:15/M

4

Edgar Arroyo Oakwood GA

28

33

27

23:12.9

23:12.9

7:29/M

5

Stephen Blakney Marietta GA

76

32

29

23:16.0

23:16.0

7:30/M

6

Michael Vieira, Jr. Lula GA

866

33

43

24:33.1

24:33.1

7:55/M

7

William Parrish Atlanta GA

639

33

44

24:34.3

24:34.3

7:55/M

8

David Filkins Jasper GA

302

33

47

24:47.8

24:47.8

8:00/M

9

Timothy Sperbeck Buford GA

802

31

48

24:48.2

24:48.2

8:00/M

10

Christian Tetzlaff Athens GA

832

31

49

24:49.1

24:49.1

8:00/M

11

David Fields Ellenwood GA

300

30

54

24:59.0

24:59.0

8:04/M

12

Kishane Taylor Braselton GA

830

31

57

25:03.4

25:03.4

8:05/M

13

Zachary Melda Atlanta GA

564

31

58

25:05.3

25:05.3

8:05/M

14

Michael Simmons Flowery Branch GA

766

32

68

25:28.3

25:28.3

8:13/M

15

Shane Loftin Loganville GA

510

34

69

25:33.3

25:33.3

8:15/M

16

Brandon McIntyre Statham GA

554

33

75

25:53.0

25:53.0

8:21/M

17

Brian Davenport Hoschton GA

225

33

78

25:55.3

25:55.3

8:22/M

18

Robert Woody Suwanee GA

920

34

81

26:01.2

26:01.2

8:24/M

19

Anthony Gelsomini Suwanee GA

343

31

85

26:17.8

26:17.8

8:29/M

20

Chris Walton Sugar Hill GA

874

30

94

26:26.8

26:26.8

8:32/M

21

Benji Walton Fultondale AL

876

31

100

26:45.3

26:45.3

8:38/M

22

Stosh Modrow Alpharetta GA

572

30

142

27:53.8

27:53.8

9:00/M

23

Chris Cooper Hoschton GA

197

32

145

28:04.3

28:04.3

9:03/M

24

William Barefoot Flowery Branch GA

41

30

160

28:34.6

28:34.6

9:13/M

25

Jason Howell North Augusta SC

423

34

192

29:15.0

29:15.0

9:26/M

26

Seth Lemerond Buford GA

500

34

209

29:36.8

29:36.8

9:33/M

27

Ashley Heathcock Lawrenceville GA

391

31

242

30:45.6

30:45.6

9:55/M

28

Lee Elliott Buford GA

281

33

255

31:04.6

31:04.6

10:01/M

29

Richmon Schumann Buford GA

745

34

265

31:29.2

31:29.2

10:09/M

30

Hanes Steven Gainesville GA

946

34

389

34:23.5

34:23.5

11:05/M

31

Chad Jenkins Buford GA

446

33

415

35:12.1

35:12.1

11:21/M

32

Jason Crane Suwanee GA

207

33

417

35:17.1

35:17.1

11:23/M

33

Jason Drotleff Jefferson GA

261

33

441

35:53.0

35:53.0

11:35/M

34

Nathan Lord Gainesville GA

515

30

444

35:54.7

35:54.7

11:35/M

35

Stephen Burge Gainesville GA

124

32

451

36:06.3

36:06.3

11:39/M

36

Benjamin Rehberg Atlanta GA

695

32

469

36:39.8

36:39.8

11:49/M

37

April Grennan Buford GA

362

34

512

38:00.5

38:00.5

12:15/M

38

Nathan Williams Buford GA

904

34

590

41:40.4

41:40.4

13:26/M

39

Trent Ayers Baldwin GA

37

33

592

41:41.0

41:41.0

13:27/M

40

Kenne Andrew Buford GA

943

33

617

43:30.1

43:30.1

14:02/M

41

Jarrett Hicks Mcdonough GA

402

30

648

45:07.1

45:07.1

14:33/M

42

Nate Dupaul Lawrenceville GA

270

31

654

46:11.3

46:11.3

14:54/M

43

Brandon Townley Braselton GA

850

30

717

51:09.3

51:09.3

16:30/M

Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Nanci Fulbright Eastanollee GA

324

39

39

24:27.3

24:27.3

7:53/M

2

Christy Martin Jefferson GA

529

39

92

26:26.4

26:26.4

8:32/M

3

Wendy Mitchell Loganville GA

570

37

97

26:36.7

26:36.7

8:35/M

4

Rebecca Grant Buford GA

357

36

122

27:19.6

27:19.6

8:49/M

5

Kim Cox Braselton GA

202

36

126

27:27.8

27:27.8

8:51/M

6

Sandi Brookshire Lawrenceville GA

101

35

155

28:25.4

28:25.4

9:10/M

7

Mindi Raby Cumming GA

681

36

181

28:59.5

28:59.5

9:21/M

8

Laurie Farmer Buford GA

297

39

260

31:16.1

31:16.1

10:05/M

9

Natasha Neel Flowery Branch GA

595

38

267

31:31.5

31:31.5

10:10/M

10

Valerie Rock Dacula GA

713

35

270

31:38.9

31:38.9

10:12/M

11

Misty Pharr Cumming GA

657

37

283

31:57.1

31:57.1

10:18/M

12

Jill Richardson Buford GA

703

36

291

32:11.3

32:11.3

10:23/M

13

Judy Sherman Buford GA

754

38

313

32:41.3

32:41.3

10:33/M

14

Fran Smith Ft. Gordon GA

783

36

364

33:54.7

33:54.7

10:56/M

15

Jennifer Butler Buford GA

134

39

392

34:28.7

34:28.7

11:07/M

16

Jan Lange Flowery Branch GA

486

35

399

34:48.1

34:48.1

11:14/M

17

Angel Massey Roswell GA

531

38

410

35:07.2

35:07.2

11:20/M

18

Stephanie Wood Gainesville GA

917

39

421

35:21.7

35:21.7

11:24/M

19

Katie Perry Buford GA

650

36

424

35:25.0

35:25.0

11:25/M

20

Evangeline Pacleb Gainesville GA

627

39

438

35:50.2

35:50.2

11:34/M

21

Maisha Otway Alpharetta GA

620

38

448

36:02.6

36:02.6

11:37/M

22

Christina Carter Lawrenceville GA

151

39

455

36:12.8

36:12.8

11:41/M

23

Marsha Baggett Flowery Branch GA

39

37

460

36:24.5

36:24.5

11:45/M

24

Cana Dailey Dacula GA

219

37

471

36:43.9

36:43.9

11:51/M

25

Jenifer Lapine Buford GA

487

39

479

37:01.3

37:01.3

11:56/M

26

Kari Hanson Dacula GA

377

35

484

37:04.1

37:04.1

11:57/M

27

Maureen Linehan Flowery Branch GA

1579

38

511

37:57.4

37:57.4

12:15/M

28

Printha Shaaya Alpharetta GA

750

39

515

38:16.7

38:16.7

12:21/M

29

Leigha Nycz Sugar Hill GA

610

36

528

38:55.6

38:55.6

12:33/M

30

Vicki Crabtree Buford GA

206

37

529

38:57.4

38:57.4

12:34/M

31

Theresa Bingham Buford GA

71

37

533

39:01.3

39:01.3

12:35/M

32

Ginger Skeggs Flowery Branch GA

771

39

544

39:16.9

39:16.9

12:40/M

33

Jennifer Townsend Gainesville GA

851

38

556

39:54.9

39:54.9

12:52/M

34

Deena Puckett Lawrenceville GA

671

37

564

40:19.3

40:19.3

13:00/M

35

Tina Morrison Flowery Branch GA

581

37

589

41:35.6

41:35.6

13:25/M

36

Tina Ellis Gainesville GA

285

38

597

42:21.3

42:21.3

13:40/M

37

Rhonda Howell Lexington SC

424

36

604

42:50.8

42:50.8

13:49/M

38

Mj Deitsch Buford GA

239

36

614

43:29.4

43:29.4

14:02/M

39

Betty Dobson Buford GA

247

38

644

44:52.7

44:52.7

14:28/M

40

Deslyn Olunuga Lawrenceville GA

615

37

652

46:00.6

46:00.6

14:50/M

41

Kelli Meaders Dacula GA

561

35

661

46:59.4

46:59.4

15:09/M

42

Natasha Johnson Atlanta GA

447

36

662

47:19.4

47:19.4

15:16/M

43

Wendy Short Winder GA

762

35

664

47:21.1

47:21.1

15:16/M

44

Amy Whitmire Flowery Branch GA

893

38

667

47:43.0

47:43.0

15:24/M

45

Libby Parker Chatsworth GA

634

38

680

48:23.7

48:23.7

15:36/M

46

Lisa Filkins Jasper GA

301

36

700

50:18.0

50:18.0

16:14/M

47

Lissa Allen Hoschton GA

9

38

708

50:39.2

50:39.2

16:20/M

48

Kelly Crumley Commerce GA

214

38

711

50:53.1

50:53.1

16:25/M

49

Jennifer Nowicki Duluth GA

608

36

714

50:56.4

50:56.4

16:26/M

50

Melanie Pritchett Royston GA

665

37

715

51:00.9

51:00.9

16:27/M

51

Jeri Cook Braselton GA

191

36

734

52:42.3

52:42.3

17:00/M

52

Amanda Reed Chatsworth GA

689

35

746

54:50.3

54:50.3

17:41/M

53

Kimberly Reynolds Adairsville GA

697

35

747

54:50.5

54:50.5

17:41/M

54

Jennifer McCollough Sugar Hill GA

547

36

761

55:24.1

55:24.1

17:52/M

55

Jennifer Dreggors Dacula GA

258

36

772

57:08.8

57:08.8

18:26/M

56

Bonnie Caffey Flowery Branch GA

139

37

777

57:40.3

57:40.3

18:36/M

57

Melanie Akao Fort Stewart GA

3

38

778

57:57.6

57:57.6

18:42/M

58

Kelly Belair Woodstock GA

56

39

788

58:39.7

58:39.7

18:55/M

59

Michele Hise Newnan GA

406

38

790

58:40.8

58:40.8

18:55/M

60

Jennifer Squillante Alpharetta GA

803

38

805

1:00:32.4

1:00:32.4

19:32/M

61

Wendy Smith Jefferson GA

776

37

814

1:01:36.8

1:01:36.8

19:52/M

62

Wright Krista Alpharetta GA

944

35

838

1:21:37.6

1:21:37.6

26:20/M

63

Ann Bellinger Cumming GA

59

38

843

1:25:15.9

1:25:15.9

27:30/M

Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Kevin Leftwich Smyrna GA

499

38

4

19:36.4

19:36.4

6:19/M

2

Brian Seymour Lawrenceville GA

748

39

6

20:31.2

20:31.2

6:37/M

3

Shannon Galbraith Flowery Branch GA

331

36

24

22:58.4

22:58.4

7:25/M

4

Jason Irwin Buford GA

438

37

28

23:14.6

23:14.6

7:30/M

5

Camden Olsen Flowery Branch GA

614

38

51

24:52.1

24:52.1

8:01/M

6

Mike Currier Cumming GA

216

37

66

25:23.5

25:23.5

8:11/M

7

David Jones Sugar Hill GA

455

39

80

25:57.6

25:57.6

8:22/M

8

Keith Richardson Buford GA

704

36

84

26:17.2

26:17.2

8:29/M

9

John Lear Columbus GA

495

35

101

26:46.3

26:46.3

8:38/M

10

Shon Rupert Buford GA

726

36

116

27:11.5

27:11.5

8:46/M

11

Reinier Bezuidenhout Cumming GA

69

38

117

27:11.6

27:11.6

8:46/M

12

James Clark Winder GA

172

35

140

27:52.8

27:52.8

8:59/M

13

Hubert Watson Duluth GA

883

39

151

28:13.7

28:13.7

9:06/M

14

Jason Long Baldwin GA

512

35

165

28:37.8

28:37.8

9:14/M

15

Brad Hayes Braselton GA

389

35

184

29:01.7

29:01.7

9:22/M

16

Kelly Smith Jefferson GA

779

36

197

29:17.2

29:17.2

9:27/M

17

Bronson Guilbeau Flowery Branch GA

368

35

210

29:40.0

29:40.0

9:34/M

18

Eric Speights Cumming GA

799

37

232

30:31.1

30:31.1

9:51/M

19

Greg Mauldin Hoschton GA

536

37

239

30:38.1

30:38.1

9:53/M

20

Matthew Waymack Flowery Branch GA

885

38

241

30:43.4

30:43.4

9:55/M

21

Brian Oglesby Oxford GA

613

36

248

30:54.4

30:54.4

9:58/M

22

Jason Jones Hoschton GA

457

37

264

31:24.9

31:24.9

10:08/M

23

William Bowman Columbus GA

90

35

288

32:04.4

32:04.4

10:21/M

24

Alan Davis Buford GA

235

39

308

32:34.6

32:34.6

10:30/M

25

Patrick Ensminger Sugar Hill GA

288

37

310

32:37.9

32:37.9

10:31/M

26

Andy Makowsky Sugar Hill GA

522

36

317

32:46.3

32:46.3

10:34/M

27

Timothy Akao Fort Stewart GA

4

38

383

34:15.5

34:15.5

11:03/M

28

Bradley Smith Buford GA

785

39

402

34:53.6

34:53.6

11:15/M

29

Jason Reynolds Buford GA

698

35

432

35:40.9

35:40.9

11:30/M

30

Chris Tharpe Woodstock GA

835

36

453

36:07.5

36:07.5

11:39/M

31

Carlos Calhoun Cartersville GA

141

35

493

37:18.7

37:18.7

12:02/M

32

Dana Moore Decatur GA

578

39

525

38:51.5

38:51.5

12:32/M

33

George Darsey Bethlehem GA

224

39

539

39:13.1

39:13.1

12:39/M

34

Daniel Haussig Lilburn GA

384

37

578

40:54.9

40:54.9

13:12/M

35

Perry Tew Cumming GA

833

36

649

45:11.6

45:11.6

14:35/M

36

Gary Graebner Roswell GA

354

35

666

47:42.2

47:42.2

15:23/M

37

Joseph Nagel Sandy Springs GA

593

37

691

49:22.0

49:22.0

15:55/M

38

John Harden Oakwood GA

378

39

710

50:52.2

50:52.2

16:25/M

39

Shawn Cook Braselton GA

190

37

719

51:31.0

51:31.0

16:37/M

40

George Burnett Dacula GA

127

35

776

57:39.4

57:39.4

18:36/M

41

Jady Edmisten Carnesville GA

275

35

806

1:00:33.4

1:00:33.4

19:32/M

42

John Chafin Yulee FL

162

39

831

1:14:22.5

1:14:22.5

23:59/M

43

Tim Bellinger Cumming GA

58

39

842

1:25:15.7

1:25:15.7

27:30/M

Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Gina Thompson Cumming GA

838

41

36

23:46.3

23:46.3

7:40/M

2

Christy Tidwell Buford GA

847

41

114

27:07.5

27:07.5

8:45/M

3

Laura Devoie Hoschton GA

242

42

157

28:31.1

28:31.1

9:12/M

4

Penny Kirkpatrick Dacula GA

471

43

223

30:06.7

30:06.7

9:43/M

5

Lori Sorrows Homer GA

791

42

230

30:27.0

30:27.0

9:49/M

6

Pam Sherman Flowery Branch GA

755

44

253

31:02.7

31:02.7

10:01/M

7

Serena Johnson Ravenell Locust Grove GA

683

41

256

31:04.9

31:04.9

10:01/M

8

Kimberly Burton Cumming GA

130

40

269

31:36.2

31:36.2

10:12/M

9

Nicole Wylie Buford GA

923

40

292

32:12.2

32:12.2

10:23/M

10

Dena Ibarra Stockbridge GA

432

42

299

32:19.8

32:19.8

10:25/M

11

Bobbi Harwood Atlanta GA

1524

40

330

33:07.0

33:07.0

10:41/M

12

Amy Schieffelin Loganville GA

742

42

331

33:07.5

33:07.5

10:41/M

13

Donna Gakstatter Dacula GA

330

40

338

33:14.3

33:14.3

10:43/M

14

Sara Redmond Auburn GA

687

43

354

33:35.5

33:35.5

10:50/M

15

Melissa Anneler Suwanee GA

22

40

360

33:46.6

33:46.6

10:54/M

16

Laura Guest Lawrenceville GA

367

40

365

33:55.9

33:55.9

10:56/M

17

Deborah Dipaulo Buford GA

244

40

372

34:09.7

34:09.7

11:01/M

18

Sonja Coffee Kennesaw GA

178

43

373

34:09.9

34:09.9

11:01/M

19

Melissa Anderson Athens GA

1409

41

385

34:16.0

34:16.0

11:03/M

20

Chris Dalrymple Dacula GA

220

41

386

34:16.7

34:16.7

11:03/M

21

Kym Munier Dacula GA

589

44

393

34:38.2

34:38.2

11:10/M

22

Lisa Drummond Roswell GA

263

40

405

34:56.7

34:56.7

11:16/M

23

Caroline McLane Alpharetta GA

557

41

408

35:04.7

35:04.7

11:19/M

24

Leslie Krone Smyrna GA

479

42

423

35:24.6

35:24.6

11:25/M

25

Emily Keener Suwanee GA

464

43

426

35:26.9

35:26.9

11:26/M

26

Janet Williams Lawrenceville GA

908

43

428

35:27.9

35:27.9

11:26/M

27

Melissa Purgason Buford GA

677

41

436

35:44.6

35:44.6

11:32/M

28

Megan King Gainesville GA

468

42

437

35:48.0

35:48.0

11:33/M

29

Linda Plant Gainesville GA

659

43

449

36:04.4

36:04.4

11:38/M

30

Janet Whitwell Buford GA

896

40

456

36:13.8

36:13.8

11:41/M

31

Lisa Divanna Covington GA

245

43

457

36:16.5

36:16.5

11:42/M

32

Stephanie Brown Buford GA

107

40

462

36:29.5

36:29.5

11:46/M

33

Dana McIntyre Dacula GA

555

42

472

36:43.9

36:43.9

11:51/M

34

Christie Grant Buford GA

358

44

480

37:02.1

37:02.1

11:57/M

35

Val Jones Auburn GA

451

41

517

38:22.2

38:22.2

12:23/M

36

Dawn Mumpower Flowery Branch GA

587

42

520

38:32.0

38:32.0

12:26/M

37

Maria Hammett Braselton GA

371

42

532

38:57.9

38:57.9

12:34/M

38

Kathy Gravitt Gainesville GA

359

43

548

39:36.6

39:36.6

12:46/M

39

Debbie Fiorello Flowery Branch GA

305

41

552

39:42.9

39:42.9

12:48/M

40

Katherine Cartwright Lawrenceville GA

155

43

557

39:56.8

39:56.8

12:53/M

41

Andrea True Acworth GA

855

41

561

40:09.1

40:09.1

12:57/M

42

Andrea Grieco Roswell GA

363

41

562

40:10.8

40:10.8

12:57/M

43

Kristi Mitchell Hoschton GA

571

41

568

40:22.4

40:22.4

13:01/M

44

April Staples Monroe GA

811

41

573

40:35.7

40:35.7

13:05/M

45

Karen Forbes Buford GA

309

44

577

40:52.9

40:52.9

13:11/M

46

Lee Alexander Gainesville GA

6

40

584

41:17.1

41:17.1

13:19/M

47

Lesa Lewis Commerce GA

504

44

587

41:26.9

41:26.9

13:22/M

48

Renea Hill Carnesville GA

404

42

594

41:49.8

41:49.8

13:29/M

49

Tina Mathis Commerce GA

532

41

599

42:31.2

42:31.2

13:43/M

50

Cindy Harkin Flowery Branch GA

381

44

620

43:38.6

43:38.6

14:05/M

51

Julie Gerdts Flowery Branch GA

344

40

623

43:43.3

43:43.3

14:06/M

52

Rachel Livengood Atlanta GA

506

40

626

43:44.3

43:44.3

14:06/M

53

Michelle Bruzan Sugar Hill GA

113

40

636

44:30.4

44:30.4

14:21/M

54

Lanita Ricks Dacula GA

706

43

639

44:46.2

44:46.2

14:26/M

55

Judy Waters Buford GA

881

41

641

44:49.6

44:49.6

14:27/M

56

Kimberly Heagy Lawrenceville GA

390

44

646

45:03.6

45:03.6

14:32/M

57

Denise Rumbaugh Sugar Hill GA

724

43

695

49:48.3

49:48.3

16:04/M

58

Patricia Koch Suwanee GA

473

41

704

50:29.3

50:29.3

16:17/M

59

Micki Wheeler Suwanee GA

889

41

718

51:20.1

51:20.1

16:34/M

60

Jennifer Groover Winder GA

366

40

720

51:39.7

51:39.7

16:40/M

61

Kristi Garner Gainesville GA

334

41

721

51:41.4

51:41.4

16:40/M

62

Lenee Doby Snellville GA

249

42

729

52:24.3

52:24.3

16:54/M

63

Kathy Thompson Snellville GA

841

43

730

52:24.3

52:24.3

16:54/M

64

Andrea Cartier Marietta GA

153

40

739

53:52.1

53:52.1

17:23/M

65

Michelle Doss Duluth GA

257

43

742

54:17.1

54:17.1

17:31/M

66

Karen Simerly Jefferson GA

765

43

751

54:58.2

54:58.2

17:44/M

67

Renee Loudermilk Lula GA

517

40

763

55:31.5

55:31.5

17:55/M

68

Stephanie Smith Lula GA

782

43

764

55:31.7

55:31.7

17:55/M

69

Tina Miranda Duluth GA

569

43

766

56:03.0

56:03.0

18:05/M

70

Stacey Furrow Cumming GA

329

43

782

58:12.7

58:12.7

18:46/M

71

Michelle Galloway Jefferson GA

332

40

808

1:00:38.8

1:00:38.8

19:34/M

72

Toni Brophy Jefferson GA

102

43

809

1:00:38.9

1:00:38.9

19:34/M

73

Melissa Parker Jefferson GA

633

41

811

1:01:15.9

1:01:15.9

19:45/M

74

Cindy Ittner Dacula GA

1541

44

824

1:09:35.6

1:09:35.6

22:27/M

75

Cheryl Wood Buford GA

919

41

825

1:09:47.1

1:09:47.1

22:31/M

76

Paige Perry Flowery Branch GA

653

44

829

1:13:01.7

1:13:01.7

23:33/M

77

Kelly Fuller Sugar Hill GA

325

41

830

1:13:04.1

1:13:04.1

23:34/M

Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Rich Doeding Jefferson GA

250

40

16

22:14.1

22:14.1

7:10/M

2

Phil Jackson Lawrenceville GA

441

43

23

22:53.4

22:53.4

7:23/M

3

Richard Terrell Sugar Hill GA

831

44

34

23:42.5

23:42.5

7:39/M

4

Donald Schmidt Acworth GA

743

43

37

23:47.9

23:47.9

7:40/M

5

Bobby Murr Woodstock GA

591

40

38

23:55.5

23:55.5

7:43/M

6

Scott Freeman Sugar Hill GA

319

43

40

24:27.4

24:27.4

7:53/M

7

Troy Elliott Ball Ground GA

280

42

55

25:01.3

25:01.3

8:04/M

8

Mike Carroll Flowery Branch GA

148

40

56

25:02.4

25:02.4

8:05/M

9

Michael Staley Toccoa GA

804

43

60

25:11.2

25:11.2

8:07/M

10

Christopher Patrick Marietta GA

640

40

83

26:10.8

26:10.8

8:26/M

11

Tim Doherty Dunwoody GA

251

42

98

26:42.2

26:42.2

8:37/M

12

Zachery Pulliam Gainesville GA

675

41

102

26:47.6

26:47.6

8:38/M

13

David Crossett Flowery Brancg GA

211

40

103

26:48.8

26:48.8

8:39/M

14

Robert Reeves Anniston AL

694

44

113

27:05.9

27:05.9

8:44/M

15

Jeffrey Bowers Gainesville GA

89

44

119

27:16.4

27:16.4

8:48/M

16

Jeb Sundgren Buford GA

822

41

128

27:36.6

27:36.6

8:54/M

17

Jeff Kirkpatrick Dacula GA

470

42

131

27:41.6

27:41.6

8:56/M

18

Nik Palomaki Canton GA

630

40

143

27:56.2

27:56.2

9:01/M

19

Christopher Clere Auburn GA

176

43

156

28:26.1

28:26.1

9:10/M

20

Ronnie Ayers Toccoa GA

34

41

159

28:33.1

28:33.1

9:13/M

21

Robert Evans Jefferson GA

292

44

179

28:58.8

28:58.8

9:21/M

22

Craig Kerchner Dacula GA

465

43

182

29:00.6

29:00.6

9:21/M

23

Clement Daly Braselton GA

221

40

198

29:17.4

29:17.4

9:27/M

24

Doug Farmer Buford GA

298

40

217

29:51.8

29:51.8

9:38/M

25

Tim Dahl Buford GA

218

40

233

30:31.4

30:31.4

9:51/M

26

Phillip Russell Tampa FL

728

41

234

30:32.5

30:32.5

9:51/M

27

Jeffrey Smith Jefferson GA

777

42

245

30:52.0

30:52.0

9:57/M

28

Corey Davis Snellville GA

236

41

252

31:01.6

31:01.6

10:00/M

29

Robert Nowicki Duluth GA

607

42

259

31:11.4

31:11.4

10:04/M

30

Michael Dawson Loganville GA

237

43

274

31:44.6

31:44.6

10:14/M

31

Kevin Bruzan Sugar Hill GA

115

40

278

31:48.6

31:48.6

10:15/M

32

Timothy McNeill Snellville GA

560

42

281

31:52.3

31:52.3

10:17/M

33

Paul Hoover Lawrenceville GA

419

42

321

32:52.1

32:52.1

10:36/M

34

Dale McIntyre Dacula GA

556

43

322

32:55.9

32:55.9

10:37/M

35

Rich Ellis Gainesville GA

284

42

325

32:59.1

32:59.1

10:38/M

36

Chris Mumpower Flowery Branch GA

586

43

326

32:59.8

32:59.8

10:38/M

37

Demetri Coffee Kennesaw GA

177

44

371

34:09.6

34:09.6

11:01/M

38

Chris Henry Cumming GA

394

41

384

34:15.9

34:15.9

11:03/M

39

Bill Jones Auburn GA

452

43

430

35:35.2

35:35.2

11:29/M

40

Brian Ruddell Calhoun GA

723

41

477

37:00.8

37:00.8

11:56/M

41

Jeff Morton Sugar Hill GA

582

43

490

37:11.5

37:11.5

12:00/M

42

Ravindra Kanitkar Alpharetta GA

460

44

508

37:45.0

37:45.0

12:11/M

43

Michelle Cook Flowery Branch GA

194

44

558

40:03.3

40:03.3

12:55/M

44

David Cook Flowery Branch GA

193

42

559

40:03.6

40:03.6

12:55/M

45

Mark Hayes Commerce GA

388

43

653

46:06.4

46:06.4

14:52/M

46

Lamar Pritchett Royston GA

667

42

659

46:48.0

46:48.0

15:06/M

47

Jerome Hill Carnesville GA

405

42

672

47:54.9

47:54.9

15:27/M

48

Clif Perry Flowery Branch GA

1639

41

686

49:09.5

49:09.5

15:51/M

49

Jay Angle Hoschton GA

21

42

705

50:32.8

50:32.8

16:18/M

50

Jeffery Garner Gainesville GA

333

44

722

51:41.4

51:41.4

16:40/M

51

Duffy Sparks Canton GA

795

41

803

1:00:04.6

1:00:04.6

19:23/M

Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Lea Bay Atlanta GA

53

45

42

24:29.9

24:29.9

7:54/M

2

Sharon Williams Winder GA

898

48

173

28:50.3

28:50.3

9:18/M

3

Paula Jamieson Suwanee GA

443

45

199

29:19.1

29:19.1

9:27/M

4

Lisa Dutton Monroe GA

272

48

224

30:08.7

30:08.7

9:43/M

5

Dianne Winn Sugar Hill GA

915

45

254

31:04.3

31:04.3

10:01/M

6

Robin Andrews Cumming GA

18

47

280

31:50.3

31:50.3

10:16/M

7

Victoria Finch Lawrenceville GA

303

48

285

31:58.4

31:58.4

10:19/M

8

Janet Davis Oakwood GA

228

45

305

32:31.7

32:31.7

10:29/M

9

Mary Anne Leniuk Dacula GA

502

45

319

32:50.6

32:50.6

10:35/M

10

Jane O'Connor Lawrenceville GA

611

46

358

33:38.8

33:38.8

10:51/M

11

Suzanne Best Buford GA

66

49

388

34:18.3

34:18.3

11:04/M

12

Carol Holly Cumming GA

414

46

397

34:47.6

34:47.6

11:13/M

13

Marsha Barnard Dacula GA

46

45

411

35:08.2

35:08.2

11:20/M

14

Lisa Formaro Alpharetta GA

311

49

422

35:23.0

35:23.0

11:25/M

15

Kim Duncan Lawrenceville GA

268

48

468

36:38.6

36:38.6

11:49/M

16

Janet Sherrill Suwanee GA

758

49

470

36:41.7

36:41.7

11:50/M

17

Milagros Lockhart Sugar Hill GA

508

46

494

37:21.0

37:21.0

12:03/M

18

Carla Godard Dacula GA

351

45

514

38:13.3

38:13.3

12:20/M

19

Rita Mills Flowery Branch GA

568

47

521

38:32.0

38:32.0

12:26/M

20

Vista Barrett Lawrenceville GA

51

47

563

40:17.5

40:17.5

13:00/M

21

Veronica Lofton Mcdonough GA

511

45

566

40:21.8

40:21.8

13:01/M

22

Carla Edwards Lawrenceville GA

278

49

571

40:29.3

40:29.3

13:04/M

23

Ruth Baumann Cumming GA

52

46

582

41:04.5

41:04.5

13:15/M

24

Kim Tate Alpharetta GA

826

47

612

43:22.0

43:22.0

13:59/M

25

Julie Daniels Lilburn GA

222

46

613

43:22.1

43:22.1

13:59/M

26

Stacey Robinson Marietta GA

711

46

624

43:43.5

43:43.5

14:06/M

27

Laura Branson Dawsonville GA

94

49

627

44:00.9

44:00.9

14:12/M

28

Allison Kreisinger Suwanee GA

478

45

633

44:15.4

44:15.4

14:16/M

29

Donna Bryant Hoschton GA

117

49

637

44:35.2

44:35.2

14:23/M

30

Trina Sneed Danielsville GA

787

48

657

46:22.9

46:22.9

14:57/M

31

Kathy Biderman Mount Airy GA

70

45

677

48:19.4

48:19.4

15:35/M

32

Cynthia Bulley Gainesville GA

120

46

728

52:22.4

52:22.4

16:54/M

33

Cathy Brusko Flowery Branch GA

112

47

733

52:33.5

52:33.5

16:57/M

34

Carol Spencer Flowery Branch GA

801

49

737

53:40.7

53:40.7

17:19/M

35

Meliss Sparks Canton GA

796

45

755

55:03.1

55:03.1

17:45/M

36

Suzanne Moore Gainesville GA

580

46

757

55:14.3

55:14.3

17:49/M

37

Carolyn McClellan Commerce GA

544

47

789

58:39.7

58:39.7

18:55/M

38

Rhonda Glover Buford GA

350

45

794

59:04.1

59:04.1

19:03/M

39

Lynda Owen Buford GA

621

48

800

59:42.9

59:42.9

19:15/M

40

Shelley Glenfield Hoschton GA

348

47

812

1:01:17.4

1:01:17.4

19:46/M

41

Melanie Skinner Flowery Branch GA

772

48

818

1:04:19.1

1:04:19.1

20:45/M

42

Angele Propst Mcdonough GA

670

48

836

1:20:26.0

1:20:26.0

25:57/M

Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Michael Brantley Jonesboro GA

1440

49

10

21:23.5

21:23.5

6:54/M

2

Francisco Artley Douglasville GA

29

46

13

22:03.0

22:03.0

7:07/M

3

Russell Martin Cumming GA

530

46

25

23:08.0

23:08.0

7:28/M

4

Timothy Johnson Alpharetta GA

449

46

41

24:28.9

24:28.9

7:54/M

5

Michael Jamieson Suwanee GA

444

45

67

25:25.3

25:25.3

8:12/M

6

Jerry Smith Flowery Branch GA

784

45

72

25:46.5

25:46.5

8:19/M

7

Stan Godard Dacula GA

352

49

79

25:56.8

25:56.8

8:22/M

8

Robert Smith Newnan GA

780

47

86

26:21.4

26:21.4

8:30/M

9

Gary Bulley Gainesville GA

122

47

95

26:29.4

26:29.4

8:33/M

10

Mike Grant Buford GA

356

45

105

26:51.3

26:51.3

8:40/M

11

Paul Crabtree Buford GA

205

45

112

27:03.5

27:03.5

8:44/M

12

Barry Henson Duluth GA

395

49

135

27:50.4

27:50.4

8:59/M

13

Jimmy Nunn Dacula GA

609

47

136

27:50.4

27:50.4

8:59/M

14

Ken Peterson Buford GA

655

45

138

27:51.2

27:51.2

8:59/M

15

Brian Harkin Flowery Branch GA

382

46

139

27:51.5

27:51.5

8:59/M

16

Marty Nix Clermont GA

605

48

146

28:12.0

28:12.0

9:06/M

17

Ray Pacleb Gainesville GA

628

48

154

28:24.0

28:24.0

9:10/M

18

Glenn Davis Lawrenceville GA

233

45

168

28:39.3

28:39.3

9:15/M

19

Peter Steggert Buford GA

812

49

176

28:53.3

28:53.3

9:19/M

20

Glenn Dutton Monroe GA

271

48

188

29:08.5

29:08.5

9:24/M

21

Joe Best Buford GA

65

49

196

29:17.0

29:17.0

9:27/M

22

Ricky Moore Gainesville GA

579

48

215

29:44.2

29:44.2

9:35/M

23

Daniel Rowland Conyers GA

722

48

222

30:06.3

30:06.3

9:43/M

24

Mark Foster Sugar Hill GA

1500

47

237

30:34.1

30:34.1

9:52/M

25

Mark Groover Winder GA

365

45

246

30:52.0

30:52.0

9:57/M

26

Bobby Mayfield Dahlonega GA

537

49

258

31:10.0

31:10.0

10:03/M

27

Jim Burger Tucker GA

125

46

275

31:45.4

31:45.4

10:15/M

28

Jack Stanek Lawrenceville GA

805

49

302

32:28.3

32:28.3

10:28/M

29

Tolulope Olunuga Alpharetta GA

616

48

303

32:29.6

32:29.6

10:29/M

30

Kenn Anderson Sugar Hill GA

16

48

306

32:32.5

32:32.5

10:30/M

31

Don Vining Buford GA

867

48

315

32:45.0

32:45.0

10:34/M

32

Russ Thorne Cumming GA

846

48

318

32:47.6

32:47.6

10:35/M

33

Wayne Wilson Suwanee GA

912

49

323

32:56.2

32:56.2

10:37/M

34

Scott Sitton Buford GA

769

47

333

33:09.3

33:09.3

10:42/M

35

Don Dipaulo Buford GA

243

45

346

33:29.2

33:29.2

10:48/M

36

Charles Formaro Alpharetta GA

312

47

348

33:30.8

33:30.8

10:48/M

37

Ronald McManus Athens GA

559

47

419

35:19.0

35:19.0

11:24/M

38

Steve Donahue Suwanee GA

255

46

420

35:20.0

35:20.0

11:24/M

39

Brad Vance Gainesville GA

862

47

555

39:49.6

39:49.6

12:51/M

40

Ricky Mathis Commerce GA

533

47

709

50:51.2

50:51.2

16:24/M

41

Donald Owen Buford GA

622

48

798

59:41.8

59:41.8

19:15/M

Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Rona Boling Cumming GA

82

51

226

30:14.0

30:14.0

9:45/M

2

Devonie Bourke Alpharetta GA

88

50

268

31:34.7

31:34.7

10:11/M

3

Teresa Brackett Cumming GA

93

54

287

32:02.0

32:02.0

10:20/M

4

Brenda McCranie Lawrenceville GA

551

50

312

32:39.8

32:39.8

10:32/M

5

Mary Lott Canton GA

516

53

378

34:12.5

34:12.5

11:02/M

6

Kaleen Pulley Buford GA

674

51

413

35:11.7

35:11.7

11:21/M

7

Betty Holcombe Lawrenceville GA

409

51

450

36:04.9

36:04.9

11:38/M

8

Leslie Burtch Flowery Branch GA

129

52

454

36:10.8

36:10.8

11:40/M

9

Lynn Ingram Duluth GA

434

54

473

36:47.4

36:47.4

11:52/M

10

Kathy McManus Gainesville GA

558

53

482

37:02.5

37:02.5

11:57/M

11

Jenni Andrews Carnesville GA

19

52

527

38:55.2

38:55.2

12:33/M

12

Wanda Davis Murrayville GA

229

53

534

39:05.5

39:05.5

12:36/M

13

Marcia Glick Hoschton GA

349

52

536

39:06.0

39:06.0

12:37/M

14

Miachelle Elo Lawrenceville GA

286

52

547

39:33.5

39:33.5

12:45/M

15

Diane Loos Auburn GA

513

52

549

39:38.1

39:38.1

12:47/M

16

Cathy O'Dell Flowery Branch GA

612

54

565

40:19.7

40:19.7

13:00/M

17

Cheryl Hungerford Marietta GA

429

54

569

40:25.3

40:25.3

13:02/M

18

Cindy Lodzinski Lawrenceville GA

509

50

572

40:35.4

40:35.4

13:05/M

19

Barbara Ingram Lilburn GA

433

52

600

42:36.5

42:36.5

13:45/M

20

Michelle Pauly Suwanee GA

645

54

611

43:15.2

43:15.2

13:57/M

21

Teresa Lee Tyrone GA

497

53

618

43:30.2

43:30.2

14:02/M

22

Rhonda Hunter Suwanee GA

430

52

634

44:16.0

44:16.0

14:17/M

23

Kristy Lockert Lawrenceville GA

507

53

640

44:48.3

44:48.3

14:27/M

24

Debbie Blahut Buford GA

73

50

694

49:43.0

49:43.0

16:02/M

25

Cindy Beyer Lawrenceville GA

67

51

736

53:40.2

53:40.2

17:19/M

26

Karen Redlew Suwanee GA

686

50

738

53:51.8

53:51.8

17:22/M

27

Terri Stokes Norcross GA

817

52

740

53:53.1

53:53.1

17:23/M

28

Kathy Ashworth Gainesville GA

31

51

752

54:58.4

54:58.4

17:44/M

29

Katherine Cresster Woodstock GA

209

50

756

55:03.6

55:03.6

17:45/M

30

Erin Dudley Alpharetta GA

265

54

773

57:29.6

57:29.6

18:33/M

31

Dori Brilliant Alpharetta GA

98

50

774

57:30.8

57:30.8

18:33/M

32

Patricia Holt Alpharetta GA

417

52

775

57:31.2

57:31.2

18:33/M

33

Mary Stanek Lawrenceville GA

806

50

781

58:08.6

58:08.6

18:45/M

34

Paula Dozetos Buford GA

1483

51

796

59:05.9

59:05.9

19:04/M

35

Ory Joyce Atlanta GA

947

51

804

1:00:32.4

1:00:32.4

19:32/M

36

Valli Vance Lawrenceville GA

861

51

816

1:04:03.2

1:04:03.2

20:40/M

Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Mitchell Komarmy Gainesville GA

474

53

21

22:23.8

22:23.8

7:13/M

2

Philip Wall Atlanta GA

871

52

32

23:22.0

23:22.0

7:32/M

3

Fitzroy Connell Lawrenceville GA

187

53

45

24:41.8

24:41.8

7:58/M

4

Bill Mattheis Buford GA

534

53

70

25:36.8

25:36.8

8:15/M

5

Larry Kay Buford GA

461

53

124

27:24.9

27:24.9

8:50/M

6

Nick J Nigro Woodstock GA

601

54

127

27:31.4

27:31.4

8:53/M

7

Randy Pulliam Suwanee GA

676

51

144

28:01.9

28:01.9

9:02/M

8

Donnie Barnes Buford GA

47

54

153

28:21.4

28:21.4

9:09/M

9

Jenny Cunningham Clarkesville GA

215

54

174

28:52.7

28:52.7

9:19/M

10

Barry Allen Buford GA

8

50

180

28:59.4

28:59.4

9:21/M

11

Kenneth Warren Hiram GA

880

52

207

29:28.8

29:28.8

9:30/M

12

Ted Williams Flowery Branch GA

903

53

213

29:42.8

29:42.8

9:35/M

13

Eddie Duncan Flowery Branch GA

266

50

229

30:21.5

30:21.5

9:47/M

14

Randy Williams Hull GA

902

52

262

31:19.8

31:19.8

10:06/M

15

Mark Sherrill Suwanee GA

757

53

300

32:20.0

32:20.0

10:26/M

16

David Niederhauser Norcross GA

600

51

332

33:08.5

33:08.5

10:41/M

17

David Williams Lawrenceville GA

900

52

381

34:14.4

34:14.4

11:03/M

18

Jeff Ladd Gainesville GA

482

53

418

35:17.4

35:17.4

11:23/M

19

Tim Howell Gainesville GA

421

53

481

37:02.5

37:02.5

11:57/M

20

Mike McClure Buford GA

546

51

693

49:35.0

49:35.0

16:00/M

21

Jonathon Anderson Athens GA

13

50

698

50:09.0

50:09.0

16:11/M

Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Carol Shanks Flowery Branch GA

753

58

227

30:15.0

30:15.0

9:45/M

2

Pamela Henderson Dacula GA

393

58

235

30:32.9

30:32.9

9:51/M

3

Laura Swafford Lawrenceville GA

823

55

289

32:05.9

32:05.9

10:21/M

4

Florence Melda Jasper GA

563

57

307

32:33.6

32:33.6

10:30/M

5

Marcia Parker Flowery Branch GA

637

55

435

35:44.2

35:44.2

11:32/M

6

Deborah Williams Lawrenceville GA

901

58

467

36:37.1

36:37.1

11:49/M

7

Burnett Sue Peachtree City GA

939

56

475

36:56.3

36:56.3

11:55/M

8

Mary Schumann Hoschton GA

746

55

487

37:07.0

37:07.0

11:58/M

9

Erna Krager Senoia GA

477

57

625

43:43.6

43:43.6

14:06/M

10

Linda Parker Snellville GA

635

58

643

44:50.4

44:50.4

14:28/M

11

Becky Butler Atlanta GA

133

57

656

46:17.4

46:17.4

14:56/M

12

Sonya Archibald Mableton GA

25

59

658

46:40.6

46:40.6

15:03/M

13

Joyce Arens Buford GA

26

56

660

46:52.9

46:52.9

15:07/M

14

Cynthia Pope Juliette GA

661

56

663

47:19.6

47:19.6

15:16/M

15

Debbie Franklin Dunwoody GA

316

56

670

47:52.8

47:52.8

15:26/M

16

Amlie Lewis Dunwoody GA

505

56

671

47:52.9

47:52.9

15:26/M

17

Sherri Black Braselton GA

72

55

675

48:13.6

48:13.6

15:33/M

18

Barbara Brown Atlanta GA

106

58

726

52:12.3

52:12.3

16:50/M

19

Benjamin Gail Tucker GA

936

56

741

53:53.1

53:53.1

17:23/M

20

Deborah Compston Flowery Branch GA

183

55

743

54:42.2

54:42.2

17:39/M

21

Diane Kilgore Buford GA

467

56

748

54:51.0

54:51.0

17:42/M

22

Donna Nigro Woodstock GA

602

55

759

55:16.6

55:16.6

17:50/M

23

Debbie Hewes Lilburn GA

401

57

760

55:18.1

55:18.1

17:50/M

24

Ann Richardson Suwanee GA

702

59

785

58:35.1

58:35.1

18:54/M

25

Donna Irvin Lawrenceville GA

437

59

786

58:35.5

58:35.5

18:54/M

26

Sandra Shorter Lawrenceville GA

763

58

795

59:05.5

59:05.5

19:04/M

27

Katie Collins Anniston AL

182

55

837

1:20:26.9

1:20:26.9

25:57/M

Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Wayne Samples Cumming GA

732

55

62

25:17.6

25:17.6

8:09/M

2

Len Barker Sugar Hill GA

43

59

77

25:55.0

25:55.0

8:22/M

3

Alan Sienkiewicz Braselton GA

764

57

96

26:34.4

26:34.4

8:34/M

4

Donald Shanks Flowery Branch GA

752

58

107

26:54.2

26:54.2

8:41/M

5

Bruce Stuart Conyers GA

821

56

163

28:36.6

28:36.6

9:14/M

6

Mark Palen Gainesville GA

629

55

208

29:31.3

29:31.3

9:31/M

7

David Watson Buford GA

882

56

290

32:10.3

32:10.3

10:23/M

8

David Quail Monroe GA

679

56

345

33:25.0

33:25.0

10:47/M

9

Daniel Hansen Lawrenceville GA

376

55

355

33:35.7

33:35.7

10:50/M

10

Tony Herdener Gainesville GA

396

57

425

35:26.1

35:26.1

11:26/M

11

Paul Foster Stockbridge GA

314

58

433

35:43.6

35:43.6

11:31/M

12

Steve Bryant Buford GA

118

57

497

37:30.3

37:30.3

12:06/M

13

Terry Walton Gainesville GA

875

55

523

38:39.2

38:39.2

12:28/M

14

Bobby Martin Lawrenceville GA

528

56

598

42:26.0

42:26.0

13:41/M

15

Thomas Tarnacki Suwanee GA

825

59

655

46:11.5

46:11.5

14:54/M

16

Wallace Pope Juliette GA

660

58

674

47:57.4

47:57.4

15:28/M

17

Lawerence Compston Flowery Branch GA

184

55

744

54:42.2

54:42.2

17:39/M

18

Kenneth Kilgore Buford GA

466

56

749

54:51.4

54:51.4

17:42/M

Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Mary Hayes Cumming GA

386

62

191

29:13.5

29:13.5

9:25/M

2

Jackie Reeves Duluth GA

693

61

309

32:37.8

32:37.8

10:31/M

3

Dottie Sykes Athens GA

824

64

616

43:30.0

43:30.0

14:02/M

4

Charlene Clark Braselton GA

170

64

621

43:38.7

43:38.7

14:05/M

5

Sandy Pearson Gainesville GA

648

64

750

54:58.0

54:58.0

17:44/M

6

Linda Brooks Suwanee GA

99

60

783

58:16.6

58:16.6

18:48/M

7

Nancy Monroe Duluth GA

573

61

802

1:00:04.1

1:00:04.1

19:23/M

8

Ada Vargas Lawrenceville GA

863

60

813

1:01:17.6

1:01:17.6

19:46/M

9

Jean Ann Fuller Sugar Hill GA

326

63

828

1:13:01.2

1:13:01.2

23:33/M

Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Denis Conlin Lilburn GA

186

61

26

23:10.5

23:10.5

7:28/M

2

Larry Howell North Augusta SC

422

61

158

28:32.6

28:32.6

9:12/M

3

Jesse Elrod ,iii Buford GA

287

60

203

29:22.6

29:22.6

9:28/M

4

Gregory McDermott Dawsonville GA

553

60

214

29:44.2

29:44.2

9:35/M

5

Larry Hayes Cumming GA

387

62

216

29:49.9

29:49.9

9:37/M

6

Larry Frye Stone Mountain GA

321

62

513

38:05.4

38:05.4

12:17/M

7

John Collins Anniston AL

181

60

580

41:00.2

41:00.2

13:14/M

8

Lee Cordner Lilburn GA

198

64

702

50:22.8

50:22.8

16:15/M

9

Fred Fletcher Flowery Branch GA

307

61

827

1:11:31.1

1:11:31.1

23:04/M

Top

Female 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Versie Cornatzer Buford GA

200

65

596

42:11.2

42:11.2

13:36/M

2

Gail McCord Atlanta GA

549

67

602

42:41.9

42:41.9

13:46/M

3

Margaret Ewell Cumming GA

293

68

628

44:06.1

44:06.1

14:14/M

4

Suzanne Angle Hoschton GA

20

68

745

54:49.2

54:49.2

17:41/M

Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Don Williams Roswell GA

906

68

524

38:49.6

38:49.6

12:31/M

2

Parker Cook Flowery Branch GA

189

69

574

40:37.2

40:37.2

13:06/M

3

Michael Garrard Lawrenceville GA

336

68

601

42:39.7

42:39.7

13:45/M

4

George Ewell Cumming GA

294

69

630

44:13.5

44:13.5

14:16/M

5

Thomas Clark Braseltin GA

169

66

688

49:11.0

49:11.0

15:52/M

6

Jim Wynn Buford GA

925

66

793

58:54.8

58:54.8

19:00/M

Top

Female 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Anne Mewborne Gainesville GA

566

70

817

1:04:19.1

1:04:19.1

20:45/M

Top

Male 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

James Allan Atlanta GA

7

70

266

31:30.0

31:30.0

10:10/M

2

James Freeman Buford GA

318

75

297

32:17.4

32:17.4

10:25/M

3

Fred Peterson Lawrenceville GA

654

72

458

36:23.2

36:23.2

11:44/M

4

George McCord Atlanta GA

550

70

713

50:54.4

50:54.4

16:25/M


 

Patriot Guard - Remembering Our Fallen of Georgia

You need Flash player 6+ and JavaScript enabled to view this video.

Playlist:

2017 Sponsors of the Fallen Heroes of Georgia Run

Click here to visit Ciner
Click here to visit Dixieland Pallet Co.
Click here to visit Assurant
Click here to visit sapa
Click here to visit Tencate
Click here to visit Women in Electronics
Click here to visit Lanier Therapy In Motion
Click here to visit North GA Roughnecks
Click here to visit Milton Martin Toyota
Click here to visit Montlick & Associates
Click here to visit Burgess Manufacturing
Click here to visit hmccfamily.com
Click here to visit Lake Lanier Islands Resort
Click here to visit HomeDepot.com

©2017, fallenheroesofgeorgia.com