5K Results 2011 Print

Fallen Heroes of Georgia 2011 3.1 Mi

5K Course Certification # - GA11016WC

Age Group Results

March 19, 2011


Results By Dirty Spokes Productions, LLC


Men: 0- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Kristin Aziz Duluth GA

38

45

11

21:46.5

21:46.5

7:01/M

Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Ty Nelson Decatur GA

596

17

1

17:11.6

17:11.6

5:33/M

Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Becky Thompson Gainesville GA

844

43

35

23:43.9

23:43.9

7:39/M

Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Mark Woommavovah Elizabethtown KY

921

44

3

19:28.1

19:28.1

6:17/M

Top

Overall Female Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Barbara Quail Monroe GA

678

52

177

28:55.9

28:55.9

9:20/M

Top

Overall Male Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Keith Johnson Marietta GA

448

50

9

20:55.8

20:55.8

6:45/M

Top

Female 9 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Shirley Cadie Flowery Branch GA

935

9

516

38:21.4

38:21.4

12:22/M

2

Andrea Howell Lexington SC

425

7

605

42:51.0

42:51.0

13:49/M

3

Madison Ford Winder GA

310

0

673

47:57.1

47:57.1

15:28/M

4

Devan Stanek Lawrenceville GA

809

8

784

58:21.3

58:21.3

18:49/M

5

Catherine Owen Buford GA

625

7

799

59:41.8

59:41.8

19:15/M

Top

Male 9 and under

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Ked Crossett Flowery Branch GA

212

9

104

26:49.1

26:49.1

8:39/M

2

Unknown Partic. 933

933

133

27:48.9

27:48.9

8:58/M

3

Cooper Rock Dacula GA

714

9

228

30:20.2

30:20.2

9:47/M

4

William Niederhauser Norcross GA

599

9

231

30:29.8

30:29.8

9:50/M

5

Cody Jones Auburn GA

454

8

439

35:51.0

35:51.0

11:34/M

6

Ethan Cook Flowery Branch GA

196

9

488

37:08.0

37:08.0

11:59/M

7

Unknown Partic. 932

932

495

37:29.0

37:29.0

12:05/M

8

Taylor Dobson Buford GA

248

6

642

44:50.1

44:50.1

14:28/M

9

Jack Anderson Athens GA

14

8

699

50:09.5

50:09.5

16:11/M

Top

Female 10 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Holly Gunder Snellville GA

369

14

71

25:40.8

25:40.8

8:17/M

2

Jessica Nix Clermont GA

604

11

108

26:55.0

26:55.0

8:41/M

3

Alexis Carter Lawrenceville GA

152

13

123

27:21.3

27:21.3

8:49/M

4

Taylor Kay Buford GA

462

14

125

27:25.1

27:25.1

8:51/M

5

Cassady Fulbright Eastanollee GA

323

13

129

27:37.6

27:37.6

8:55/M

6

Amanda Sherman Flowery Branch GA

756

14

130

27:39.3

27:39.3

8:55/M

7

Nicole Peterson Buford GA

656

14

137

27:51.2

27:51.2

8:59/M

8

Christana Landress Buford GA

484

14

202

29:22.5

29:22.5

9:28/M

9

Keely Rembe Hoschton GA

696

13

225

30:11.6

30:11.6

9:44/M

10

Caitlin Donahue Suwanee GA

254

12

244

30:47.0

30:47.0

9:56/M

11

Kiana Redden Snellville GA

685

12

251

30:59.2

30:59.2

10:00/M

12

Lauraanne Branson Dawsonville GA

95

13

276

31:46.4

31:46.4

10:15/M

13

Lauren Buchanan Hoschton GA

119

12

314

32:43.6

32:43.6

10:33/M

14

Cailey Vining Buford GA

868

13

328

33:03.9

33:03.9

10:40/M

15

Mallory Whitten Hoschton GA

895

13

334

33:09.6

33:09.6

10:42/M

16

Ashley Canup Alto GA

145

12

342

33:20.3

33:20.3

10:45/M

17

Madison Russell Tampa FL

729

14

357

33:38.6

33:38.6

10:51/M

18

Maddie Jones Auburn GA

453

12

391

34:26.2

34:26.2

11:06/M

19

Kylie Thompson Cumming GA

840

11

489

37:08.4

37:08.4

11:59/M

20

Gabbi Cook Flowery Branch GA

195

14

492

37:17.6

37:17.6

12:02/M

21

Lola Sewo Lawrenceville GA

747

13

541

39:14.7

39:14.7

12:39/M

22

Erin Stanek Lawrenceville GA

808

14

701

50:19.8

50:19.8

16:14/M

23

Jocelyn Papageorge Snellville GA

632

13

723

51:58.8

51:58.8

16:46/M

24

Rachel Thompson Snellville GA

842

13

724

51:58.9

51:58.9

16:46/M

25

Madison McCollough Sugar Hill GA

548

10

762

55:24.3

55:24.3

17:52/M

26

Sharon Collins Tyrone GA

180

11

835

1:20:24.6

1:20:24.6

25:56/M

Top

Male 10 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Noah Doherty Dunwoody GA

252

14

30

23:17.8

23:17.8

7:31/M

2

Jake McCallum Flowery Branch GA

543

14

31

23:18.2

23:18.2

7:31/M

3

Cameron Shirley Flowery Branch GA

761

11

61

25:15.7

25:15.7

8:09/M

4

Avery Rylee Maysville GA

730

13

150

28:13.4

28:13.4

9:06/M

5

Cameron Smith Jefferson GA

778

10

167

28:39.2

28:39.2

9:15/M

6

Bailey Spake Monroe GA

793

11

272

31:40.9

31:40.9

10:13/M

7

Ryan Bruzan Sugar Hill GA

114

14

279

31:48.8

31:48.8

10:15/M

8

Joshua Tew Cumming GA

834

10

329

33:05.1

33:05.1

10:40/M

9

Cooper Barnard Dacula GA

45

12

412

35:09.0

35:09.0

11:20/M

10

Dante Moore Decatur GA

576

11

466

36:36.4

36:36.4

11:48/M

11

Eli Cook Flowery Branch GA

192

12

476

36:59.1

36:59.1

11:56/M

12

Benjamin Perry Flowery Branch GA

651

11

506

37:44.1

37:44.1

12:10/M

13

Koby Mumpower Flowery Branch GA

588

11

507

37:44.9

37:44.9

12:10/M

14

Rodney Hughes Winder GA

427

13

518

38:22.8

38:22.8

12:23/M

15

Brodie McAlister Buford GA

541

11

579

40:58.1

40:58.1

13:13/M

16

Adam Fauteux Roswell GA

299

11

608

42:56.1

42:56.1

13:51/M

17

Justin Drummond Roswell GA

262

11

609

42:57.4

42:57.4

13:51/M

18

Abe Cheung Lawrenceville GA

164

13

638

44:45.0

44:45.0

14:26/M

19

Savannah Williams Conyers GA

910

14

685

49:01.0

49:01.0

15:49/M

20

Carter Hammett Braselton GA

372

12

692

49:28.5

49:28.5

15:57/M

21

Sean Anderson Athens GA

15

13

712

50:53.8

50:53.8

16:25/M

Top

Female 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Amy Patterson Jefferson GA

642

17

18

22:18.7

22:18.7

7:12/M

2

Kennedy Ayers Toccoa GA

35

17

110

26:57.9

26:57.9

8:42/M

3

Amber Sitton Buford GA

768

18

186

29:06.6

29:06.6

9:23/M

4

Evelyn Stempinski Madison GA

813

15

271

31:40.3

31:40.3

10:13/M

5

Ashley Shadburn Flowery Branch GA

751

17

293

32:12.7

32:12.7

10:23/M

6

Leahi Akao Fort Stewart GA

5

15

316

32:46.1

32:46.1

10:34/M

7

Bethany Pritchett Commerce GA

666

17

344

33:24.4

33:24.4

10:46/M

8

Hollyann Philpott Snellville GA

658

17

380

34:14.4

34:14.4

11:03/M

9

Maggie Holly Cumming GA

413

16

398

34:47.6

34:47.6

11:13/M

10

Erin Thompson Clarkesville GA

843

15

429

35:28.6

35:28.6

11:26/M

11

Tori Brown Oakwood GA

104

17

509

37:53.4

37:53.4

12:13/M

12

Tiffany Townsend Gainesville GA

852

17

519

38:25.6

38:25.6

12:24/M

13

Laura McCranie Lawrenceville GA

552

18

545

39:24.4

39:24.4

12:43/M

14

Alexis Gerdts Flowery Branch GA

345

15

622

43:42.4

43:42.4

14:06/M

15

Kelly Allen Lawrenceville GA

11

19

697

49:55.4

49:55.4

16:06/M

16

Brooke Thompson Cumming GA

839

16

732

52:26.5

52:26.5

16:55/M

17

Katrice Newby Conyers GA

597

16

735

53:17.9

53:17.9

17:11/M

18

Brianna McBride-Cook Braselton GA

542

16

765

55:46.3

55:46.3

17:59/M

19

Michaela Smith Flowery Branch GA

775

16

792

58:53.9

58:53.9

19:00/M

Top

Male 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Aaron Parker Oakwood GA

636

16

20

22:19.8

22:19.8

7:12/M

2

Jordan Carroll Flowery Branch GA

149

16

33

23:35.4

23:35.4

7:36/M

3

Ben Sitton Buford GA

770

18

73

25:48.5

25:48.5

8:19/M

4

George Kudyba Buford GA

480

17

82

26:02.1

26:02.1

8:24/M

5

Blake Bergeson Buford GA

63

19

87

26:21.5

26:21.5

8:30/M

6

John Branson Dawsonville GA

96

18

169

28:41.8

28:41.8

9:15/M

7

Chase Coffee Kennesaw GA

179

17

178

28:57.8

28:57.8

9:20/M

8

Jeff Harden Oakwood GA

379

18

205

29:27.4

29:27.4

9:30/M

9

Kenny Housel Dawsonville GA

420

18

220

29:57.2

29:57.2

9:40/M

10

Zach McClure Buford GA

545

19

250

30:58.3

30:58.3

9:59/M

11

Bristol Archer Jefferson GA

24

15

277

31:46.8

31:46.8

10:15/M

12

Thomas Wilson Suwanee GA

911

16

500

37:32.5

37:32.5

12:06/M

13

Matt Stanek Lawrenceville GA

807

17

530

38:57.7

38:57.7

12:34/M

14

Chase Garner Gainesville GA

335

15

687

49:09.7

49:09.7

15:51/M

15

Harrison Ellis Cumming GA

282

18

725

52:04.2

52:04.2

16:48/M

16

Ben Sparks Canton GA

797

19

770

56:20.8

56:20.8

18:10/M

17

Bailey Perry Flowery Branch GA

652

16

787

58:38.6

58:38.6

18:55/M

18

David Owen Buford GA

624

18

801

59:43.1

59:43.1

19:16/M

Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Katie Patterson Jefferson GA

641

20

19

22:18.7

22:18.7

7:12/M

2

Mindy Smith Newnan GA

781

21

88

26:21.8

26:21.8

8:30/M

3

A. Sasseman Powder Springs GA

736

23

141

27:53.1

27:53.1

9:00/M

4

Frantereb Hailey Murrayville GA

937

20

149

28:13.1

28:13.1

9:06/M

5

Bnanna Bryant Hoschton GA

116

21

162

28:36.3

28:36.3

9:14/M

6

Kali Brown Roswell GA

110

24

193

29:15.8

29:15.8

9:26/M

7

Lauren Mier Atlanta GA

567

22

247

30:53.3

30:53.3

9:58/M

8

Samantha Finch Lawrenceville GA

304

21

284

31:58.0

31:58.0

10:19/M

9

Brigitte Autran Cumming GA

33

21

294

32:12.7

32:12.7

10:23/M

10

Katy Ellis Cumming GA

283

21

298

32:18.7

32:18.7

10:25/M

11

Crystal Deal Dacula GA

238

24

304

32:29.9

32:29.9

10:29/M

12

Brittney Vasina Kennesaw GA

864

23

320

32:50.7

32:50.7

10:35/M

13

Krista Clark Bowersville GA

168

24

341

33:20.0

33:20.0

10:45/M

14

Ashley Driskell Buford GA

259

22

396

34:46.6

34:46.6

11:13/M

15

Megan Beaumont Buford GA

54

22

401

34:49.0

34:49.0

11:14/M

16

Sarah Pulley Buford GA

673

24

414

35:11.8

35:11.8

11:21/M

17

Samantha Blahut Buford GA

74

24

440

35:53.0

35:53.0

11:35/M

18

Kelly Ashley Hinesville GA

30

21

459

36:23.4

36:23.4

11:44/M

19

Jenna Adams Dawsonville GA

1

24

464

36:35.7

36:35.7

11:48/M

20

Burnett Erin Peachtree City GA

940

24

474

36:56.2

36:56.2

11:55/M

21

Felicia Pressley Calhoun GA

664

24

478

37:01.1

37:01.1

11:56/M

22

Marissa Rabenold Suwanee GA

680

24

546

39:25.1

39:25.1

12:43/M

23

Megan Cyr Duluth GA

217

22

554

39:45.3

39:45.3

12:49/M

24

Abigail Lee Tyrone GA

498

21

560

40:04.8

40:04.8

12:55/M

25

Ashley Spake Monroe GA

794

22

593

41:48.1

41:48.1

13:29/M

26

Bianca Chickesh Sandy Springs GA

165

24

631

44:13.9

44:13.9

14:16/M

27

Christina Fox Alpharetta GA

315

24

645

44:53.5

44:53.5

14:29/M

28

Lauren Gore Mount Airy GA

353

22

678

48:19.6

48:19.6

15:35/M

29

Brittney Pugh Duluth GA

672

23

684

48:34.0

48:34.0

15:40/M

30

Samantha Croy Winder GA

213

24

689

49:17.4

49:17.4

15:54/M

31

Shannon Conley Woodstock GA

185

23

703

50:24.8

50:24.8

16:15/M

32

Amanda Bulley Gainesville GA

121

22

727

52:22.3

52:22.3

16:54/M

33

Molly Moore Gainesville GA

577

23

758

55:14.4

55:14.4

17:49/M

34

Heather Furrow Dawsonville GA

327

23

779

58:02.6

58:02.6

18:43/M

35

Daisy Holloway Buford GA

412

21

821

1:06:05.9

1:06:05.9

21:19/M

36

Brittany Banister Villa Rica GA

40

22

823

1:06:26.0

1:06:26.0

21:26/M

37

Rachael Speer Buford GA

798

21

833

1:19:27.6

1:19:27.6

25:38/M

38

Leslie Rock Lawrenceville GA

712

21

834

1:19:27.7

1:19:27.7

25:38/M

Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Pomrenke Jeff Oakwood GA

945

22

14

22:05.9

22:05.9

7:07/M

2

John Barnett Lawrenceville GA

48

23

46

24:42.6

24:42.6

7:58/M

3

Chris Hall Lilburn GA

370

20

53

24:57.8

24:57.8

8:03/M

4

Sam Whitney Gainesville GA

894

24

59

25:09.2

25:09.2

8:07/M

5

Scott Toney Marietta GA

849

24

91

26:24.4

26:24.4

8:31/M

6

Andy Etris Gainesville GA

290

20

118

27:13.7

27:13.7

8:47/M

7

Akin Jay Marietta GA

938

20

148

28:12.9

28:12.9

9:06/M

8

Troy Neal Acworth GA

594

24

164

28:36.7

28:36.7

9:14/M

9

Jerrod Davis Lawrenceville GA

234

21

166

28:39.0

28:39.0

9:15/M

10

Raymond Parr Commerce GA

638

23

172

28:48.1

28:48.1

9:17/M

11

Karl Kudyba Buford GA

481

21

175

28:52.8

28:52.8

9:19/M

12

Campbell Jacob Alpharetta GA

942

22

189

29:08.9

29:08.9

9:24/M

13

John Childs Loganville GA

166

20

190

29:10.4

29:10.4

9:25/M

14

Will Mayfield Dahlonega GA

538

22

243

30:46.5

30:46.5

9:55/M

15

Philip Pamel Gainesville GA

631

21

324

32:56.6

32:56.6

10:37/M

16

Matthew Rowland Conyers GA

721

24

336

33:11.7

33:11.7

10:42/M

17

Michael Scholl Sugar Hill GA

744

24

353

33:35.0

33:35.0

10:50/M

18

Max Hodson Tucker GA

408

20

409

35:06.3

35:06.3

11:19/M

19

Benjamin Bonaccorso Duluth GA

83

23

553

39:45.2

39:45.2

12:49/M

20

Aaron Blender Gainesville GA

78

21

595

42:11.0

42:11.0

13:36/M

21

Seth Troutman Alpharetta GA

854

23

650

45:30.3

45:30.3

14:41/M

22

Donald Owen Buford GA

623

21

797

59:40.9

59:40.9

19:15/M

23

Matthew Garrett Buford GA

337

21

820

1:06:05.8

1:06:05.8

21:19/M

Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Jessica Flowers Flowery Branch GA

308

27

63

25:19.9

25:19.9

8:10/M

2

Lilian Sattler Athens GA

737

29

64

25:21.5

25:21.5

8:11/M

3

Shauna Weekly Cumming GA

886

28

99

26:43.9

26:43.9

8:37/M

4

Alecia Rider Norcross GA

707

28

132

27:48.6

27:48.6

8:58/M

5

Micah Savage Marietta GA

738

27

152

28:15.3

28:15.3

9:07/M

6

Jessica Hungerford Marietta GA

428

28

161

28:36.0

28:36.0

9:14/M

7

Jennifer Williams Winder GA

907

25

171

28:47.2

28:47.2

9:17/M

8

Monique Wilson Grayson GA

914

28

185

29:02.7

29:02.7

9:22/M

9

Angela Fortner Dawsonville GA

313

26

187

29:08.0

29:08.0

9:24/M

10

Brea Runyan Atlanta GA

725

27

194

29:16.2

29:16.2

9:26/M

11

Jasmin Brown Alpharetta GA

111

27

195

29:16.3

29:16.3

9:26/M

12

Lara Mercer Waycross GA

565

25

201

29:21.8

29:21.8

9:28/M

13

Megan Wood Flowery Branch GA

918

25

206

29:27.7

29:27.7

9:30/M

14

Rohr Stephanie Atlanta GA

941

29

218

29:52.6

29:52.6

9:38/M

15

Barbara Davenport Alpharetta GA

226

27

219

29:55.5

29:55.5

9:39/M

16

Cassie Berryman Hoschton GA

64

25

238

30:34.7

30:34.7

9:52/M

17

Jocelyn Clapper Gainesville GA

167

28

240

30:38.6

30:38.6

9:53/M

18

Kayla Atkins Marietta GA

32

27

273

31:42.3

31:42.3

10:14/M

19

Alice Marshall Watkinsville GA

527

27

295

32:14.2

32:14.2

10:24/M

20

Laura Larose Flowery Branch GA

490

27

296

32:16.8

32:16.8

10:25/M

21

Kelly Mayfield Buford GA

539

28

311

32:38.3

32:38.3

10:32/M

22

Hilarie Cook Bremen GA

188

26

327

33:02.5

33:02.5

10:39/M

23

Kathryn Bourke Atlanta GA

87

25

339

33:16.3

33:16.3

10:44/M

24

Lanita Cash Monroe GA

157

29

340

33:19.7

33:19.7

10:45/M

25

Amanda Powell Demorest GA

662

29

343

33:21.4

33:21.4

10:45/M

26

Elise Huffman Richmond Hill GA

426

26

356

33:37.5

33:37.5

10:51/M

27

Alyson Hombroek Lawrenceville GA

418

29

361

33:49.2

33:49.2

10:55/M

28

Megan Agerton Lawrenceville GA

2

26

363

33:51.8

33:51.8

10:55/M

29

Jirah Dupaul Lawrenceville GA

269

28

367

33:57.3

33:57.3

10:57/M

30

Maranda Capitano Monroe GA

146

29

368

34:07.6

34:07.6

11:00/M

31

Jodie Deppa Lowery Branch GA

241

29

369

34:07.8

34:07.8

11:00/M

32

Allison Brown Atlanta GA

109

29

374

34:10.5

34:10.5

11:01/M

33

Nicole Richie Atlanta GA

705

28

375

34:10.5

34:10.5

11:01/M

34

Terilyn Walton Atlanta GA

873

27

377

34:12.4

34:12.4

11:02/M

35

Kathryn Cason Snellville GA

158

27

382

34:14.7

34:14.7

11:03/M

36

Stephanie Tysinger Jefferson GA

858

29

442

35:53.2

35:53.2

11:35/M

37

Hope Lord Gainesville GA

514

26

445

35:54.8

35:54.8

11:35/M

38

Andrea Stockinger Duluth GA

815

25

447

35:58.3

35:58.3

11:36/M

39

Hillary Tharpe Woodstock GA

836

28

452

36:07.5

36:07.5

11:39/M

40

Amanda Mooney Duluth GA

575

26

463

36:31.5

36:31.5

11:47/M

41

Jennifer Byars Grayson GA

136

25

465

36:36.0

36:36.0

11:48/M

42

Chessie Archer Jefferson GA

23

26

483

37:03.3

37:03.3

11:57/M

43

Lori Reed Lilburn GA

690

28

485

37:04.9

37:04.9

11:57/M

44

Natalie Jarvis Gainesville GA

445

27

491

37:11.8

37:11.8

12:00/M

45

Pamela Garrison Dawsonville GA

338

29

496

37:29.1

37:29.1

12:05/M

46

Heather Boory Duluth GA

85

28

502

37:39.3

37:39.3

12:09/M

47

Ashley Pritchett Canton GA

668

26

504

37:42.8

37:42.8

12:10/M

48

Shannon Blasick Cumming GA

77

28

510

37:54.1

37:54.1

12:14/M

49

Hollie Davis Cumming GA

232

29

535

39:05.6

39:05.6

12:36/M

50

Katrina Clay Gainesville GA

175

27

538

39:09.7

39:09.7

12:38/M

51

Kelly Prater Flowery Branch GA

663

27

542

39:15.8

39:15.8

12:40/M

52

Jessica Eten Gainesville GA

289

26

567

40:22.1

40:22.1

13:01/M

53

Lauren Heustess Lawrenceville GA

399

28

570

40:27.8

40:27.8

13:03/M

54

Cara Whiting Gainesville GA

891

26

576

40:50.3

40:50.3

13:10/M

55

Lindsay Bojalad Viera FL

81

25

586

41:22.5

41:22.5

13:21/M

56

Rebekah Snider Marietta GA

788

27

607

42:55.6

42:55.6

13:51/M

57

Ashley Youngblood Flowery Branch GA

927

25

619

43:31.0

43:31.0

14:02/M

58

Valerie Butler Atlanta GA

132

29

651

45:58.8

45:58.8

14:50/M

59

Erin Clark Winder GA

173

25

668

47:45.8

47:45.8

15:24/M

60

Jessica Skrobot Winder GA

773

28

681

48:28.2

48:28.2

15:38/M

61

Erin Skrobot Winder GA

774

25

682

48:28.2

48:28.2

15:38/M

62

Jessica Willford Bogart GA

897

25

683

48:33.2

48:33.2

15:40/M

63

Stephanie Hewes Lilburn GA

400

25

696

49:55.2

49:55.2

16:06/M

64

Melissa Holcombe Buford GA

410

29

706

50:39.0

50:39.0

16:20/M

65

Jennifer Owens Flowery Branch GA

626

25

716

51:04.6

51:04.6

16:28/M

66

Kimberly Blount Lawrenceville GA

79

25

731

52:26.0

52:26.0

16:55/M

67

Hannah Marcus Alto GA

526

25

768

56:08.5

56:08.5

18:06/M

68

Kat Furrow Buford GA

328

27

780

58:02.9

58:02.9

18:43/M

69

Sarah Donnahoo Dacula GA

256

25

807

1:00:36.7

1:00:36.7

19:33/M

70

Melissa Tate Temple GA

827

25

822

1:06:26.0

1:06:26.0

21:26/M

71

Victoria Taylor Yulee FL

829

27

832

1:14:22.9

1:14:22.9

23:59/M

72

Catherine Bortz Loganville GA

86

27

840

1:22:30.9

1:22:30.9

26:37/M

73

Patricia Williams Loganville GA

905

29

841

1:23:08.5

1:23:08.5

26:49/M

Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Juan Soto Oakwood GA

792

25

2

17:40.7

17:40.7

5:42/M

2

Kevin Doherty Fort Gordon GA

253

27

5

20:04.3

20:04.3

6:28/M

3

Dale Barrett Auburn GA

50

25

7

20:42.1

20:42.1

6:41/M

4

Chad Stewart Atlanta GA

814

26

12

22:00.3

22:00.3

7:06/M

5

Paul Byars Grayson GA

135

25

15

22:08.5

22:08.5

7:08/M

6

Scott Cheek Charleston SC

163

26

50

24:50.1

24:50.1

8:01/M

7

Robert Allen Winder GA

10

27

65

25:22.9

25:22.9

8:11/M

8

Nick P Nigro Dahlonega GA

603

26

74

25:52.2

25:52.2

8:21/M

9

Jeremy Pearson Lavonia GA

649

25

76

25:53.9

25:53.9

8:21/M

10

Justin Cash Monroe GA

156

27

89

26:23.8

26:23.8

8:31/M

11

Jordan Rowe Monroe GA

720

26

93

26:26.8

26:26.8

8:32/M

12

Jacob Strong Auburn GA

820

28

115

27:11.1

27:11.1

8:46/M

13

Patrick Brewer Jefferson GA

97

29

120

27:18.6

27:18.6

8:48/M

14

Aaron Holt Conyers GA

416

29

121

27:19.3

27:19.3

8:49/M

15

Trey Mayfield Buford GA

540

28

147

28:12.5

28:12.5

9:06/M

16

Robert Ramey Buford GA

682

28

170

28:43.4

28:43.4

9:16/M

17

Michael Whiting Gainesville GA

890

26

200

29:21.0

29:21.0

9:28/M

18

Patrick Larose Flowery Branch GA

489

27

204

29:23.8

29:23.8

9:29/M

19

Kyle Waldon Cornelia GA

1745

25

212

29:41.3

29:41.3

9:35/M

20

Jeff Matthews Jefferson GA

535

27

257

31:07.1

31:07.1

10:02/M

21

Joseph Laird Jefferson GA

483

27

282

31:54.7

31:54.7

10:17/M

22

Michael Blair Canton GA

75

26

286

31:58.6

31:58.6

10:19/M

23

Jonathon Rodat Buford GA

715

28

351

33:33.8

33:33.8

10:49/M

24

Laurentius Joseph Duluth GA

459

26

366

33:56.4

33:56.4

10:57/M

25

Greg Roth Monroe GA

717

29

370

34:08.6

34:08.6

11:01/M

26

Jeffery Jackson Suwanee GA

440

28

379

34:13.0

34:13.0

11:02/M

27

Bruce Beaumont Dacula GA

55

27

400

34:48.8

34:48.8

11:14/M

28

John Tysinger Jefferson GA

859

28

443

35:53.2

35:53.2

11:35/M

29

Andrew Burt Duluth GA

128

27

446

35:58.2

35:58.2

11:36/M

30

Wesley Reed Lilburn GA

691

27

486

37:05.9

37:05.9

11:58/M

31

Brandon Cox Suwanee GA

204

26

499

37:31.8

37:31.8

12:06/M

32

Stephen Cabe Buford GA

137

26

540

39:13.7

39:13.7

12:39/M

33

Weldon Davis Buford GA

230

28

550

39:40.9

39:40.9

12:48/M

34

Jeffrey Vickery Atlanta GA

865

26

585

41:21.3

41:21.3

13:20/M

35

Kenneth Turpin Dahlonega GA

856

25

665

47:40.5

47:40.5

15:23/M

36

Jarrod Rowe Monroe GA

718

28

676

48:17.0

48:17.0

15:35/M

37

Andrew Zoffmann Toccoa GA

930

25

769

56:09.1

56:09.1

18:07/M

38

William Singley Good Hope GA

767

27

839

1:22:30.6

1:22:30.6

26:37/M

Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Jenifer Andrade Lawrenceville GA

17

31

52

24:54.6

24:54.6

8:02/M

2

Lezelle Bezuidenhout Cumming GA

68

34

90

26:23.9

26:23.9

8:31/M

3

Sara Smith Oakwood GA

786

34

106

26:53.7

26:53.7

8:40/M

4

Robin Watson Maysville GA

884

33

109

26:57.8

26:57.8

8:42/M

5

Kelly Boyer Acworth GA

92

31

111

27:02.2

27:02.2

8:43/M

6

Mariah Tidwell Buford GA

848

31

134

27:49.1

27:49.1

8:58/M

7

Lisa Clarke Buford GA

174

31

183

29:01.4

29:01.4

9:22/M

8

Megan Ivie Cornelia GA

439

33

211

29:41.2

29:41.2

9:35/M

9

Teresa Wright Cumming GA

922

34

221

30:00.3

30:00.3

9:41/M

10

Alyson Chaffin Gainesville GA

161

30

236

30:33.5

30:33.5

9:51/M

11

Aimee Stover Loganville GA

818

31

249

30:54.6

30:54.6

9:58/M

12

Kathy Rotella-Hyder Buford GA

716

33

261

31:16.2

31:16.2

10:05/M

13

Natasha Wohlrab Buford GA

916

32

263

31:22.8

31:22.8

10:07/M

14

Amy Murphy Buford GA

590

33

301

32:25.0

32:25.0

10:27/M

15

Victoria Boone Suwanee GA

84

32

335

33:10.2

33:10.2

10:42/M

16

Nikita Hammond Duluth GA

375

33

337

33:12.7

33:12.7

10:43/M

17

Rattikan Crockett Braselton GA

210

33

347

33:30.5

33:30.5

10:48/M

18

Jennifer Sargent Clermont GA

735

31

349

33:31.2

33:31.2

10:49/M

19

Melissa Benefield Cumming GA

61

34

350

33:33.6

33:33.6

10:49/M

20

Wendy Jones Gainesville GA

456

31

352

33:34.4

33:34.4

10:50/M

21

Michelle Canup Alto GA

144

34

359

33:45.9

33:45.9

10:53/M

22

Lauren Bell Gainesville GA

57

31

362

33:50.7

33:50.7

10:55/M

23

Jamila Leavell Duluth GA

496

30

376

34:11.3

34:11.3

11:02/M

24

Sally Rupert Buford GA

727

34

387

34:16.8

34:16.8

11:03/M

25

Amanda Lepper Lawrenceville GA

503

32

390

34:23.6

34:23.6

11:05/M

26

Sylvia Davila Lula GA

227

30

394

34:41.1

34:41.1

11:11/M

27

Presence Lupton Norcross GA

518

30

395

34:43.6

34:43.6

11:12/M

28

Susan Hodges Sugar Hill GA

407

34

403

34:55.2

34:55.2

11:16/M

29

Laura Rowe Monroe GA

719

30

404

34:55.3

34:55.3

11:16/M

30

Jeanne Rhea Athens GA

700

30

406

35:00.4

35:00.4

11:17/M

31

Michelle Allison Cumming GA

12

32

407

35:01.7

35:01.7

11:18/M

32

Susie Fitzgerald Flowery Branch GA

306

31

416

35:16.5

35:16.5

11:23/M

33

Julia Strange Hoschton GA

819

30

427

35:27.4

35:27.4

11:26/M

34

Noel Opitz Cumming GA

617

31

431

35:35.5

35:35.5

11:29/M

35

Kim Ottaway Lawrenceville GA

619

34

434

35:44.1

35:44.1

11:32/M

36

Melissa Reynolds Buford GA

699

34

461

36:26.3

36:26.3

11:45/M

37

Kathryn Brown Roswell GA

108

32

498

37:30.4

37:30.4

12:06/M

38

Jennifer Speights Cumming GA

800

34

501

37:32.9

37:32.9

12:06/M

39

Mandy Campbell Atlanta GA

143

33

503

37:42.0

37:42.0

12:10/M

40

Teigha Snowden Duluth GA

789

30

505

37:43.9

37:43.9

12:10/M

41

Clara Shirley Flowery Branch GA

760

32

522

38:39.1

38:39.1

12:28/M

42

Jill Ingram Gainesville GA

435

33

526

38:54.6

38:54.6

12:33/M

43

Alana Frazier Snellville GA

317

32

531

38:57.8

38:57.8

12:34/M

44

Christina Groff Snellville GA

364

33

537

39:06.4

39:06.4

12:37/M

45

Diana Etris Gainesville GA

291

30

543

39:15.8

39:15.8

12:40/M

46

Ashley Davis Buford GA

231

30

551

39:41.1

39:41.1

12:48/M

47

Christie Hardy Sugar Hill GA

380

30

575

40:43.5

40:43.5

13:08/M

48

Andrea Pritchett Canton GA

669

30

581

41:03.3

41:03.3

13:15/M

49

Mary Rhame-Minor Alpharetta GA

1662

32

583

41:07.5

41:07.5

13:16/M

50

Jennifer Green Lilburn GA

360

32

588

41:31.4

41:31.4

13:24/M

51

Christy Ayers Baldwin GA

36

34

591

41:40.8

41:40.8

13:26/M

52

April Drotleff Jefferson GA

260

30

603

42:49.4

42:49.4

13:49/M

53

Lauren Tuten Lawrenceville GA

857

30

606

42:52.2

42:52.2

13:50/M

54

Christine Lemerond Buford GA

501

31

610

43:12.5

43:12.5

13:56/M

55

Kimberly Keene Buford GA

463

33

615

43:29.4

43:29.4

14:02/M

56

Ingrid Mosquera Buford GA

583

33

629

44:08.4

44:08.4

14:14/M

57

Christen Haussig Lilburn GA

385

30

632

44:14.9

44:14.9

14:16/M

58

Sarah Castellano Hoschton GA

159

34

635

44:23.3

44:23.3

14:19/M

59

Stephanie Broquist Hoschton GA

103

34

647

45:04.4

45:04.4

14:32/M

60

Brooke Greenlee Braselton GA

361

33

669

47:50.5

47:50.5

15:26/M

61

Celeste Richards Forsyth GA

701

30

679

48:23.7

48:23.7

15:36/M

62

Robyn Stanley Flowery Branch GA

810

34

690

49:22.0

49:22.0

15:55/M

63

Natalie Frye Stone Mountain GA

322

30

707

50:39.0

50:39.0

16:20/M

64

Brooke Burnett Dacula GA

126

34

753

55:01.9

55:01.9

17:45/M

65

Niya Hollis Fayetteville GA

411

31

754

55:02.5

55:02.5

17:45/M

66

Kandie York Toccoa GA

926

33

767

56:08.0

56:08.0

18:06/M

67

Jessica Frye Dacula GA

320

33

771

56:21.9

56:21.9

18:11/M

68

Meredith Wynn Buford GA

924

33

791

58:53.8

58:53.8

19:00/M

69

Amy Myers Braselton GA

592

31

810

1:00:39.0

1:00:39.0

19:34/M

70

Tracia Salzer Flowery Branch GA

731

32

815

1:03:44.6

1:03:44.6

20:34/M

71

Courtney Thorn Lawrenceville GA

845

31

819

1:04:41.3

1:04:41.3

20:52/M

72

Michael Lauf Atlanta GA

493

33

826

1:10:30.9

1:10:30.9

22:45/M

Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Derrick Dixon Winder GA

246

30

8

20:52.8

20:52.8

6:44/M

2

Jason Cox Dawsonville GA

203

32

17

22:15.7

22:15.7

7:11/M

3

Mark Robertson Marietta GA

710

34

22

22:30.0

22:30.0

7:15/M

4

Edgar Arroyo Oakwood GA

28

33

27

23:12.9

23:12.9

7:29/M

5

Stephen Blakney Marietta GA

76

32

29

23:16.0

23:16.0

7:30/M

6

Michael Vieira, Jr. Lula GA

866

33

43

24:33.1

24:33.1

7:55/M

7

William Parrish Atlanta GA

639

33

44

24:34.3

24:34.3

7:55/M

8

David Filkins Jasper GA

302

33

47

24:47.8

24:47.8

8:00/M

9

Timothy Sperbeck Buford GA

802

31

48

24:48.2

24:48.2

8:00/M

10

Christian Tetzlaff Athens GA

832

31

49

24:49.1

24:49.1

8:00/M

11

David Fields Ellenwood GA

300

30

54

24:59.0

24:59.0

8:04/M

12

Kishane Taylor Braselton GA

830

31

57

25:03.4

25:03.4

8:05/M

13

Zachary Melda Atlanta GA

564

31

58

25:05.3

25:05.3

8:05/M

14

Michael Simmons Flowery Branch GA

766

32

68

25:28.3

25:28.3

8:13/M

15

Shane Loftin Loganville GA

510

34

69

25:33.3

25:33.3

8:15/M

16

Brandon McIntyre Statham GA

554

33

75

25:53.0

25:53.0

8:21/M

17

Brian Davenport Hoschton GA

225

33

78

25:55.3

25:55.3

8:22/M

18

Robert Woody Suwanee GA

920

34

81

26:01.2

26:01.2

8:24/M

19

Anthony Gelsomini Suwanee GA

343

31

85

26:17.8

26:17.8

8:29/M

20

Chris Walton Sugar Hill GA

874

30

94

26:26.8

26:26.8

8:32/M

21

Benji Walton Fultondale AL

876

31

100

26:45.3

26:45.3

8:38/M

22

Stosh Modrow Alpharetta GA

572

30

142

27:53.8

27:53.8

9:00/M

23

Chris Cooper Hoschton GA

197

32

145

28:04.3

28:04.3

9:03/M

24

William Barefoot Flowery Branch GA

41

30

160

28:34.6

28:34.6

9:13/M

25

Jason Howell North Augusta SC

423

34

192

29:15.0

29:15.0

9:26/M

26

Seth Lemerond Buford GA

500

34

209

29:36.8

29:36.8

9:33/M

27

Ashley Heathcock Lawrenceville GA

391

31

242

30:45.6

30:45.6

9:55/M

28

Lee Elliott Buford GA

281

33

255

31:04.6

31:04.6

10:01/M

29

Richmon Schumann Buford GA

745

34

265

31:29.2

31:29.2

10:09/M

30

Hanes Steven Gainesville GA

946

34

389

34:23.5

34:23.5

11:05/M

31

Chad Jenkins Buford GA

446

33

415

35:12.1

35:12.1

11:21/M

32

Jason Crane Suwanee GA

207

33

417

35:17.1

35:17.1

11:23/M

33

Jason Drotleff Jefferson GA

261

33

441

35:53.0

35:53.0

11:35/M

34

Nathan Lord Gainesville GA

515

30

444

35:54.7

35:54.7

11:35/M

35

Stephen Burge Gainesville GA

124

32

451

36:06.3

36:06.3

11:39/M

36

Benjamin Rehberg Atlanta GA

695

32

469

36:39.8

36:39.8

11:49/M

37

April Grennan Buford GA

362

34

512

38:00.5

38:00.5

12:15/M

38

Nathan Williams Buford GA

904

34

590

41:40.4

41:40.4

13:26/M

39

Trent Ayers Baldwin GA

37

33

592

41:41.0

41:41.0

13:27/M

40

Kenne Andrew Buford GA

943

33

617

43:30.1

43:30.1

14:02/M

41

Jarrett Hicks Mcdonough GA

402

30

648

45:07.1

45:07.1

14:33/M

42

Nate Dupaul Lawrenceville GA

270

31

654

46:11.3

46:11.3

14:54/M

43

Brandon Townley Braselton GA

850

30

717

51:09.3

51:09.3

16:30/M

Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Nanci Fulbright Eastanollee GA

324

39

39

24:27.3

24:27.3

7:53/M

2

Christy Martin Jefferson GA

529

39

92

26:26.4

26:26.4

8:32/M

3

Wendy Mitchell Loganville GA

570

37

97

26:36.7

26:36.7

8:35/M

4

Rebecca Grant Buford GA

357

36

122

27:19.6

27:19.6

8:49/M

5

Kim Cox Braselton GA

202

36

126

27:27.8

27:27.8

8:51/M

6

Sandi Brookshire Lawrenceville GA

101

35

155

28:25.4

28:25.4

9:10/M

7

Mindi Raby Cumming GA

681

36

181

28:59.5

28:59.5

9:21/M

8

Laurie Farmer Buford GA

297

39

260

31:16.1

31:16.1

10:05/M

9

Natasha Neel Flowery Branch GA

595

38

267

31:31.5

31:31.5

10:10/M

10

Valerie Rock Dacula GA

713

35

270

31:38.9

31:38.9

10:12/M

11

Misty Pharr Cumming GA

657

37

283

31:57.1

31:57.1

10:18/M

12

Jill Richardson Buford GA

703

36

291

32:11.3

32:11.3

10:23/M

13

Judy Sherman Buford GA

754

38

313

32:41.3

32:41.3

10:33/M

14

Fran Smith Ft. Gordon GA

783

36

364

33:54.7

33:54.7

10:56/M

15

Jennifer Butler Buford GA

134

39

392

34:28.7

34:28.7

11:07/M

16

Jan Lange Flowery Branch GA

486

35

399

34:48.1

34:48.1

11:14/M

17

Angel Massey Roswell GA

531

38

410

35:07.2

35:07.2

11:20/M

18

Stephanie Wood Gainesville GA

917

39

421

35:21.7

35:21.7

11:24/M

19

Katie Perry Buford GA

650

36

424

35:25.0

35:25.0

11:25/M

20

Evangeline Pacleb Gainesville GA

627

39

438

35:50.2

35:50.2

11:34/M

21

Maisha Otway Alpharetta GA

620

38

448

36:02.6

36:02.6

11:37/M

22

Christina Carter Lawrenceville GA

151

39

455

36:12.8

36:12.8

11:41/M

23

Marsha Baggett Flowery Branch GA

39

37

460

36:24.5

36:24.5

11:45/M

24

Cana Dailey Dacula GA

219

37

471

36:43.9

36:43.9

11:51/M

25

Jenifer Lapine Buford GA

487

39

479

37:01.3

37:01.3

11:56/M

26

Kari Hanson Dacula GA

377

35

484

37:04.1

37:04.1

11:57/M

27

Maureen Linehan Flowery Branch GA

1579

38

511

37:57.4

37:57.4

12:15/M

28

Printha Shaaya Alpharetta GA

750

39

515

38:16.7

38:16.7

12:21/M

29

Leigha Nycz Sugar Hill GA

610

36

528

38:55.6

38:55.6

12:33/M

30

Vicki Crabtree Buford GA

206

37

529

38:57.4

38:57.4

12:34/M

31

Theresa Bingham Buford GA

71

37

533

39:01.3

39:01.3

12:35/M

32

Ginger Skeggs Flowery Branch GA

771

39

544

39:16.9

39:16.9

12:40/M

33

Jennifer Townsend Gainesville GA

851

38

556

39:54.9

39:54.9

12:52/M

34

Deena Puckett Lawrenceville GA

671

37

564

40:19.3

40:19.3

13:00/M

35

Tina Morrison Flowery Branch GA

581

37

589

41:35.6

41:35.6

13:25/M

36

Tina Ellis Gainesville GA

285

38

597

42:21.3

42:21.3

13:40/M

37

Rhonda Howell Lexington SC

424

36

604

42:50.8

42:50.8

13:49/M

38

Mj Deitsch Buford GA

239

36

614

43:29.4

43:29.4

14:02/M

39

Betty Dobson Buford GA

247

38

644

44:52.7

44:52.7

14:28/M

40

Deslyn Olunuga Lawrenceville GA

615

37

652

46:00.6

46:00.6

14:50/M

41

Kelli Meaders Dacula GA

561

35

661

46:59.4

46:59.4

15:09/M

42

Natasha Johnson Atlanta GA

447

36

662

47:19.4

47:19.4

15:16/M

43

Wendy Short Winder GA

762

35

664

47:21.1

47:21.1

15:16/M

44

Amy Whitmire Flowery Branch GA

893

38

667

47:43.0

47:43.0

15:24/M

45

Libby Parker Chatsworth GA

634

38

680

48:23.7

48:23.7

15:36/M

46

Lisa Filkins Jasper GA

301

36

700

50:18.0

50:18.0

16:14/M

47

Lissa Allen Hoschton GA

9

38

708

50:39.2

50:39.2

16:20/M

48

Kelly Crumley Commerce GA

214

38

711

50:53.1

50:53.1

16:25/M

49

Jennifer Nowicki Duluth GA

608

36

714

50:56.4

50:56.4

16:26/M

50

Melanie Pritchett Royston GA

665

37

715

51:00.9

51:00.9

16:27/M

51

Jeri Cook Braselton GA

191

36

734

52:42.3

52:42.3

17:00/M

52

Amanda Reed Chatsworth GA

689

35

746

54:50.3

54:50.3

17:41/M

53

Kimberly Reynolds Adairsville GA

697

35

747

54:50.5

54:50.5

17:41/M

54

Jennifer McCollough Sugar Hill GA

547

36

761

55:24.1

55:24.1

17:52/M

55

Jennifer Dreggors Dacula GA

258

36

772

57:08.8

57:08.8

18:26/M

56

Bonnie Caffey Flowery Branch GA

139

37

777

57:40.3

57:40.3

18:36/M

57

Melanie Akao Fort Stewart GA

3

38

778

57:57.6

57:57.6

18:42/M

58

Kelly Belair Woodstock GA

56

39

788

58:39.7

58:39.7

18:55/M

59

Michele Hise Newnan GA

406

38

790

58:40.8

58:40.8

18:55/M

60

Jennifer Squillante Alpharetta GA

803

38

805

1:00:32.4

1:00:32.4

19:32/M

61

Wendy Smith Jefferson GA

776

37

814

1:01:36.8

1:01:36.8

19:52/M

62

Wright Krista Alpharetta GA

944

35

838

1:21:37.6

1:21:37.6

26:20/M

63

Ann Bellinger Cumming GA

59

38

843

1:25:15.9

1:25:15.9

27:30/M

Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Kevin Leftwich Smyrna GA

499

38

4

19:36.4

19:36.4

6:19/M

2

Brian Seymour Lawrenceville GA

748

39

6

20:31.2

20:31.2

6:37/M

3

Shannon Galbraith Flowery Branch GA

331

36

24

22:58.4

22:58.4

7:25/M

4

Jason Irwin Buford GA

438

37

28

23:14.6

23:14.6

7:30/M

5

Camden Olsen Flowery Branch GA

614

38

51

24:52.1

24:52.1

8:01/M

6

Mike Currier Cumming GA

216

37

66

25:23.5

25:23.5

8:11/M

7

David Jones Sugar Hill GA

455

39

80

25:57.6

25:57.6

8:22/M

8

Keith Richardson Buford GA

704

36

84

26:17.2

26:17.2

8:29/M

9

John Lear Columbus GA

495

35

101

26:46.3

26:46.3

8:38/M

10

Shon Rupert Buford GA

726

36

116

27:11.5

27:11.5

8:46/M

11

Reinier Bezuidenhout Cumming GA

69

38

117

27:11.6

27:11.6

8:46/M

12

James Clark Winder GA

172

35

140

27:52.8

27:52.8

8:59/M

13

Hubert Watson Duluth GA

883

39

151

28:13.7

28:13.7

9:06/M

14

Jason Long Baldwin GA

512

35

165

28:37.8

28:37.8

9:14/M

15

Brad Hayes Braselton GA

389

35

184

29:01.7

29:01.7

9:22/M

16

Kelly Smith Jefferson GA

779

36

197

29:17.2

29:17.2

9:27/M

17

Bronson Guilbeau Flowery Branch GA

368

35

210

29:40.0

29:40.0

9:34/M

18

Eric Speights Cumming GA

799

37

232

30:31.1

30:31.1

9:51/M

19

Greg Mauldin Hoschton GA

536

37

239

30:38.1

30:38.1

9:53/M

20

Matthew Waymack Flowery Branch GA

885

38

241

30:43.4

30:43.4

9:55/M

21

Brian Oglesby Oxford GA

613

36

248

30:54.4

30:54.4

9:58/M

22

Jason Jones Hoschton GA

457

37

264

31:24.9

31:24.9

10:08/M

23

William Bowman Columbus GA

90

35

288

32:04.4

32:04.4

10:21/M

24

Alan Davis Buford GA

235

39

308

32:34.6

32:34.6

10:30/M

25

Patrick Ensminger Sugar Hill GA

288

37

310

32:37.9

32:37.9

10:31/M

26

Andy Makowsky Sugar Hill GA

522

36

317

32:46.3

32:46.3

10:34/M

27

Timothy Akao Fort Stewart GA

4

38

383

34:15.5

34:15.5

11:03/M

28

Bradley Smith Buford GA

785

39

402

34:53.6

34:53.6

11:15/M

29

Jason Reynolds Buford GA

698

35

432

35:40.9

35:40.9

11:30/M

30

Chris Tharpe Woodstock GA

835

36

453

36:07.5

36:07.5

11:39/M

31

Carlos Calhoun Cartersville GA

141

35

493

37:18.7

37:18.7

12:02/M

32

Dana Moore Decatur GA

578

39

525

38:51.5

38:51.5

12:32/M

33

George Darsey Bethlehem GA

224

39

539

39:13.1

39:13.1

12:39/M

34

Daniel Haussig Lilburn GA

384

37

578

40:54.9

40:54.9

13:12/M

35

Perry Tew Cumming GA

833

36

649

45:11.6

45:11.6

14:35/M

36

Gary Graebner Roswell GA

354

35

666

47:42.2

47:42.2

15:23/M

37

Joseph Nagel Sandy Springs GA

593

37

691

49:22.0

49:22.0

15:55/M

38

John Harden Oakwood GA

378

39

710

50:52.2

50:52.2

16:25/M

39

Shawn Cook Braselton GA

190

37

719

51:31.0

51:31.0

16:37/M

40

George Burnett Dacula GA

127

35

776

57:39.4

57:39.4

18:36/M

41

Jady Edmisten Carnesville GA

275

35

806

1:00:33.4

1:00:33.4

19:32/M

42

John Chafin Yulee FL

162

39

831

1:14:22.5

1:14:22.5

23:59/M

43

Tim Bellinger Cumming GA

58

39

842

1:25:15.7

1:25:15.7

27:30/M

Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Gina Thompson Cumming GA

838

41

36

23:46.3

23:46.3

7:40/M

2

Christy Tidwell Buford GA

847

41

114

27:07.5

27:07.5

8:45/M

3

Laura Devoie Hoschton GA

242

42

157

28:31.1

28:31.1

9:12/M

4

Penny Kirkpatrick Dacula GA

471

43

223

30:06.7

30:06.7

9:43/M

5

Lori Sorrows Homer GA

791

42

230

30:27.0

30:27.0

9:49/M

6

Pam Sherman Flowery Branch GA

755

44

253

31:02.7

31:02.7

10:01/M

7

Serena Johnson Ravenell Locust Grove GA

683

41

256

31:04.9

31:04.9

10:01/M

8

Kimberly Burton Cumming GA

130

40

269

31:36.2

31:36.2

10:12/M

9

Nicole Wylie Buford GA

923

40

292

32:12.2

32:12.2

10:23/M

10

Dena Ibarra Stockbridge GA

432

42

299

32:19.8

32:19.8

10:25/M

11

Bobbi Harwood Atlanta GA

1524

40

330

33:07.0

33:07.0

10:41/M

12

Amy Schieffelin Loganville GA

742

42

331

33:07.5

33:07.5

10:41/M

13

Donna Gakstatter Dacula GA

330

40

338

33:14.3

33:14.3

10:43/M

14

Sara Redmond Auburn GA

687

43

354

33:35.5

33:35.5

10:50/M

15

Melissa Anneler Suwanee GA

22

40

360

33:46.6

33:46.6

10:54/M

16

Laura Guest Lawrenceville GA

367

40

365

33:55.9

33:55.9

10:56/M

17

Deborah Dipaulo Buford GA

244

40

372

34:09.7

34:09.7

11:01/M

18

Sonja Coffee Kennesaw GA

178

43

373

34:09.9

34:09.9

11:01/M

19

Melissa Anderson Athens GA

1409

41

385

34:16.0

34:16.0

11:03/M

20

Chris Dalrymple Dacula GA

220

41

386

34:16.7

34:16.7

11:03/M

21

Kym Munier Dacula GA

589

44

393

34:38.2

34:38.2

11:10/M

22

Lisa Drummond Roswell GA

263

40

405

34:56.7

34:56.7

11:16/M

23

Caroline McLane Alpharetta GA

557

41

408

35:04.7

35:04.7

11:19/M

24

Leslie Krone Smyrna GA

479

42

423

35:24.6

35:24.6

11:25/M

25

Emily Keener Suwanee GA

464

43

426

35:26.9

35:26.9

11:26/M

26

Janet Williams Lawrenceville GA

908

43

428

35:27.9

35:27.9

11:26/M

27

Melissa Purgason Buford GA

677

41

436

35:44.6

35:44.6

11:32/M

28

Megan King Gainesville GA

468

42

437

35:48.0

35:48.0

11:33/M

29

Linda Plant Gainesville GA

659

43

449

36:04.4

36:04.4

11:38/M

30

Janet Whitwell Buford GA

896

40

456

36:13.8

36:13.8

11:41/M

31

Lisa Divanna Covington GA

245

43

457

36:16.5

36:16.5

11:42/M

32

Stephanie Brown Buford GA

107

40

462

36:29.5

36:29.5

11:46/M

33

Dana McIntyre Dacula GA

555

42

472

36:43.9

36:43.9

11:51/M

34

Christie Grant Buford GA

358

44

480

37:02.1

37:02.1

11:57/M

35

Val Jones Auburn GA

451

41

517

38:22.2

38:22.2

12:23/M

36

Dawn Mumpower Flowery Branch GA

587

42

520

38:32.0

38:32.0

12:26/M

37

Maria Hammett Braselton GA

371

42

532

38:57.9

38:57.9

12:34/M

38

Kathy Gravitt Gainesville GA

359

43

548

39:36.6

39:36.6

12:46/M

39

Debbie Fiorello Flowery Branch GA

305

41

552

39:42.9

39:42.9

12:48/M

40

Katherine Cartwright Lawrenceville GA

155

43

557

39:56.8

39:56.8

12:53/M

41

Andrea True Acworth GA

855

41

561

40:09.1

40:09.1

12:57/M

42

Andrea Grieco Roswell GA

363

41

562

40:10.8

40:10.8

12:57/M

43

Kristi Mitchell Hoschton GA

571

41

568

40:22.4

40:22.4

13:01/M

44

April Staples Monroe GA

811

41

573

40:35.7

40:35.7

13:05/M

45

Karen Forbes Buford GA

309

44

577

40:52.9

40:52.9

13:11/M

46

Lee Alexander Gainesville GA

6

40

584

41:17.1

41:17.1

13:19/M

47

Lesa Lewis Commerce GA

504

44

587

41:26.9

41:26.9

13:22/M

48

Renea Hill Carnesville GA

404

42

594

41:49.8

41:49.8

13:29/M

49

Tina Mathis Commerce GA

532

41

599

42:31.2

42:31.2

13:43/M

50

Cindy Harkin Flowery Branch GA

381

44

620

43:38.6

43:38.6

14:05/M

51

Julie Gerdts Flowery Branch GA

344

40

623

43:43.3

43:43.3

14:06/M

52

Rachel Livengood Atlanta GA

506

40

626

43:44.3

43:44.3

14:06/M

53

Michelle Bruzan Sugar Hill GA

113

40

636

44:30.4

44:30.4

14:21/M

54

Lanita Ricks Dacula GA

706

43

639

44:46.2

44:46.2

14:26/M

55

Judy Waters Buford GA

881

41

641

44:49.6

44:49.6

14:27/M

56

Kimberly Heagy Lawrenceville GA

390

44

646

45:03.6

45:03.6

14:32/M

57

Denise Rumbaugh Sugar Hill GA

724

43

695

49:48.3

49:48.3

16:04/M

58

Patricia Koch Suwanee GA

473

41

704

50:29.3

50:29.3

16:17/M

59

Micki Wheeler Suwanee GA

889

41

718

51:20.1

51:20.1

16:34/M

60

Jennifer Groover Winder GA

366

40

720

51:39.7

51:39.7

16:40/M

61

Kristi Garner Gainesville GA

334

41

721

51:41.4

51:41.4

16:40/M

62

Lenee Doby Snellville GA

249

42

729

52:24.3

52:24.3

16:54/M

63

Kathy Thompson Snellville GA

841

43

730

52:24.3

52:24.3

16:54/M

64

Andrea Cartier Marietta GA

153

40

739

53:52.1

53:52.1

17:23/M

65

Michelle Doss Duluth GA

257

43

742

54:17.1

54:17.1

17:31/M

66

Karen Simerly Jefferson GA

765

43

751

54:58.2

54:58.2

17:44/M

67

Renee Loudermilk Lula GA

517

40

763

55:31.5

55:31.5

17:55/M

68

Stephanie Smith Lula GA

782

43

764

55:31.7

55:31.7

17:55/M

69

Tina Miranda Duluth GA

569

43

766

56:03.0

56:03.0

18:05/M

70

Stacey Furrow Cumming GA

329

43

782

58:12.7

58:12.7

18:46/M

71

Michelle Galloway Jefferson GA

332

40

808

1:00:38.8

1:00:38.8

19:34/M

72

Toni Brophy Jefferson GA

102

43

809

1:00:38.9

1:00:38.9

19:34/M

73

Melissa Parker Jefferson GA

633

41

811

1:01:15.9

1:01:15.9

19:45/M

74

Cindy Ittner Dacula GA

1541

44

824

1:09:35.6

1:09:35.6

22:27/M

75

Cheryl Wood Buford GA

919

41

825

1:09:47.1

1:09:47.1

22:31/M

76

Paige Perry Flowery Branch GA

653

44

829

1:13:01.7

1:13:01.7

23:33/M

77

Kelly Fuller Sugar Hill GA

325

41

830

1:13:04.1

1:13:04.1

23:34/M

Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Rich Doeding Jefferson GA

250

40

16

22:14.1

22:14.1

7:10/M

2

Phil Jackson Lawrenceville GA

441

43

23

22:53.4

22:53.4

7:23/M

3

Richard Terrell Sugar Hill GA

831

44

34

23:42.5

23:42.5

7:39/M

4

Donald Schmidt Acworth GA

743

43

37

23:47.9

23:47.9

7:40/M

5

Bobby Murr Woodstock GA

591

40

38

23:55.5

23:55.5

7:43/M

6

Scott Freeman Sugar Hill GA

319

43

40

24:27.4

24:27.4

7:53/M

7

Troy Elliott Ball Ground GA

280

42

55

25:01.3

25:01.3

8:04/M

8

Mike Carroll Flowery Branch GA

148

40

56

25:02.4

25:02.4

8:05/M

9

Michael Staley Toccoa GA

804

43

60

25:11.2

25:11.2

8:07/M

10

Christopher Patrick Marietta GA

640

40

83

26:10.8

26:10.8

8:26/M

11

Tim Doherty Dunwoody GA

251

42

98

26:42.2

26:42.2

8:37/M

12

Zachery Pulliam Gainesville GA

675

41

102

26:47.6

26:47.6

8:38/M

13

David Crossett Flowery Brancg GA

211

40

103

26:48.8

26:48.8

8:39/M

14

Robert Reeves Anniston AL

694

44

113

27:05.9

27:05.9

8:44/M

15

Jeffrey Bowers Gainesville GA

89

44

119

27:16.4

27:16.4

8:48/M

16

Jeb Sundgren Buford GA

822

41

128

27:36.6

27:36.6

8:54/M

17

Jeff Kirkpatrick Dacula GA

470

42

131

27:41.6

27:41.6

8:56/M

18

Nik Palomaki Canton GA

630

40

143

27:56.2

27:56.2

9:01/M

19

Christopher Clere Auburn GA

176

43

156

28:26.1

28:26.1

9:10/M

20

Ronnie Ayers Toccoa GA

34

41

159

28:33.1

28:33.1

9:13/M

21

Robert Evans Jefferson GA

292

44

179

28:58.8

28:58.8

9:21/M

22

Craig Kerchner Dacula GA

465

43

182

29:00.6

29:00.6

9:21/M

23

Clement Daly Braselton GA

221

40

198

29:17.4

29:17.4

9:27/M

24

Doug Farmer Buford GA

298

40

217

29:51.8

29:51.8

9:38/M

25

Tim Dahl Buford GA

218

40

233

30:31.4

30:31.4

9:51/M

26

Phillip Russell Tampa FL

728

41

234

30:32.5

30:32.5

9:51/M

27

Jeffrey Smith Jefferson GA

777

42

245

30:52.0

30:52.0

9:57/M

28

Corey Davis Snellville GA

236

41

252

31:01.6

31:01.6

10:00/M

29

Robert Nowicki Duluth GA

607

42

259

31:11.4

31:11.4

10:04/M

30

Michael Dawson Loganville GA

237

43

274

31:44.6

31:44.6

10:14/M

31

Kevin Bruzan Sugar Hill GA

115

40

278

31:48.6

31:48.6

10:15/M

32

Timothy McNeill Snellville GA

560

42

281

31:52.3

31:52.3

10:17/M

33

Paul Hoover Lawrenceville GA

419

42

321

32:52.1

32:52.1

10:36/M

34

Dale McIntyre Dacula GA

556

43

322

32:55.9

32:55.9

10:37/M

35

Rich Ellis Gainesville GA

284

42

325

32:59.1

32:59.1

10:38/M

36

Chris Mumpower Flowery Branch GA

586

43

326

32:59.8

32:59.8

10:38/M

37

Demetri Coffee Kennesaw GA

177

44

371

34:09.6

34:09.6

11:01/M

38

Chris Henry Cumming GA

394

41

384

34:15.9

34:15.9

11:03/M

39

Bill Jones Auburn GA

452

43

430

35:35.2

35:35.2

11:29/M

40

Brian Ruddell Calhoun GA

723

41

477

37:00.8

37:00.8

11:56/M

41

Jeff Morton Sugar Hill GA

582

43

490

37:11.5

37:11.5

12:00/M

42

Ravindra Kanitkar Alpharetta GA

460

44

508

37:45.0

37:45.0

12:11/M

43

Michelle Cook Flowery Branch GA

194

44

558

40:03.3

40:03.3

12:55/M

44

David Cook Flowery Branch GA

193

42

559

40:03.6

40:03.6

12:55/M

45

Mark Hayes Commerce GA

388

43

653

46:06.4

46:06.4

14:52/M

46

Lamar Pritchett Royston GA

667

42

659

46:48.0

46:48.0

15:06/M

47

Jerome Hill Carnesville GA

405

42

672

47:54.9

47:54.9

15:27/M

48

Clif Perry Flowery Branch GA

1639

41

686

49:09.5

49:09.5

15:51/M

49

Jay Angle Hoschton GA

21

42

705

50:32.8

50:32.8

16:18/M

50

Jeffery Garner Gainesville GA

333

44

722

51:41.4

51:41.4

16:40/M

51

Duffy Sparks Canton GA

795

41

803

1:00:04.6

1:00:04.6

19:23/M

Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Lea Bay Atlanta GA

53

45

42

24:29.9

24:29.9

7:54/M

2

Sharon Williams Winder GA

898

48

173

28:50.3

28:50.3

9:18/M

3

Paula Jamieson Suwanee GA

443

45

199

29:19.1

29:19.1

9:27/M

4

Lisa Dutton Monroe GA

272

48

224

30:08.7

30:08.7

9:43/M

5

Dianne Winn Sugar Hill GA

915

45

254

31:04.3

31:04.3

10:01/M

6

Robin Andrews Cumming GA

18

47

280

31:50.3

31:50.3

10:16/M

7

Victoria Finch Lawrenceville GA

303

48

285

31:58.4

31:58.4

10:19/M

8

Janet Davis Oakwood GA

228

45

305

32:31.7

32:31.7

10:29/M

9

Mary Anne Leniuk Dacula GA

502

45

319

32:50.6

32:50.6

10:35/M

10

Jane O'Connor Lawrenceville GA

611

46

358

33:38.8

33:38.8

10:51/M

11

Suzanne Best Buford GA

66

49

388

34:18.3

34:18.3

11:04/M

12

Carol Holly Cumming GA

414

46

397

34:47.6

34:47.6

11:13/M

13

Marsha Barnard Dacula GA

46

45

411

35:08.2

35:08.2

11:20/M

14

Lisa Formaro Alpharetta GA

311

49

422

35:23.0

35:23.0

11:25/M

15

Kim Duncan Lawrenceville GA

268

48

468

36:38.6

36:38.6

11:49/M

16

Janet Sherrill Suwanee GA

758

49

470

36:41.7

36:41.7

11:50/M

17

Milagros Lockhart Sugar Hill GA

508

46

494

37:21.0

37:21.0

12:03/M

18

Carla Godard Dacula GA

351

45

514

38:13.3

38:13.3

12:20/M

19

Rita Mills Flowery Branch GA

568

47

521

38:32.0

38:32.0

12:26/M

20

Vista Barrett Lawrenceville GA

51

47

563

40:17.5

40:17.5

13:00/M

21

Veronica Lofton Mcdonough GA

511

45

566

40:21.8

40:21.8

13:01/M

22

Carla Edwards Lawrenceville GA

278

49

571

40:29.3

40:29.3

13:04/M

23

Ruth Baumann Cumming GA

52

46

582

41:04.5

41:04.5

13:15/M

24

Kim Tate Alpharetta GA

826

47

612

43:22.0

43:22.0

13:59/M

25

Julie Daniels Lilburn GA

222

46

613

43:22.1

43:22.1

13:59/M

26

Stacey Robinson Marietta GA

711

46

624

43:43.5

43:43.5

14:06/M

27

Laura Branson Dawsonville GA

94

49

627

44:00.9

44:00.9

14:12/M

28

Allison Kreisinger Suwanee GA

478

45

633

44:15.4

44:15.4

14:16/M

29

Donna Bryant Hoschton GA

117

49

637

44:35.2

44:35.2

14:23/M

30

Trina Sneed Danielsville GA

787

48

657

46:22.9

46:22.9

14:57/M

31

Kathy Biderman Mount Airy GA

70

45

677

48:19.4

48:19.4

15:35/M

32

Cynthia Bulley Gainesville GA

120

46

728

52:22.4

52:22.4

16:54/M

33

Cathy Brusko Flowery Branch GA

112

47

733

52:33.5

52:33.5

16:57/M

34

Carol Spencer Flowery Branch GA

801

49

737

53:40.7

53:40.7

17:19/M

35

Meliss Sparks Canton GA

796

45

755

55:03.1

55:03.1

17:45/M

36

Suzanne Moore Gainesville GA

580

46

757

55:14.3

55:14.3

17:49/M

37

Carolyn McClellan Commerce GA

544

47

789

58:39.7

58:39.7

18:55/M

38

Rhonda Glover Buford GA

350

45

794

59:04.1

59:04.1

19:03/M

39

Lynda Owen Buford GA

621

48

800

59:42.9

59:42.9

19:15/M

40

Shelley Glenfield Hoschton GA

348

47

812

1:01:17.4

1:01:17.4

19:46/M

41

Melanie Skinner Flowery Branch GA

772

48

818

1:04:19.1

1:04:19.1

20:45/M

42

Angele Propst Mcdonough GA

670

48

836

1:20:26.0

1:20:26.0

25:57/M

Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Michael Brantley Jonesboro GA

1440

49

10

21:23.5

21:23.5

6:54/M

2

Francisco Artley Douglasville GA

29

46

13

22:03.0

22:03.0

7:07/M

3

Russell Martin Cumming GA

530

46

25

23:08.0

23:08.0

7:28/M

4

Timothy Johnson Alpharetta GA

449

46

41

24:28.9

24:28.9

7:54/M

5

Michael Jamieson Suwanee GA

444

45

67

25:25.3

25:25.3

8:12/M

6

Jerry Smith Flowery Branch GA

784

45

72

25:46.5

25:46.5

8:19/M

7

Stan Godard Dacula GA

352

49

79

25:56.8

25:56.8

8:22/M

8

Robert Smith Newnan GA

780

47

86

26:21.4

26:21.4

8:30/M

9

Gary Bulley Gainesville GA

122

47

95

26:29.4

26:29.4

8:33/M

10

Mike Grant Buford GA

356

45

105

26:51.3

26:51.3

8:40/M

11

Paul Crabtree Buford GA

205

45

112

27:03.5

27:03.5

8:44/M

12

Barry Henson Duluth GA

395

49

135

27:50.4

27:50.4

8:59/M

13

Jimmy Nunn Dacula GA

609

47

136

27:50.4

27:50.4

8:59/M

14

Ken Peterson Buford GA

655

45

138

27:51.2

27:51.2

8:59/M

15

Brian Harkin Flowery Branch GA

382

46

139

27:51.5

27:51.5

8:59/M

16

Marty Nix Clermont GA

605

48

146

28:12.0

28:12.0

9:06/M

17

Ray Pacleb Gainesville GA

628

48

154

28:24.0

28:24.0

9:10/M

18

Glenn Davis Lawrenceville GA

233

45

168

28:39.3

28:39.3

9:15/M

19

Peter Steggert Buford GA

812

49

176

28:53.3

28:53.3

9:19/M

20

Glenn Dutton Monroe GA

271

48

188

29:08.5

29:08.5

9:24/M

21

Joe Best Buford GA

65

49

196

29:17.0

29:17.0

9:27/M

22

Ricky Moore Gainesville GA

579

48

215

29:44.2

29:44.2

9:35/M

23

Daniel Rowland Conyers GA

722

48

222

30:06.3

30:06.3

9:43/M

24

Mark Foster Sugar Hill GA

1500

47

237

30:34.1

30:34.1

9:52/M

25

Mark Groover Winder GA

365

45

246

30:52.0

30:52.0

9:57/M

26

Bobby Mayfield Dahlonega GA

537

49

258

31:10.0

31:10.0

10:03/M

27

Jim Burger Tucker GA

125

46

275

31:45.4

31:45.4

10:15/M

28

Jack Stanek Lawrenceville GA

805

49

302

32:28.3

32:28.3

10:28/M

29

Tolulope Olunuga Alpharetta GA

616

48

303

32:29.6

32:29.6

10:29/M

30

Kenn Anderson Sugar Hill GA

16

48

306

32:32.5

32:32.5

10:30/M

31

Don Vining Buford GA

867

48

315

32:45.0

32:45.0

10:34/M

32

Russ Thorne Cumming GA

846

48

318

32:47.6

32:47.6

10:35/M

33

Wayne Wilson Suwanee GA

912

49

323

32:56.2

32:56.2

10:37/M

34

Scott Sitton Buford GA

769

47

333

33:09.3

33:09.3

10:42/M

35

Don Dipaulo Buford GA

243

45

346

33:29.2

33:29.2

10:48/M

36

Charles Formaro Alpharetta GA

312

47

348

33:30.8

33:30.8

10:48/M

37

Ronald McManus Athens GA

559

47

419

35:19.0

35:19.0

11:24/M

38

Steve Donahue Suwanee GA

255

46

420

35:20.0

35:20.0

11:24/M

39

Brad Vance Gainesville GA

862

47

555

39:49.6

39:49.6

12:51/M

40

Ricky Mathis Commerce GA

533

47

709

50:51.2

50:51.2

16:24/M

41

Donald Owen Buford GA

622

48

798

59:41.8

59:41.8

19:15/M

Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Rona Boling Cumming GA

82

51

226

30:14.0

30:14.0

9:45/M

2

Devonie Bourke Alpharetta GA

88

50

268

31:34.7

31:34.7

10:11/M

3

Teresa Brackett Cumming GA

93

54

287

32:02.0

32:02.0

10:20/M

4

Brenda McCranie Lawrenceville GA

551

50

312

32:39.8

32:39.8

10:32/M

5

Mary Lott Canton GA

516

53

378

34:12.5

34:12.5

11:02/M

6

Kaleen Pulley Buford GA

674

51

413

35:11.7

35:11.7

11:21/M

7

Betty Holcombe Lawrenceville GA

409

51

450

36:04.9

36:04.9

11:38/M

8

Leslie Burtch Flowery Branch GA

129

52

454

36:10.8

36:10.8

11:40/M

9

Lynn Ingram Duluth GA

434

54

473

36:47.4

36:47.4

11:52/M

10

Kathy McManus Gainesville GA

558

53

482

37:02.5

37:02.5

11:57/M

11

Jenni Andrews Carnesville GA

19

52

527

38:55.2

38:55.2

12:33/M

12

Wanda Davis Murrayville GA

229

53

534

39:05.5

39:05.5

12:36/M

13

Marcia Glick Hoschton GA

349

52

536

39:06.0

39:06.0

12:37/M

14

Miachelle Elo Lawrenceville GA

286

52

547

39:33.5

39:33.5

12:45/M

15

Diane Loos Auburn GA

513

52

549

39:38.1

39:38.1

12:47/M

16

Cathy O'Dell Flowery Branch GA

612

54

565

40:19.7

40:19.7

13:00/M

17

Cheryl Hungerford Marietta GA

429

54

569

40:25.3

40:25.3

13:02/M

18

Cindy Lodzinski Lawrenceville GA

509

50

572

40:35.4

40:35.4

13:05/M

19

Barbara Ingram Lilburn GA

433

52

600

42:36.5

42:36.5

13:45/M

20

Michelle Pauly Suwanee GA

645

54

611

43:15.2

43:15.2

13:57/M

21

Teresa Lee Tyrone GA

497

53

618

43:30.2

43:30.2

14:02/M

22

Rhonda Hunter Suwanee GA

430

52

634

44:16.0

44:16.0

14:17/M

23

Kristy Lockert Lawrenceville GA

507

53

640

44:48.3

44:48.3

14:27/M

24

Debbie Blahut Buford GA

73

50

694

49:43.0

49:43.0

16:02/M

25

Cindy Beyer Lawrenceville GA

67

51

736

53:40.2

53:40.2

17:19/M

26

Karen Redlew Suwanee GA

686

50

738

53:51.8

53:51.8

17:22/M

27

Terri Stokes Norcross GA

817

52

740

53:53.1

53:53.1

17:23/M

28

Kathy Ashworth Gainesville GA

31

51

752

54:58.4

54:58.4

17:44/M

29

Katherine Cresster Woodstock GA

209

50

756

55:03.6

55:03.6

17:45/M

30

Erin Dudley Alpharetta GA

265

54

773

57:29.6

57:29.6

18:33/M

31

Dori Brilliant Alpharetta GA

98

50

774

57:30.8

57:30.8

18:33/M

32

Patricia Holt Alpharetta GA

417

52

775

57:31.2

57:31.2

18:33/M

33

Mary Stanek Lawrenceville GA

806

50

781

58:08.6

58:08.6

18:45/M

34

Paula Dozetos Buford GA

1483

51

796

59:05.9

59:05.9

19:04/M

35

Ory Joyce Atlanta GA

947

51

804

1:00:32.4

1:00:32.4

19:32/M

36

Valli Vance Lawrenceville GA

861

51

816

1:04:03.2

1:04:03.2

20:40/M

Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Mitchell Komarmy Gainesville GA

474

53

21

22:23.8

22:23.8

7:13/M

2

Philip Wall Atlanta GA

871

52

32

23:22.0

23:22.0

7:32/M

3

Fitzroy Connell Lawrenceville GA

187

53

45

24:41.8

24:41.8

7:58/M

4

Bill Mattheis Buford GA

534

53

70

25:36.8

25:36.8

8:15/M

5

Larry Kay Buford GA

461

53

124

27:24.9

27:24.9

8:50/M

6

Nick J Nigro Woodstock GA

601

54

127

27:31.4

27:31.4

8:53/M

7

Randy Pulliam Suwanee GA

676

51

144

28:01.9

28:01.9

9:02/M

8

Donnie Barnes Buford GA

47

54

153

28:21.4

28:21.4

9:09/M

9

Jenny Cunningham Clarkesville GA

215

54

174

28:52.7

28:52.7

9:19/M

10

Barry Allen Buford GA

8

50

180

28:59.4

28:59.4

9:21/M

11

Kenneth Warren Hiram GA

880

52

207

29:28.8

29:28.8

9:30/M

12

Ted Williams Flowery Branch GA

903

53

213

29:42.8

29:42.8

9:35/M

13

Eddie Duncan Flowery Branch GA

266

50

229

30:21.5

30:21.5

9:47/M

14

Randy Williams Hull GA

902

52

262

31:19.8

31:19.8

10:06/M

15

Mark Sherrill Suwanee GA

757

53

300

32:20.0

32:20.0

10:26/M

16

David Niederhauser Norcross GA

600

51

332

33:08.5

33:08.5

10:41/M

17

David Williams Lawrenceville GA

900

52

381

34:14.4

34:14.4

11:03/M

18

Jeff Ladd Gainesville GA

482

53

418

35:17.4

35:17.4

11:23/M

19

Tim Howell Gainesville GA

421

53

481

37:02.5

37:02.5

11:57/M

20

Mike McClure Buford GA

546

51

693

49:35.0

49:35.0

16:00/M

21

Jonathon Anderson Athens GA

13

50

698

50:09.0

50:09.0

16:11/M

Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Carol Shanks Flowery Branch GA

753

58

227

30:15.0

30:15.0

9:45/M

2

Pamela Henderson Dacula GA

393

58

235

30:32.9

30:32.9

9:51/M

3

Laura Swafford Lawrenceville GA

823

55

289

32:05.9

32:05.9

10:21/M

4

Florence Melda Jasper GA

563

57

307

32:33.6

32:33.6

10:30/M

5

Marcia Parker Flowery Branch GA

637

55

435

35:44.2

35:44.2

11:32/M

6

Deborah Williams Lawrenceville GA

901

58

467

36:37.1

36:37.1

11:49/M

7

Burnett Sue Peachtree City GA

939

56

475

36:56.3

36:56.3

11:55/M

8

Mary Schumann Hoschton GA

746

55

487

37:07.0

37:07.0

11:58/M

9

Erna Krager Senoia GA

477

57

625

43:43.6

43:43.6

14:06/M

10

Linda Parker Snellville GA

635

58

643

44:50.4

44:50.4

14:28/M

11

Becky Butler Atlanta GA

133

57

656

46:17.4

46:17.4

14:56/M

12

Sonya Archibald Mableton GA

25

59

658

46:40.6

46:40.6

15:03/M

13

Joyce Arens Buford GA

26

56

660

46:52.9

46:52.9

15:07/M

14

Cynthia Pope Juliette GA

661

56

663

47:19.6

47:19.6

15:16/M

15

Debbie Franklin Dunwoody GA

316

56

670

47:52.8

47:52.8

15:26/M

16

Amlie Lewis Dunwoody GA

505

56

671

47:52.9

47:52.9

15:26/M

17

Sherri Black Braselton GA

72

55

675

48:13.6

48:13.6

15:33/M

18

Barbara Brown Atlanta GA

106

58

726

52:12.3

52:12.3

16:50/M

19

Benjamin Gail Tucker GA

936

56

741

53:53.1

53:53.1

17:23/M

20

Deborah Compston Flowery Branch GA

183

55

743

54:42.2

54:42.2

17:39/M

21

Diane Kilgore Buford GA

467

56

748

54:51.0

54:51.0

17:42/M

22

Donna Nigro Woodstock GA

602

55

759

55:16.6

55:16.6

17:50/M

23

Debbie Hewes Lilburn GA

401

57

760

55:18.1

55:18.1

17:50/M

24

Ann Richardson Suwanee GA

702

59

785

58:35.1

58:35.1

18:54/M

25

Donna Irvin Lawrenceville GA

437

59

786

58:35.5

58:35.5

18:54/M

26

Sandra Shorter Lawrenceville GA

763

58

795

59:05.5

59:05.5

19:04/M

27

Katie Collins Anniston AL

182

55

837

1:20:26.9

1:20:26.9

25:57/M

Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Wayne Samples Cumming GA

732

55

62

25:17.6

25:17.6

8:09/M

2

Len Barker Sugar Hill GA

43

59

77

25:55.0

25:55.0

8:22/M

3

Alan Sienkiewicz Braselton GA

764

57

96

26:34.4

26:34.4

8:34/M

4

Donald Shanks Flowery Branch GA

752

58

107

26:54.2

26:54.2

8:41/M

5

Bruce Stuart Conyers GA

821

56

163

28:36.6

28:36.6

9:14/M

6

Mark Palen Gainesville GA

629

55

208

29:31.3

29:31.3

9:31/M

7

David Watson Buford GA

882

56

290

32:10.3

32:10.3

10:23/M

8

David Quail Monroe GA

679

56

345

33:25.0

33:25.0

10:47/M

9

Daniel Hansen Lawrenceville GA

376

55

355

33:35.7

33:35.7

10:50/M

10

Tony Herdener Gainesville GA

396

57

425

35:26.1

35:26.1

11:26/M

11

Paul Foster Stockbridge GA

314

58

433

35:43.6

35:43.6

11:31/M

12

Steve Bryant Buford GA

118

57

497

37:30.3

37:30.3

12:06/M

13

Terry Walton Gainesville GA

875

55

523

38:39.2

38:39.2

12:28/M

14

Bobby Martin Lawrenceville GA

528

56

598

42:26.0

42:26.0

13:41/M

15

Thomas Tarnacki Suwanee GA

825

59

655

46:11.5

46:11.5

14:54/M

16

Wallace Pope Juliette GA

660

58

674

47:57.4

47:57.4

15:28/M

17

Lawerence Compston Flowery Branch GA

184

55

744

54:42.2

54:42.2

17:39/M

18

Kenneth Kilgore Buford GA

466

56

749

54:51.4

54:51.4

17:42/M

Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Mary Hayes Cumming GA

386

62

191

29:13.5

29:13.5

9:25/M

2

Jackie Reeves Duluth GA

693

61

309

32:37.8

32:37.8

10:31/M

3

Dottie Sykes Athens GA

824

64

616

43:30.0

43:30.0

14:02/M

4

Charlene Clark Braselton GA

170

64

621

43:38.7

43:38.7

14:05/M

5

Sandy Pearson Gainesville GA

648

64

750

54:58.0

54:58.0

17:44/M

6

Linda Brooks Suwanee GA

99

60

783

58:16.6

58:16.6

18:48/M

7

Nancy Monroe Duluth GA

573

61

802

1:00:04.1

1:00:04.1

19:23/M

8

Ada Vargas Lawrenceville GA

863

60

813

1:01:17.6

1:01:17.6

19:46/M

9

Jean Ann Fuller Sugar Hill GA

326

63

828

1:13:01.2

1:13:01.2

23:33/M

Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Denis Conlin Lilburn GA

186

61

26

23:10.5

23:10.5

7:28/M

2

Larry Howell North Augusta SC

422

61

158

28:32.6

28:32.6

9:12/M

3

Jesse Elrod ,iii Buford GA

287

60

203

29:22.6

29:22.6

9:28/M

4

Gregory McDermott Dawsonville GA

553

60

214

29:44.2

29:44.2

9:35/M

5

Larry Hayes Cumming GA

387

62

216

29:49.9

29:49.9

9:37/M

6

Larry Frye Stone Mountain GA

321

62

513

38:05.4

38:05.4

12:17/M

7

John Collins Anniston AL

181

60

580

41:00.2

41:00.2

13:14/M

8

Lee Cordner Lilburn GA

198

64

702

50:22.8

50:22.8

16:15/M

9

Fred Fletcher Flowery Branch GA

307

61

827

1:11:31.1

1:11:31.1

23:04/M

Top

Female 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Versie Cornatzer Buford GA

200

65

596

42:11.2

42:11.2

13:36/M

2

Gail McCord Atlanta GA

549

67

602

42:41.9

42:41.9

13:46/M

3

Margaret Ewell Cumming GA

293

68

628

44:06.1

44:06.1

14:14/M

4

Suzanne Angle Hoschton GA

20

68

745

54:49.2

54:49.2

17:41/M

Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Don Williams Roswell GA

906

68

524

38:49.6

38:49.6

12:31/M

2

Parker Cook Flowery Branch GA

189

69

574

40:37.2

40:37.2

13:06/M

3

Michael Garrard Lawrenceville GA

336

68

601

42:39.7

42:39.7

13:45/M

4

George Ewell Cumming GA

294

69

630

44:13.5

44:13.5

14:16/M

5

Thomas Clark Braseltin GA

169

66

688

49:11.0

49:11.0

15:52/M

6

Jim Wynn Buford GA

925

66

793

58:54.8

58:54.8

19:00/M

Top

Female 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Anne Mewborne Gainesville GA

566

70

817

1:04:19.1

1:04:19.1

20:45/M

Top

Male 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

James Allan Atlanta GA

7

70

266

31:30.0

31:30.0

10:10/M

2

James Freeman Buford GA

318

75

297

32:17.4

32:17.4

10:25/M

3

Fred Peterson Lawrenceville GA

654

72

458

36:23.2

36:23.2

11:44/M

4

George McCord Atlanta GA

550

70

713

50:54.4

50:54.4

16:25/M