10K Results 2011 Print

Fallen Heroes of Georgia 2011

10K Certification #GA11017WC

Age Group Results

March 19, 2011


Results By Dirty Spokes Productions, LLC


Men: 0- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99
Women: 0- 9 10-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-99

Overall Female Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Tiencia James Snellville GA

1544

32

3

40:21.1

40:21.1

6:30/M

Top

Overall Male Open Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Marcus Ruzek Atlanta GA

1674

25

1

40:00.3

40:00.3

6:27/M

Top

Overall Female Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Greta Van Atlanta GA

1734

42

9

42:08.8

42:08.8

6:48/M

Top

Overall Male Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Matthew Brass Hoschton GA

1441

40

5

41:34.1

41:34.1

6:42/M

Top

Overall Female Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Carla Boling Gainesville GA

1435

50

31

47:53.3

47:53.3

7:43/M

Top

Overall Male Grand Masters Winners

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Rick Franklin Dunwoody GA

1501

56

12

42:45.0

42:45.0

6:54/M

Top

Male 10 to 14

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Nicholas Sandberg Lawrenceville GA

1679

13

44

48:54.0

48:54.0

7:53/M

2

Damon Miller Lawrenceville GA

1607

10

145

57:23.2

57:23.2

9:15/M

3

Jake Shewbert Flowery Branch GA

1694

12

305

1:24:11.1

1:24:11.1

13:35/M

Top

Female 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Holli Abernathy Blairsville GA

1400

18

43

48:51.4

48:51.4

7:53/M

2

Jazz Artley Douglasville GA

1414

18

181

59:14.2

59:14.2

9:33/M

3

Karen Sun Alpharetta GA

1717

18

183

59:15.1

59:15.1

9:33/M

4

Maggie Shay Hoscton GA

1691

19

250

1:08:27.3

1:08:27.3

11:02/M

5

Paige Sforzo Macon GA

1688

19

257

1:09:15.7

1:09:15.7

11:10/M

Top

Male 15 to 19

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Michael Burnet Lawrenceville GA

1451

17

36

48:21.0

48:21.0

7:48/M

2

Jacob Lockhart Sugar Hill GA

1582

16

61

50:19.8

50:19.8

8:07/M

3

Mitch Weintraub Lawrenceville GA

1757

16

90

52:52.2

52:52.2

8:32/M

Top

Female 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Erica Bailey Hoschton GA

1417

21

75

51:33.2

51:33.2

8:19/M

2

Joanna Tucker Lawrenceville GA

1730

22

87

52:41.0

52:41.0

8:30/M

3

Morgan Ruzek Atlanta GA

1675

23

124

55:25.1

55:25.1

8:56/M

4

Erika Kolodin Milledgeville GA

1564

23

139

56:54.5

56:54.5

9:11/M

5

Caroline Herdener Atlanta GA

1528

23

171

58:16.0

58:16.0

9:24/M

6

Laura Ropski Winder GA

1667

22

179

59:03.5

59:03.5

9:31/M

7

Rachael Maddox Hoschton GA

1590

24

194

1:01:06.5

1:01:06.5

9:51/M

8

Katie Sheppard Oakwood GA

1692

23

260

1:09:30.1

1:09:30.1

11:13/M

9

Jessica Samuels Warner Robins GA

1678

22

265

1:10:35.5

1:10:35.5

11:23/M

10

Brandy McArthur Snellville GA

1598

20

273

1:12:24.7

1:12:24.7

11:41/M

11

Tara Kierzkowski Cumming GA

1562

20

283

1:14:08.8

1:14:08.8

11:57/M

12

Farrah Rahimpour Athens GA

1655

23

285

1:14:17.2

1:14:17.2

11:59/M

13

Erica Wagoner Bethlehem GA

1744

23

292

1:15:03.4

1:15:03.4

12:06/M

14

Kelley Curtiss Atlanta GA

1475

24

295

1:16:27.1

1:16:27.1

12:20/M

15

Elizabeth Weber Suwanee GA

1756

20

307

1:24:55.5

1:24:55.5

13:42/M

Top

Male 20 to 24

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Derek Uebel Roberta GA

1731

22

10

42:15.9

42:15.9

6:49/M

2

Thomas Mitchell Atlanta GA

1611

24

15

43:02.2

43:02.2

6:56/M

3

Jeremy Wilbur Martinez GA

1767

24

20

44:41.2

44:41.2

7:12/M

4

Daniel Kroeger Flowery Branch GA

1569

24

25

45:55.9

45:55.9

7:24/M

5

Robert Roszel Flowery Branch GA

1669

21

39

48:45.2

48:45.2

7:52/M

6

Joshua Shields Grayson GA

1697

21

47

49:02.4

49:02.4

7:55/M

7

Allen White Gainesville GA

1763

24

51

49:37.7

49:37.7

8:00/M

8

Eric Childs Dallas GA

1459

20

98

53:27.0

53:27.0

8:37/M

9

James Daniel Savannah GA

1476

20

154

57:41.1

57:41.1

9:18/M

10

Brian Butel Fayetteville GA

131

24

155

57:41.8

57:41.8

9:18/M

11

Jacob Baird Grayson GA

1418

23

270

1:11:21.0

1:11:21.0

11:30/M

Top

Female 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Lauren Long Auburn GA

1584

25

50

49:31.4

49:31.4

7:59/M

2

Daira Brannon Bogart GA

1438

28

196

1:01:11.8

1:01:11.8

9:52/M

3

Chasidy Wheeler Statham GA

1760

27

201

1:01:48.7

1:01:48.7

9:58/M

4

Hannah Seaman Buford GA

1687

26

212

1:02:58.2

1:02:58.2

10:09/M

5

Ashley Patterson Atlanta GA

1632

26

217

1:03:19.7

1:03:19.7

10:13/M

6

Toni Pyatok Warner Robins GA

1652

25

227

1:04:38.1

1:04:38.1

10:25/M

7

Marie Cline Blairsville GA

1460

27

236

1:06:48.1

1:06:48.1

10:46/M

8

Lindsey Price Monroe GA

1647

26

259

1:09:28.9

1:09:28.9

11:12/M

9

Emily Coker Atlanta GA

1466

26

262

1:09:55.4

1:09:55.4

11:17/M

10

Samantha Fraser Woodstock GA

1502

27

274

1:12:50.3

1:12:50.3

11:45/M

11

Mindy Watkins Sugar Hill GA

1754

28

291

1:15:01.4

1:15:01.4

12:06/M

12

Nicole Olano Lawrenceville GA

1627

29

294

1:15:53.3

1:15:53.3

12:14/M

13

Kelly Smith Buford GA

1704

28

308

1:25:02.4

1:25:02.4

13:43/M

14

Holly Kendrix Cumming GA

1557

26

309

1:25:40.4

1:25:40.4

13:49/M

Top

Male 25 to 29

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Elijah Carroll Dahlonega GA

1455

27

6

41:45.5

41:45.5

6:44/M

2

Adama Anderson Omaha NE

1408

26

19

44:11.8

44:11.8

7:08/M

3

Kevin Parker Bethlehem GA

1629

27

30

47:37.2

47:37.2

7:41/M

4

Nicholas Patrick Dacula GA

1630

26

33

48:18.3

48:18.3

7:47/M

5

Joshua Patterson Cumming GA

1631

27

38

48:45.1

48:45.1

7:52/M

6

Adam Shields Milledgeville GA

1696

26

42

48:49.9

48:49.9

7:52/M

7

James Spillers Lula GA

1709

26

57

50:04.1

50:04.1

8:05/M

8

Parker Herrin Lawrenceville GA

1530

27

63

50:26.0

50:26.0

8:08/M

9

Andrew Wilborn Marietta GA

1766

25

67

51:04.0

51:04.0

8:14/M

10

Alden Williams Buford GA

1768

29

82

52:12.7

52:12.7

8:25/M

11

Tyler Brabson Athens GA

1436

26

88

52:43.2

52:43.2

8:30/M

12

Brandon Watkins Canton GA

1753

25

101

53:44.7

53:44.7

8:40/M

13

Shawn Carter Eastanollee GA

1456

25

111

54:32.1

54:32.1

8:48/M

14

Francisco Villarreal Auburn GA

1739

26

121

55:14.5

55:14.5

8:55/M

15

Don Brooks Danielsville GA

1445

28

126

55:43.9

55:43.9

8:59/M

16

Zach Ivie Cornelia GA

1543

28

129

55:59.0

55:59.0

9:02/M

17

Tom Jewell Loganville GA

1547

29

149

57:31.2

57:31.2

9:17/M

18

Timothy Vogel Kennesaw GA

1742

26

153

57:40.9

57:40.9

9:18/M

19

Geoff Miller Columbus GA

1608

28

159

57:43.1

57:43.1

9:19/M

20

Franklin Hungerford Marietta GA

1538

29

170

58:15.7

58:15.7

9:24/M

21

Marc Pfrogner Dahlonega GA

1641

28

176

58:43.4

58:43.4

9:28/M

22

Michael Seaman Buford GA

1686

27

180

59:13.4

59:13.4

9:33/M

23

Daniel Brannon Bogart GA

1439

25

193

1:00:55.8

1:00:55.8

9:50/M

24

Jaime Aguilar Gillsville GA

1402

28

206

1:02:38.7

1:02:38.7

10:06/M

25

David Baker Hoschton GA

1420

29

226

1:04:27.6

1:04:27.6

10:24/M

26

Jeff Price Monroe GA

1646

29

229

1:04:41.0

1:04:41.0

10:26/M

Top

Female 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Barbora Cervenkova Lilburn GA

1458

32

24

45:43.2

45:43.2

7:22/M

2

Rebecca Dyer Blairsville GA

1493

33

34

48:19.8

48:19.8

7:48/M

3

Heather Sweeney Atlanta GA

1719

31

85

52:32.0

52:32.0

8:28/M

4

Nikki Blystone Ellenwood GA

1434

32

86

52:37.1

52:37.1

8:29/M

5

Katherine Allen Gainesville GA

1406

32

96

53:04.5

53:04.5

8:34/M

6

Tiffany Bradley Bethlehem GA

1437

34

102

53:45.7

53:45.7

8:40/M

7

Lisa Davis Jefferson GA

1480

34

105

54:15.0

54:15.0

8:45/M

8

Tiffany Vegas Jefferson GA

1737

30

106

54:15.1

54:15.1

8:45/M

9

Kerri Lord Maysville GA

1585

34

125

55:38.2

55:38.2

8:58/M

10

Jamie Quintana Duluth GA

1654

31

135

56:32.6

56:32.6

9:07/M

11

Gesina Pedersen Charlottesville VA

1637

31

137

56:47.4

56:47.4

9:10/M

12

Abby Walker Glennville GA

1747

30

162

57:45.7

57:45.7

9:19/M

13

Alison Broderick Marietta GA

1444

31

174

58:33.1

58:33.1

9:27/M

14

Sunshine Payne Gainesville GA

1635

32

177

58:59.2

58:59.2

9:31/M

15

Chasity Roth Monroe GA

1670

30

178

59:00.6

59:00.6

9:31/M

16

Lindsay Smith Snellville GA

1706

33

199

1:01:30.2

1:01:30.2

9:55/M

17

Kelly Caldwell Ball Ground GA

1453

31

218

1:03:24.9

1:03:24.9

10:14/M

18

Heather Hayes Dacula GA

1525

34

222

1:03:54.6

1:03:54.6

10:18/M

19

Haley Sutton Auburn GA

1718

31

223

1:03:54.7

1:03:54.7

10:18/M

20

Anne Rothenburg Sandy Springs GA

1671

34

253

1:08:55.3

1:08:55.3

11:07/M

21

Heidi Puett Monroe GA

1649

31

254

1:08:59.9

1:08:59.9

11:08/M

22

Rebecca Rhoades Dawsonville GA

1663

33

266

1:10:36.8

1:10:36.8

11:23/M

23

Emily Spell Atlanta GA

1708

34

277

1:13:06.9

1:13:06.9

11:47/M

24

Laura Hart Atlanta GA

1523

31

296

1:16:30.9

1:16:30.9

12:20/M

25

Sarah Doherty Atlanta GA

1482

34

300

1:18:19.5

1:18:19.5

12:38/M

Top

Male 30 to 34

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

James Allen Gainesville GA

1405

32

2

40:05.4

40:05.4

6:28/M

2

Nicholas Davis Cumming GA

1478

31

16

43:24.4

43:24.4

7:00/M

3

Ryan Hart Atlanta GA

1522

33

28

46:46.9

46:46.9

7:33/M

4

Jason Gazaway Flowery Branch GA

1507

34

29

46:49.4

46:49.4

7:33/M

5

Robert Wright Winder GA

1772

34

40

48:46.5

48:46.5

7:52/M

6

Brian Blasick Cumming GA

1432

30

49

49:27.5

49:27.5

7:59/M

7

Derrich Sosa Savannah GA

1707

31

56

50:01.3

50:01.3

8:04/M

8

Brant Warner Flowery Branch GA

1750

32

59

50:07.9

50:07.9

8:05/M

9

Brian Stowe-Quinn Buford GA

1714

33

68

51:04.6

51:04.6

8:14/M

10

Steven Hallick Atlanta GA

1517

30

73

51:17.0

51:17.0

8:16/M

11

Mark Burleson Decatur AL

1450

32

81

52:03.6

52:03.6

8:24/M

12

Michael Grorich Evans GA

1513

30

84

52:29.6

52:29.6

8:28/M

13

Christopher Vegas Jefferson GA

1736

33

91

52:53.7

52:53.7

8:32/M

14

Bryan Ivie Cornelia GA

1542

33

103

54:02.9

54:02.9

8:43/M

15

David Moore II Braselton GA

1614

30

109

54:22.2

54:22.2

8:46/M

16

Jason Mundy Lawrenceville GA

1620

30

136

56:41.6

56:41.6

9:09/M

17

Jt Shy Roswell GA

1700

31

151

57:34.2

57:34.2

9:17/M

18

Jonathan Razzano Woodstock GA

1659

33

157

57:42.3

57:42.3

9:18/M

19

Christopher Powell Demorest GA

1644

31

160

57:43.7

57:43.7

9:19/M

20

Jared Minor Alpharetta GA

1609

33

163

57:46.5

57:46.5

9:19/M

21

Doyle Embry Dallas GA

1496

33

173

58:24.3

58:24.3

9:25/M

22

Matthew Pedersen Charlottesville VA

1636

31

187

1:00:08.2

1:00:08.2

9:42/M

23

Ryan Hodge Buford GA

1531

30

216

1:03:10.4

1:03:10.4

10:11/M

24

Bryant Harris Lawrenceville GA

1520

32

245

1:07:35.2

1:07:35.2

10:54/M

25

Roderick Jones Decatur GA

1550

31

249

1:08:23.1

1:08:23.1

11:02/M

Top

Female 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Bonnie Linton Cumming GA

1580

37

7

41:52.8

41:52.8

6:45/M

2

Yvette Dwyer Clarksville TN

1492

37

41

48:47.5

48:47.5

7:52/M

3

Susan Stokes Mcdonough GA

1713

38

52

49:41.5

49:41.5

8:01/M

4

Shannon Maltos Buford GA

1592

39

66

50:41.9

50:41.9

8:10/M

5

Amy Snell Dacula GA

1421

38

74

51:32.7

51:32.7

8:19/M

6

Isalice Martinez Dacula GA

1596

39

79

51:44.7

51:44.7

8:21/M

7

Stephanie Matus Gainesville GA

1597

36

95

52:58.4

52:58.4

8:33/M

8

Sherry Coffield Dacula GA

1463

38

100

53:44.6

53:44.6

8:40/M

9

Melinda Thomas Hoschton GA

1725

36

131

56:04.9

56:04.9

9:03/M

10

Sunawin Peterson Centerville GA

1640

39

172

58:23.0

58:23.0

9:25/M

11

Jennifer Cooper Lawrenceville GA

1470

38

185

59:31.1

59:31.1

9:36/M

12

Dana Hall Cumming GA

1514

39

197

1:01:12.5

1:01:12.5

9:52/M

13

Sara Cauffiel Kennesaw GA

1457

35

207

1:02:43.4

1:02:43.4

10:07/M

14

Niloufav Warriner Cumming GA

1752

37

215

1:03:06.8

1:03:06.8

10:11/M

15

Colleen Rainey Flowery Branch GA

1657

36

230

1:05:01.7

1:05:01.7

10:29/M

16

Audra Whitaker Cumming GA

1761

36

231

1:05:08.4

1:05:08.4

10:30/M

17

Bindu Kandula Cumming GA

1554

37

243

1:07:33.8

1:07:33.8

10:54/M

18

Jennifer Lundstrum Cumming GA

1587

36

247

1:08:06.6

1:08:06.6

10:59/M

19

Tonya Rahinsky Buford GA

1656

37

252

1:08:49.0

1:08:49.0

11:06/M

20

Dawn Polk Winder GA

1643

36

261

1:09:43.5

1:09:43.5

11:15/M

21

Brenda Beebe Woodstock GA

1426

39

263

1:10:07.9

1:10:07.9

11:19/M

22

Vicki Grant Marietta GA

1510

36

264

1:10:07.9

1:10:07.9

11:19/M

23

Erin Beamon Gainesville GA

1425

35

284

1:14:09.3

1:14:09.3

11:58/M

24

Angela Hayes Flowery Branch GA

1527

38

286

1:14:28.6

1:14:28.6

12:01/M

25

Paige Zeiler Flowery Branch GA

1775

38

287

1:14:29.3

1:14:29.3

12:01/M

Top

Male 35 to 39

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Michael Stella Lilburn GA

1712

35

4

41:24.9

41:24.9

6:41/M

2

Bryan Moore Athens GA

1613

39

45

48:55.7

48:55.7

7:53/M

3

John Mullis Commerce GA

1619

38

46

48:58.5

48:58.5

7:54/M

4

Scott Baumgartner Savannah GA

1424

36

48

49:02.5

49:02.5

7:55/M

5

Andrew Thomas Hoschton GA

1724

35

54

49:47.5

49:47.5

8:02/M

6

Mark Kotkiewicz Monroe GA

1567

36

55

50:00.5

50:00.5

8:04/M

7

Jimmy Allen Hoschton GA

1404

37

60

50:16.5

50:16.5

8:06/M

8

Alan Skinner Tucker GA

1703

36

70

51:08.8

51:08.8

8:15/M

9

Rod Wilson Lula GA

1770

38

72

51:13.1

51:13.1

8:16/M

10

Mike Collins Warner Robins GA

1467

36

80

51:52.9

51:52.9

8:22/M

11

Keith Whitaker Cumming GA

1762

38

89

52:45.1

52:45.1

8:30/M

12

Todd Sumption Cleveland GA

1715

37

114

54:59.2

54:59.2

8:52/M

13

Gene Whitmire Flowery Branch GA

1765

39

122

55:17.4

55:17.4

8:55/M

14

Larry Campbell Social Circle GA

1454

39

132

56:19.5

56:19.5

9:05/M

15

Larry Smith Loganville GA

1705

35

143

57:09.2

57:09.2

9:13/M

16

Todd Metcalf Lawrenceville GA

1606

39

144

57:21.9

57:21.9

9:15/M

17

Stephen Brewer Gainesville GA

1442

35

148

57:30.3

57:30.3

9:16/M

18

Jason Britt Roswell GA

1443

39

150

57:33.5

57:33.5

9:17/M

19

Trent Goss Alto GA

1509

35

169

58:11.8

58:11.8

9:23/M

20

Jamie Renell Roswell GA

1661

38

214

1:03:01.3

1:03:01.3

10:10/M

21

Lamar Johnson Suwanee GA

1548

39

255

1:09:02.5

1:09:02.5

11:08/M

22

Jeremy Howell Hoschton GA

1537

38

299

1:17:23.2

1:17:23.2

12:29/M

23

Steve Marshall Alpharetta GA

1594

38

301

1:20:01.8

1:20:01.8

12:54/M

Top

Female 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Dawn Thomason Cumming GA

1726

41

64

50:32.0

50:32.0

8:09/M

2

Laura Holcomb Flowery Branch GA

1533

43

65

50:37.7

50:37.7

8:10/M

3

Nahoko Reepe Braselton GA

1660

41

69

51:06.1

51:06.1

8:15/M

4

Krys Crawford Lawrenceville GA

1474

44

78

51:44.6

51:44.6

8:21/M

5

Kristine Lewis Suwanee GA

1576

43

110

54:24.5

54:24.5

8:46/M

6

Kim Standridge Demorest GA

1711

41

130

56:03.6

56:03.6

9:02/M

7

Tracey Lewallen Snellville GA

1575

40

141

57:02.2

57:02.2

9:12/M

8

Kim Harris Buford GA

1521

41

175

58:37.1

58:37.1

9:27/M

9

Julie Barnes Johns Creek GA

1422

42

192

1:00:42.1

1:00:42.1

9:47/M

10

Kelly Hayes Winder GA

1526

40

200

1:01:42.6

1:01:42.6

9:57/M

11

Shelly Buffington Gainesville GA

1449

41

203

1:02:09.6

1:02:09.6

10:01/M

12

Brenda Kennedy Lawrenceville GA

1558

42

204

1:02:25.6

1:02:25.6

10:04/M

13

Brenda Kennedy Lawrenceville GA

1559

42

205

1:02:27.3

1:02:27.3

10:04/M

14

Glenda Rampley Jefferson GA

1658

44

237

1:07:08.8

1:07:08.8

10:50/M

15

Brenda Vianna Alpharetta GA

1738

43

241

1:07:32.7

1:07:32.7

10:54/M

16

Christine Weaver Montgomery AL

1755

41

242

1:07:32.8

1:07:32.8

10:54/M

17

Jennifer Lozen Cumming GA

1586

41

246

1:08:06.5

1:08:06.5

10:59/M

18

Amanda Quimby Alpharetta GA

1653

42

248

1:08:18.0

1:08:18.0

11:01/M

19

Sue Kierzkowski Cumming GA

1561

42

293

1:15:12.9

1:15:12.9

12:08/M

20

Sharron Dutton Cumming GA

1487

40

297

1:16:48.3

1:16:48.3

12:23/M

21

Rachel Marshall Alpharetta GA

1593

43

303

1:21:24.0

1:21:24.0

13:08/M

22

Cindy Shewbert Flowery Branch GA

1693

42

306

1:24:28.0

1:24:28.0

13:37/M

Top

Male 40 to 44

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Jeffrey Van Atlanta GA

1733

42

8

42:06.5

42:06.5

6:47/M

2

Matt Krone Smyrna GA

1570

43

11

42:41.1

42:41.1

6:53/M

3

Alexis Kenyrik Grayson GA

1560

44

14

42:54.1

42:54.1

6:55/M

4

Robert Byrd Warner Robins GA

1452

40

18

43:59.2

43:59.2

7:06/M

5

Ben Free Winder GA

1503

40

23

45:39.2

45:39.2

7:22/M

6

Robert Kraft Alpharetta GA

1568

42

26

46:11.8

46:11.8

7:27/M

7

Thomas Tatham Woodstock GA

1722

40

35

48:20.3

48:20.3

7:48/M

8

Reginald Cook Oxford GA

1469

41

62

50:20.2

50:20.2

8:07/M

9

Alex Villasana Duluth GA

1740

43

71

51:10.8

51:10.8

8:15/M

10

Verdis Hall Rincon GA

1516

41

77

51:42.5

51:42.5

8:20/M

11

Jonathan Hooper Lawrenceville GA

1534

42

97

53:08.9

53:08.9

8:34/M

12

Bob Grieco Roswell GA

1512

44

99

53:42.5

53:42.5

8:40/M

13

Clint Kimbrell Atlanta GA

1563

41

133

56:21.1

56:21.1

9:05/M

14

Michael Bignardi Smyrna GA

1430

42

142

57:03.5

57:03.5

9:12/M

15

Ken Cockes Kennesaw GA

1461

42

146

57:23.4

57:23.4

9:15/M

16

Ony Anglade Roswell GA

1410

40

147

57:24.2

57:24.2

9:15/M

17

Andy Hall Cumming GA

1515

40

152

57:40.8

57:40.8

9:18/M

18

Jeffrey Moran Cumming GA

1615

40

158

57:42.9

57:42.9

9:18/M

19

Shawn Davis Kennesaw GA

1479

43

164

57:47.2

57:47.2

9:19/M

20

Mark Husted Auburn GA

1539

42

166

57:59.7

57:59.7

9:21/M

21

Charles Martin Suwanee GA

1595

41

167

58:06.3

58:06.3

9:22/M

22

Uwe Schilli Braselton GA

1683

44

220

1:03:35.9

1:03:35.9

10:15/M

23

Benjamin Russell Suwanee GA

1673

42

238

1:07:22.6

1:07:22.6

10:52/M

24

Kevin Brown Sugar Hill GA

1446

40

280

1:13:44.2

1:13:44.2

11:54/M

25

Patrick Dutton Cumming GA

1488

42

298

1:16:48.3

1:16:48.3

12:23/M

Top

Female 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Beth Cox Loganville GA

1472

47

117

55:09.9

55:09.9

8:54/M

2

Tanna Savage Cumming GA

1680

48

118

55:11.6

55:11.6

8:54/M

3

Jaynie Bennor Norcross GA

1427

48

119

55:12.0

55:12.0

8:54/M

4

Nancy Mabry Cumming GA

1589

46

195

1:01:11.6

1:01:11.6

9:52/M

5

Tracie Wright Suwanee GA

1773

48

208

1:02:45.6

1:02:45.6

10:07/M

6

Sherri Nichols Buford GA

1623

48

209

1:02:45.6

1:02:45.6

10:07/M

7

Alice Eberhardt Dacula GA

1495

47

210

1:02:54.1

1:02:54.1

10:09/M

8

Beth Ritchie Buford GA

1664

48

211

1:02:57.0

1:02:57.0

10:09/M

9

Yvette Yancey Winder GA

1774

46

234

1:06:08.0

1:06:08.0

10:40/M

10

Kim Giordans Norcross GA

1508

45

239

1:07:26.7

1:07:26.7

10:53/M

11

Kathleen Malone Mableton GA

1591

46

244

1:07:33.8

1:07:33.8

10:54/M

12

Terri Brown Buford GA

1448

46

251

1:08:34.4

1:08:34.4

11:04/M

13

Shawn Artley Douglasville GA

1413

49

258

1:09:18.3

1:09:18.3

11:11/M

14

Suzanne Sforzo Cumming GA

1689

46

267

1:10:38.2

1:10:38.2

11:24/M

15

Karen Wall Grayson GA

1749

46

268

1:10:43.8

1:10:43.8

11:24/M

16

Peggy Drennan Buford GA

1485

46

278

1:13:15.5

1:13:15.5

11:49/M

17

Cindy Karr Buford GA

1555

49

304

1:24:10.9

1:24:10.9

13:35/M

18

Deborah Roszel Flowery Branch GA

1668

48

310

1:39:32.6

1:39:32.6

16:03/M

Top

Male 45 to 49

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Nath Morris Gainesville GA

1617

46

13

42:46.3

42:46.3

6:54/M

2

Randy Ory Atlanta GA

1778

49

17

43:25.5

43:25.5

7:00/M

3

Garry Oosthuizen Alpharetta GA

1628

49

21

45:11.6

45:11.6

7:17/M

4

Bobby Holcomb Flowery Branch GA

1532

47

27

46:17.8

46:17.8

7:28/M

5

Tony Divanna Covington GA

1481

47

37

48:36.8

48:36.8

7:50/M

6

George Lockhart Sugar Hill GA

1583

48

58

50:06.2

50:06.2

8:05/M

7

Duane Stalnaker Loganville GA

1710

46

76

51:36.0

51:36.0

8:19/M

8

Mark Woelzlein Carrollton GA

1771

49

83

52:23.1

52:23.1

8:27/M

9

Bradley Cook Baldwin GA

1468

46

92

52:55.0

52:55.0

8:32/M

10

Terry Baumann Cumming GA

1423

46

107

54:15.8

54:15.8

8:45/M

11

Stephen Brown Gainesville GA

1447

48

108

54:18.4

54:18.4

8:45/M

12

Steve Syfan Gainesville GA

1720

45

112

54:37.4

54:37.4

8:49/M

13

Chris Dyer Blairsville GA

1494

48

127

55:48.0

55:48.0

9:00/M

14

Christopher Jefts Sugar Hill GA

1545

46

128

55:50.5

55:50.5

9:00/M

15

Joseph Neely Lawrenceville GA

1622

48

134

56:26.7

56:26.7

9:06/M

16

Brian Bahlmann Atlanta GA

1416

46

156

57:42.1

57:42.1

9:18/M

17

Shifang Sun Alpharetta GA

1716

46

182

59:15.0

59:15.0

9:33/M

18

Dennis Lafleur Cumming GA

1572

48

184

59:17.0

59:17.0

9:34/M

19

Mark Arnold Gainesville GA

1412

45

186

59:45.3

59:45.3

9:38/M

20

Jeffery Paul Lexington GA

1634

46

188

1:00:18.6

1:00:18.6

9:44/M

21

M. Wilson Duluth GA

1769

49

189

1:00:30.9

1:00:30.9

9:45/M

22

Domingo Valdez Atlanta GA

1732

47

191

1:00:39.3

1:00:39.3

9:47/M

23

Brian Polk Winder GA

1642

47

219

1:03:29.6

1:03:29.6

10:14/M

24

Ryckie Fernandez Lawrenceville GA

1499

47

221

1:03:48.4

1:03:48.4

10:17/M

25

Alex Shiao Lawrenceville GA

1695

48

224

1:04:06.7

1:04:06.7

10:20/M

26

Chris Werner Canton GA

1759

47

276

1:13:03.4

1:13:03.4

11:47/M

27

Chip McCallum Flowery Branch GA

1602

47

290

1:14:58.8

1:14:58.8

12:05/M

Top

Female 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Sharon Howard Buford GA

1535

53

115

55:01.8

55:01.8

8:52/M

2

Carol Morris Jasper GA

1616

50

116

55:09.9

55:09.9

8:54/M

3

Andrea Johnson Suwanee GA

1549

50

228

1:04:39.3

1:04:39.3

10:26/M

4

Debbie Bloomer Grayson GA

1433

51

269

1:10:45.2

1:10:45.2

11:25/M

5

Lori McArthur Snellville GA

1599

53

272

1:12:03.8

1:12:03.8

11:37/M

6

Margi Bertelsen Brown Sugar Hill GA

1428

51

279

1:13:42.8

1:13:42.8

11:53/M

7

Ethel Lillo Lawrenceville GA

1578

54

281

1:13:57.5

1:13:57.5

11:56/M

Top

Male 50 to 54

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Jim O'Dell Flowery Branch GA

1626

51

22

45:14.7

45:14.7

7:18/M

2

Doug Savage Cumming GA

1681

51

32

48:00.3

48:00.3

7:45/M

3

Tom Kelly Lawrenceville GA

1556

52

53

49:44.6

49:44.6

8:01/M

4

Perry Patterson Lawrenceville GA

1633

52

113

54:50.4

54:50.4

8:51/M

5

Rodney McCranie Lawrenceville GA

1603

50

123

55:22.1

55:22.1

8:56/M

6

Daniel Dwyer Social Circle GA

1491

53

225

1:04:20.4

1:04:20.4

10:23/M

7

Dale Vanhooser Duluth GA

1735

52

232

1:05:15.4

1:05:15.4

10:31/M

Top

Female 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Shari Lunsford Gainesville GA

1588

59

94

52:57.2

52:57.2

8:32/M

2

Iris Ladd Gainesville GA

1571

55

161

57:43.8

57:43.8

9:19/M

3

Arleen Coker Norcross GA

1465

58

198

1:01:21.3

1:01:21.3

9:54/M

4

Mason Linda Grayson GA

1777

56

233

1:05:52.1

1:05:52.1

10:37/M

5

Miriam Niemira Cumming GA

1624

57

235

1:06:39.0

1:06:39.0

10:45/M

6

Karen Sams Atlanta GA

1677

55

275

1:12:50.5

1:12:50.5

11:45/M

7

Susanne Justice Sugar Hill GA

1551

57

302

1:20:58.9

1:20:58.9

13:04/M

Top

Male 55 to 59

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Barry Drake Johns Creek GA

1484

58

93

52:55.8

52:55.8

8:32/M

2

Phil Ritchie Buford GA

1665

55

104

54:11.4

54:11.4

8:44/M

3

Richard Merrill Buford GA

1605

59

120

55:14.3

55:14.3

8:55/M

4

Patrick Ryan Suwanee GA

1676

56

140

57:01.8

57:01.8

9:12/M

5

Jamie Hammons Sandy Springs GA

1518

55

165

57:53.8

57:53.8

9:20/M

6

Russell Motchkavitz Suwanee GA

1618

57

168

58:08.1

58:08.1

9:23/M

7

Eugene Howard Buford GA

1536

55

202

1:01:58.8

1:01:58.8

10:00/M

8

Don McArthur Snellville GA

1600

55

271

1:11:31.3

1:11:31.3

11:32/M

Top

Female 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Vickie Frush Suwanee GA

1504

60

190

1:00:32.9

1:00:32.9

9:46/M

Top

Male 60 to 64

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Lynn Beuchler Stockbridge GA

1429

63

240

1:07:26.9

1:07:26.9

10:53/M

2

Robert Cosey Gainesville GA

1471

63

282

1:13:59.8

1:13:59.8

11:56/M

3

Charles Livingston Marietta GA

1581

63

288

1:14:36.6

1:14:36.6

12:02/M

4

Robert Townsend Buford GA

1729

64

289

1:14:57.8

1:14:57.8

12:05/M

Top

Male 65 to 69

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Gene Poythress Cumming GA

1645

66

213

1:03:00.4

1:03:00.4

10:10/M

Top

Male 70 and over

Place

Name City

Bib No

Age

Overall

Chip Time

Gun Time

Pace

1

Don Waldrip Gainesville GA

1746

72

138

56:48.9

56:48.9

9:10/M

2

Jim Warner Cumming GA

1751

71

256

1:09:10.1

1:09:10.1

11:09/M